TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шеќеринска во Охрид – Многу е важно централната и локалната власт добро да соработуваат

Слободен Печат - 03.07.2020

Задоволство е кога се гледаат плански инфраструктурни проекти во Охрид, вели носителот на листата на Коалицијата „Можеме” во Петтата изборна единица. Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, денеска е во обиколка на неколку локации низ Охрид, ...

Шекеринска: Задоволство е кога се гледаат плански инфраструктурни проекти во Охрид

Опсервер - 03.07.2020

Охрид, 3 јули 2020 () – Носителот на листата на Коалицијата „Можеме“ во Петтата изборна единица, Радмила Шекеринска, денеска беше во обиколка на неколку локации низ Охрид, каде се спроведуваат позначајни градежни активности и инфраструктурни проекти ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на ставовите на Шекеринска од митингот во Крушево

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 Радмила Шекеринска во очај се храбри со контроверзни анкети, но вистинската анкета ќе ја види на 15-ти јули кога граѓаните ќе ги казнат нивната неспособност и неодговорност.

Шекеринска побара од судот да му достави покана на Милошоски додека е в болница

Фактор - 03.07.2020

Вицепремиерката Радмила Шекеринска побара од судот да му ја врачи поканата за рочиште на Антонио Милошоски додека долгогодишниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ е на Клиниката за инфективни болести.

Шекеринска: Како е возможно Милошоски да е недостапен за судските органи?

24Инфо - 03.07.2020

Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ – Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.

Додека ние броиме жртви, СДСМ се фалат дека успешно се справиле со коронавирусот

Република - 03.07.2020

Вчерашниот ден помина со црн рекорд од почетокот на пандемијата во Македонија. Животот го загубија 15 лица, од кои двајца не ни успеаја да стигнат до болница. Само во јуни, бројот на заболени од ковид-19 е поголем од вкупниот број на сите претходни ...

Шекеринска од Македониум: Се е исто во ДПМНЕ, затоа на 15 јули немаме право на грешка, државата мора да продолжи напред

24Инфо - 03.07.2020

Заменик-претседателката на СДСМ – Радмила Шекеринска во синоќешниот настап на граѓанската трибинина во Крушево пред Македониумот ја коментираше и предноста која новите анкети и ја даваат на владеачката партија пред опозицијата.

Во најцрниот ден, 15 починати, Филипче и Шекеринска велат НИЕ МОЖЕМЕ И ПОВЕЌЕ!

Вечер - 02.07.2020

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска со позитивна порака за справувањето на Македонија со Ковид-19 во денот со најнегативна статистика: рекордни 15 починати за 24 часа.

Шекеринска во најцрниот ден од пандемијата: Покажавме дека можеме кога многумина не веруваа?!

Expres - 02.07.2020

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска со позитивна порака за справувањето на Македонија со Ковид-19 во денот со најнегативна статистика: рекордни 15 починати за 24 ...

Шекеринска од Македониум: Се е исто во ДПМНЕ, затоа на 15 јули немаме право на грешка, државата мора да продолжи напред

Канал5 - 03.07.2020

Заменик-претседателката на СДСМ - Радмила Шекеринска во синоќешниот настап на граѓанската трибинина во Крушево пред Македониумот ја коментираше и предноста која новите анкети и ја даваат на владеачката партија пред опозицијата.

Шекеринска од Македониум: Се е исто во ДПМНЕ, затоа на 15 јули немаме право на грешка, државата мора да продолжи напред

А1 On - 03.07.2020

Заменик-претседателката на СДСМ – Радмила Шекеринска во синоќешниот настап на граѓанската трибинина во Крушево пред Македониумот ја коментираше и предноста која новите анкети и ја даваат на владеачката партија пред опозицијата.

Шекеринска: Како е возможно Милошоски да е недостапен за судот

Frontline - 03.07.2020

Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ – Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.

Шекеринска за ТВ „Тера“: Како е возможно Милошоски да е недостапен за судот

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ – Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.

Шекеринска за ТВ ТЕРА: Како е возможно Милошоски да е недостапен за судските органи?

iPortal - 03.07.2020

Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ – Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.

Шекеринска, Заев и СДСМ ќе им тежат Луј Витон торбите со изрекетирани милиони евра

24Инфо - 03.07.2020

Радмила Шекеринска во очај се храбри со контроверзни анкети, но вистинската анкета ќе ја види на 15-ти јули кога граѓаните ќе ги казнат нивната неспособност и неодговорност. Народот им сврте грб и јасно им порача дека на изборите ќе изгубат.

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска, Заев и СДСМ ќе им тежат Луј Витон торбите со изрекетирани милиони евра

Канал5 - 03.07.2020

Радмила Шекеринска во очај се храбри со контроверзни анкети, но вистинската анкета ќе ја види на 15-ти јули кога граѓаните ќе ги казнат нивната неспособност и неодговорност. Народот им сврте грб и јасно им порача дека на изборите ќе изгубат.

Шекеринска за ТВ ТЕРА: Како е возможно Милошоски да е недостапен за судските органи?

Бриф - 03.07.2020

Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ – Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.

Шекеринска бара судот да му достави покана на Милошоски додека е во изолација

+инфо - 03.07.2020

Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.

Шекеринска: Милошоски е во изолација, како е возможно да е недостапен за судските органи?

Локално - 03.07.2020

Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ – Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.

ВМРО-ДПМНЕ: На Шекеринска и Заев ќе им тежат Луј Витон чантите со изрекетирани милиони евра, со кои се пазареше ...

Денешен - 03.07.2020

Радмила Шекеринска во очај се храбри со контроверзни анкети, но вистинската анкета ќе ја види на 15-ти јули кога граѓаните ќе ги казнат нивната неспособност и неодговорност, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ.

Шекеринска за ТВ „Тера“: Како е возможно Милошоски да е недостапен за судот

MakPress - 03.07.2020

Во гостувањето на ТВ Тера во Битола, заменик-претседателката на СДСМ – Радмила Шекеринска го коментираше новиот закон за ЈО, како и постојаните опструкции со кои се соочуваше правосудството во изминатите години.

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска, Заев и СДСМ ќе им тежат Луј Витон торбите со изрекетирани милиони евра

MakPress - 03.07.2020

Радмила Шекеринска во очај се храбри со контроверзни анкети, но вистинската анкета ќе ја види на 15-ти јули кога граѓаните ќе ги казнат нивната неспособност и неодговорност. Народот им сврте грб и јасно им порача дека на изборите ќе изгубат.

ШЕКЕРИНСКА: Во Охрид се гради по план!

Денешен - 03.07.2020

Во Охрид се гради по план и се решаваат значајни проблеми одлагани со децении, истакна денеска носителката на листата на Коалицијата „Можеме“ во Петтата изборна единица, Радмила Шекеринска.

Шекеринска: Задоволство е кога се гледаат плански инфраструктурни проекти во Охрид

Канал5 - 03.07.2020

Носителот на листата на Коалицијата „Можеме" во Петтата изборна единица, Радмила Шекеринска, денеска беше во обиколка на неколку локации низ Охрид. Таму се спроведуваат позначајни градежни активности и инфраструктурни проекти од особена важност за ...

Шекеринска: Задоволство е кога се гледаат плански инфраструктурни проекти во Охрид

Либертас - 03.07.2020

Носителот на листата на Коалицијата „Можеме“ во Петтата изборна единица, Радмила Шекеринска, денеска беше во обиколка на неколку локации низ Охрид, каде се спроведуваат позначајни градежни активности и инфраструктурни проекти од особена важност за ...

(ВИДЕО) Шекеринска: Задоволство е кога се гледаат плански инфраструктурни проекти во Охрид

А1 On - 03.07.2020

Носителот на листата на Коалицијата „Можеме“ во Петтата изборна единица, Радмила Шекеринска, денеска беше во обиколка на неколку локации низ Охрид, каде се спроведуваат позначајни градежни активности и инфраструктурни проекти од особена важност за ...