Дриблинг - 18.04.2021

Фудбалерите на Лион го совлада Нант на гости со 1:2 во рамките на 33-тото коло од француската Лига 1. Најзаслужен за оваа победа на Лион беше Мемфис Депај, кој два пати ја погоди мрежата на гостите, во петтата и 37-та минута.

Gol.mk - 18.04.2021

Во последниот натпревар од 33. коло на Лига 1, Лион забележа важна победа на гостувањето кај Нант со 1-2 (0-2) и остана во трка за титулата и местата кои водат во Лигата на шампионите. Незгодниот Нант, воден од поранешниот француски селектор Рајмонд ...

Лион на крилјата на Депај му пресуди на Нант (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.04.2021

Лион ја продолжи тесната трка за титулата во Лига 1 откако го совлада тимот на Нант со 2-1 во 33. коло од Лига 1. Мемфис Депај одлично искористи додавање во казнениот простор во петтата минута, кога погоди за водство од 1-0, а потоа од пенал зголеми ...

Милан започна преговори со Депај

Спортски - 18.04.2021

Според последните информации во трката за Мемфис Депај се вклучил италијанскиот гигант Милан. Капитенот на Лион им е прималива опција затоа што неговиот договор со францускиот прволигаш истекува на лето.