TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јахта, деликатеси, текилa од 125 евра, забава до утринските часови: Вака синот на Лепа Брена се „расфрла“ на Ибица

Вистина.мк - 19.07.2019

Синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Виктор Живијоновиќ моментално ги полни батериите на Ибица, едно од омилените туристички места на младите. Најмалиот син во семејството Живојиновиќ е познат по лудите забави, па така е и овој пат.

Фотографијата со која ќерката на Цеца ги загрижи обожавателите (ФОТО)

Убавина и Здравје - 19.07.2019

Анастасија Ражнатовиќ со години има црна коса, па ја интересира како би изгледала кога би била русокоса. Токму затоа, со помош на апликација, младата пејачка ја смени бојата на косата на една своја фотографија и ги праша следбениците дали повеќе им ...

ФОТО: Без шминка и во долна облека - ќерката на Цеца се разголе и ја покажа природната убавина

Press24 - 19.07.2019

Анастасија Ражнатовиќ нема проблем со своите следбеници и фанови да се покаже во природно издание - без трошка шминка и фотошоп. Пејачката на Инстаграм објави фотки на кои ужива возејќи се на глисер и тоа без никаков филтер.

Пријовиќ неодамна стана мајка на синот Александар, а сега проговори и за второ дете

Вистина.мк - 19.07.2019

Александра Пријовиќ во март стана мајка на својот син Александар. Набргу по породувањето, пејачката се врати на своите активности, односно издаде две песни, а веќе и настапува. Пред камерите на порталот „Блиц“ таа откри дека нејзиниот син е многу ...

ФОТО: Јахта, деликатеси, текила од 125 евра - вака синот на Лепа Брена се забавува на Иибица

Press24 - 19.07.2019

Виктор Живојиновиќ, синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, ужива со полн здив, а сега во моментов се одмора и забавува на Ибица. Островот е познат по лудите забави, а Виктор на друштвените мрежи објавил снимки од глисери и хајти, а тука се нашла и ...

Се продава свадбениот јагуар на Цеца и Аркан

Канал5 - 18.07.2019

Паднала цената на супер луксузниот автомобил Јагуар во кој балканската музичка ѕвезда Цеца и нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан се возеле на венчавката. Купен е за 200 000 долари сега се продава по многу пониска цена, скоро за „ништо“.

Сосема природнa: Како изгледа Цеца без фотошоп и грам шминка (ФОТО)

PressingTV - 18.07.2019

Цеца Ражнатовиќ која се наоѓа на одмор во Грција објави фотографии како ужива. Не можеме да не забежиме дека пејачката на 46 години изгледа прекрасно, без грам шминка или „монтирани“ слики на фотошоп.

Брена го уцени Стефан: Направи ми внуче ако сакаш стан!

Скопје24 - 18.07.2019

Иако во семејството Живојиновиќ сите се среќни поради тоа што Филип и Александра Пријовиќ го добија синот Александар, Лепа Брена, сепак чека некој од нејзините синови да и подари внук. Пејачката веќе не сака да крие дека едвај чека да стане баба, а ...

Во Албанија забрането пуштање песни од Цеца

Репортер - 18.07.2019

Албанското тело за аудио и видео медиуми даде забрана за емитувањето на песните на српската фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ на јавниот сервис во земјата (РТШ). По тој повод се огласи и пејачката која вели дека нема слушнато за забраната и дека во ...

Александра Пријовиќ едвај проговори за трагедијата во семејството

Вистина.мк - 18.07.2019

Пејачката Александра Пријовиќ ужива во семејната идила со сопругот Филип Живојиновиќ и синот Алкесандар. Пејачката неодамна беше на заеднички одмор во Монте Карло каде што своите најмили уживаше, а фановите ги почасти со неколку фотографии.

Без шминка, филтери и фотошоп: Цеца го покажа своето ВИСТИНСКО ЛИЦЕ! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.07.2019

Светлана Цеца Ражнатовиќ замина на одмор, а тоа како ужива, имаат прилика да видат нејзините фанови на социјалните мрежи. Таа на лицето нема ниту грам шминка и додека се снимаше не користеше филтери.

Без шминка, филтри и фотошоп: Цеца Ражнатовиќ го покажа своето вистинско лице, а сите гледаа во еден детаљ

Вистина.мк - 18.07.2019

Пејачката Цеца Ражнатовиќ го користи своето слободно време за да може да ужива. Моментално, таа е се наоѓа на одмор во својата луксузна вила на Кипар каде што ги полни батериите за своите следни обврски.

Александра Пријовиќ во голема тага: Едвај собра сили да зборува за трагедијата која се случи за време на нивниот прв ...

Убавина и Здравје - 18.07.2019

Пејачката Александра Пријовиќ неодамна се врати од својот одмор во Монте Карло каде беше заедно со својот сопруг Филип Живојиновиќ и синот Александар . Таа за медиумите во Србија раскажа за трагедијата која се случила за време на нивниот прв одмор ...

Ќерката на Цеца премина во русокоси – Како ви се допаѓа нејзиниот нов имиџ?

Убавина и Здравје - 18.07.2019

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ со години наназад има препознатлива црна коса која и е заштитен знак. Но, овој пат пејачката се одлучи да ја промени својата боја на коса преку апликација преку која ги праша фановите дали да ја промени својата ...

Анастасија изненади со промената, еве какви беа реакциите!

ЗаЗабава - 18.07.2019

Анастасија Ражнатовиќ годинини наназад има црна коса, а сега им постави на своите фанови прашање како им се допаѓа како блондинка. Имено, пејачката објави фотографија на која со помош на апликација ја промени бојата на својата коса.

Албанија забрани емитување на спотовите од Цеца

Пулс24 - 18.07.2019

Агенцијата за аудиовизуелни медиуми (АМА) на Албанија го предупреди албански јавен радиодифузер РТСХ за емитување песни од пејачката Цеца Ражнатовиќ, сопруга на починатиот Жељко Ражнатовиќ- Аркан, во програма која била наменета за песни на ...

Ќе сакате да и го ископирате изгледот: Цеца во минијатурно бикини ужива на плажа

Хитпортал - 18.07.2019

Атрактивната фолк дива периодов ужива во својата вила на Кипар. Пејачката е доста активна на социјалните мрежи,па со фановите споделува фотографии од одморот. Облечена во минијатурно бикини, видно освежена и одморена, Ражњатовиќ изгледа ...

Песните на Цеца забранети во Албанија, пејачката реагира

Expres - 18.07.2019

По забpаната да се емитуваат нејзините песни на јавниот сервис на Албанија (РТШ) од страна на албанското тело за аудио и видео медиуми. Се огласи фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ. „Не сум слушнала за забраната во Албанија.

Цеца ѝ се обрати на Албанија

Република - 18.07.2019

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ се огласи по забpаната да се емитуваат нејзините песни на јавниот сервис на Албанија (РТШ) од страна на албанското тело за аудио и видео медиуми. , вели пејачката за српски Блиц.

Јахта, деликатеси, текилa од 125 евра, забава до утринските часови: Вака синот на Лепа Брена се „расфрла“ на Ибица

Скопје24 - 19.07.2019

Синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Виктор Живијоновиќ моментално ги полни батериите на Ибица, едно од омилените туристички места на младите. Најмалиот син во семејството Живојиновиќ е познат по лудите забави, па така е и овој пат.

(ФОТО) Анастасија Ражнатовиќ во природно издание

iPortal - 19.07.2019

Анастасија Ражнатовиќ нема проблем со своите следбеници и фанови да се покаже во природно издание – без трошка шминка и фотошоп. Пејачката на Инстаграм објави фотки на кои ужива возејќи се на глисер и тоа без никаков филтер.

Александра Пријовиќ откри за што најмногу се караат со Филип, причината воопшто не е банална

Убавина и Здравје - 19.07.2019

Александра Пријовиќ во март стана мајка на својот син Александар. Набргу по породувањето, пејачката се врати на своите активности, односно издаде две песни, а веќе и настапува. Пред камерите на порталот „Блиц“ таа откри дека нејзиниот син е многу ...

ФОТО: Јахта, деликатеси, текила од 125 евра- вака синот на Лепа Брена се забавува на Ибица

Курир - 19.07.2019

Виктор Живојиновиќ, синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, ужива со полн здив, а сега во моментов се одмора и забавува на Ибица. Островот е познат по лудите забави, а Виктор на друштвените мрежи објавил снимки од глисери и хајти, а тука се нашла и ...

Без шминка, филтри и фотошоп: Цеца Ражнатовиќ во костим за капење

Убавина и Здравје - 19.07.2019

Пејачката Цеца Ражнатовиќ во моментов се наоѓа на одмор во својата луксузна вила на Кипар каде што ги полни батериите за своите следни обврски. Ражнатовиќ на социјалните мрежи објави фотографија на која нема ни шминка, ни филтри и покажа како ...

Ќерката на Цеца стана плавуша

Пулс24 - 18.07.2019

Анастасија Ражнатовиќ години наназад има црна коса, а сега им постави на своите фанови прашање како им се допаѓа како плавуша. Имено, пејачката објави фотографија на која со помош на апликација ја промени бојата на својата коса.

Цеца со порака до Албанија: „Ќе ги замолам моето име да не го мешаат“

Press24 - 18.07.2019

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ се огласи по забраната да се емитуваат нејзините песни на јавниот сервис на Албанија (РТШ) од страна на албанското тело за аудио и видео медиуми. -Не сум слушнала за забраната во Албанија.

Александра Пријовиќ е подготвена за второ дете

ЗаЗабава - 19.07.2019

Александра Пријовиќ е мајка на Александар. Набргу по породувањето, пејачката се врати на своите активности, односно издаде две песни, а веќе и настапува. Таа открива дека нејзиниот син е многу мирно бебе и дека нема проблеми со него.

Јахта, деликатеси, текила од 125 евра – вака синот на Лепа Брена се забавува на Ибица

Убавина и Здравје - 19.07.2019

Виктор Живојиновиќ, синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, ужива со полн здив, а сега во моментов се одмора и забавува на Ибица. Островот е познат по лудите забави, а Виктор на друштвените мрежи објавил снимки од глисери и хајти, а тука се нашла и ...