TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напаѓачот кој со чекан го претепа сопругот на Ненси Пелоси е осуден на 30 години затвор

Независен - 18.05.2024

Малку повеќе од 18 месеци откако сопругот на Ненси Пелоси, поранешната демократска претседателка на Претставничкиот дом на САД, Пол Пелоси беше нападнат со чекан во неговиот дом во Сан Франциско, насилникот е осуден на 30 години затвор.

Човекот кој го нападна сопругот на Ненси Пелоси со чекан е осуден на 30 години затвор

А1 On - 18.05.2024

Човекот кој во 2022 година со чекан го нападна Пол Пелоси, сопругот на поранешната претседателка на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, е осуден на 30 години затвор, објавија федералните обвинители.

Напаѓачот со чекан врз сопругот на екс претседателката Ненси Пелоси доби 30 години затвор

Канал5 - 17.05.2024

Дејвид Депаип, десничарскиот теоретичар на заговор кој упадна во домот на Ненси Пелоси во Сан Франциско во 2022 година и го претепа нејзиниот сопруг со чекан, е осуден на 30 години затвор.

Човекот кој го нападна сопругот на Ненси Пелоси со чекан е осуден на 30 години затвор

Фокус - 18.05.2024

Човекот кој во 2022 година со чекан го нападна Пол Пелоси, сопругот на поранешната претседателка на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, е осуден на 30 години затвор, објавија федералните обвинители.

Напаѓачот на сопругот на Ненси Пелоси е осуден на 30 години затвор

Слободен Печат - 18.05.2024

Човекот кој во 2022 година со чекан го нападна Пол Пелоси, сопругот на поранешната претседателка на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, е осуден на 30 години затвор, објавија федералните обвинители.

Човекот кој го нападна сопругот на Ненси Пелоси со чекан е осуден на 30 години затвор

Либертас - 18.05.2024

Дејвид Депаjп во сведочењето на судењето рече дека неговата намера била да го земе Пелоси како заложник. Поротата го прогласи Депаjп за виновен во ноември за обид за киднапирање на федерален вработен и напад на член на неговото потесно семејство, ...

Напаѓачот на сопругот на Ненси Пелоси осуден на 30 години затвор

Нетпрес - 18.05.2024

Нешто повеќе од 18 месеци откако сопругот на Ненси Пелоси, поранешната контроверзна демократска претседателка на Претставничкиот дом на САД, Пол Пелоси беше нападнат со чекан во неговиот дом во Сан Франциско, насилникот е осуден на 30 години затвор.

Напаѓачот кој со чекан го нападна сопругот на Ненси Пелоси е осуден на 30 години затвор

МКД - 18.05.2024

Малку повеќе од 18 месеци откако сопругот на Ненси Пелоси, поранешната демократска претседателка на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Пол Пелоси беше нападнат со чекан во својот дом во Сан Франциско, насилникот е осуден на 30 години ...