TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гутереш го осуди терористичкиот напад на свадба во Кабул

А1 On - 19.08.2019

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш го осуди терористичкиот напад извршен во саботата на свадбена веселба во Кабул, при што загинаа 63 лица. – Генералниот секретар остро го осудува ужасниот терористички напад на свадба во Кабул, во кој се ...

Самоубиствен бомбашки напад на свадба во Кабул

Сител - 18.08.2019

Најмалку 63 луѓе се убиени, а над 180 се ранети во самоубиствен бомбашки напад на свадба во авганистанската престолнина Кабул. Нападот бил извршен во сала за свадби во западниот дел од градот во шиитски кварт.

Крвава свадба во Авганистан, бомбаш самоубиец уби 60 луѓе

24 Вести - 18.08.2019

Крвава свадба во авганистан. Шеесетина лица загинаа, а над 200 се повредени, меѓу кои голем број на жени и деца, откако бомбаш самоубиец го активирал експлозивот во сала за прослави во Кабул.

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

Фактор - 18.08.2019

ИСИС ја презеде одговорноста за самоубиствениот напад на свадба во Кабул каде загинале 63 лица, а повредени се 182. Одговорноста ја презел огранок на ИД во Авганиста. Иако талибанците на почеток негираа вмешаност во овој напд, авганистанскиот ...

Исламската држава презеде одговорност за крвавата свадба во Кабул

Р.С.Европа - 18.08.2019

Исламската држава ја презеде одговорноста за самоубиствениот напад на свадба во Кабул при кој загинаа 63 луѓе. Одговорноста ја презеде огранокот на ИД во Авганистан, наведува новинската агенција АП.

Исламска држава ја презеде одговорноста за масакрот на свадба во Авганистан (ФОТО)

МКД - 18.08.2019

Бројот на загинатите од самоубиствениот бомбашки напад доцна синоќа на преполната свадбена забава во авганистанската престолнина се зголеми на најмалку 63 денеска, вклучувајќи жени и деца, соопштија официјални лица.

Исламската држава ја презеде одговорноста за масакрот во Кабул: Свадбата се претвори во хорор со 63 жртви

Сител - 18.08.2019

Исламската држава ја презеде одговорноста за самоубиствениот напад на свадба во Кабул кога загинаа 63 луѓе, а ранети се 182. Одговорноста ја презеде огранокот на ИД во Авганистан, наведува АП.

Исламската држава ја презеде одговорноста за нападот во Кабул

Н.Македонија - 18.08.2019

Исламска држава ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад на свадбена веселба во Кабул, во кој беа убиени најмалку 63 лица, а над 180 беа повредени. Според информациите, одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан.

(Вознемирувачко ВИДЕО) Самоубиствен напад на свадба во Кабул, убиени 63 лица!

Алсат-М - 18.08.2019

Исламска држава ја презеде одговорноста за самоубиствениот напад на свадба во Кабул, во кој загинаа 63 лица, а 182 се ранети. Како што пренесува Асошиејтед прес, одговорноста ја презел огранокот на организацијата во Авганистан.

Исламска држава ја презема одговорноста за нападот на свадба во Кабул

Нетпрес - 18.08.2019

Ултрарадикалната сунитска организација Исламска држава ја презеде одговорноста за саботниот самоубиствен напад на свадба во Кабул, кога загинаа 63 лица, а 182 беа повредени. Одговорноста ја презеде огранок на Исламска држава во Авганистан.

Шеесетина мртви и стотина повредени во напад бомбаш-самоубиец на свадба во Кабул

Фокус - 18.08.2019

Најмалку 63 лица загинаа, а 182 се ранети синоќа во напад на бомбаш-самоубиец на свадбена церемонија во Кабул, во делот на градот каде претежно живејат шиитски муслимани, соопшти авганистанското Министерство за внатрешни работи.

ИД одговорна за нападот во Кабул

MakPress - 18.08.2019

ИД ја презеде одговорноста за денешниот самоубиствен напад на свадба во Кабул, кога загинаа 63 лица, а 182 беа повредени. Одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан. Талибанците од претходно негираа вмешаност во нападот.

63 гости, повеќето жени и деца, загинаа на свадба во Кабул во напад на бомбаш-самоубиец

Сакам да кажам - 18.08.2019

Шеесет и три лица загинаа, а над 180 се повредени по екскплозијата на бомба во сала за свадба во Кабул, главниот град на Авганистан. Најголем број од жртвите се жени и деца. Авганистанските свадби вообичаено се одржуваат со стотици гости во огромни ...

63 мртви, 182 ранети на свадба во Кабул (ВИДЕО)

МКД - 18.08.2019

Најмалку 63 лица загинаа, а 182 се ранети синоќа во напад на бомбаш-самоубиец на свадба во Кабул, соопшти авганистанското Министерство за внатрешни работи. Талибанците негираа дека се одговорни за експлозијата во шиитското предградие во западен ...

Масакр на свадба во Кабул– Бомбаш самоубиец усмрти најмалку 63 гости (ВИДЕО)

Канал5 - 18.08.2019

Бомбаш самоубиец направи масакр на свадба во главниот град на Авганистан , Кабул. Најмалку 63 лица загинаа , а 184 се повредени , откако беше активирана бомба среде свадба со 1 200 гости во западниот дел на Кабул.

Експлозија на свадба во Кабул уби над 60 луѓе

Р.С.Европа - 18.08.2019

Најмалку 63 луѓе загинале, а над 180 се ранети при експлозија на бомба за време на свадба во сала во Кабул. Ова е најсмртоносниот напад во изминатава година во Авганистан, иако преговорите меѓу Вашингтон и Талибанците се во последна фаза за ставање ...

Крвава свадба во Авганистан: Бомба експлодираше во сала за венчавки, загинаа 63 сватови, 182 повредени во масакрот

Сител - 18.08.2019

Најмалку 63 лица се убиени, а 182 се ранети во синоќешниот напад на бомбаш самоубиец на свадба во Кабул, соопшти денеска министерството за внатрешни работи на Авганистан. Како што се наведува, експлозијата се случила во салата за венчавки „Дубаи ...

Најмалку 63 загинати и 182 ранети во напад на бомбаш самоубиец во Кабул

24 Вести - 18.08.2019

Бомбаш самоубиец активира експлозив на свадба во Кабул при што загинаа најмалку 63 лица и 182 се ранети, изјави портпарол на авганистанското Министерство за внатрешни работи. Меѓу жртвите има деца и жени.

Гани ги обвини талибаните за убиството на 63 луѓе на свадба во Кабул

Нетпрес - 18.08.2019

Авганистанскиот претседател Ашраф Гани изјави во неделата дека талибаните не можат да ја избегнат одговорноста за „варварскиот“ самоубиствен напад во текот на свадбена церемонија во главниот град Кабул во кој се убиени 63 лица и повеќе од 180 се ...

Во бомбашки напад во Авганистан загинаа 63 луѓе

ММС - 18.08.2019

Најмалку 63 лица се убиени откако силна експлозија ја погоди салата, каде се одржуваше свадба, во западниот дел на главниот град на Авганистан,Кабул. Речиси двеста лица се повредени. Ова го потврди портпаролот на Министерството за внатрешни работи, ...

63 загинати и повеќе од 180 повредени во експлозијата во Кабул

Локално - 18.08.2019

Најмалку 63 лица загинаа, а 182 се повредени на свадбена забава во главниот град на Авганистан, соопштија локалните власти. „Има повредени жени и деца“, рече портпаролот на Министерството за внатрешни работи Нарсат Рахими неколку часа по моќната ...

Гутереш го осуди терористичкиот напад на свадба во Кабул

24Инфо - 19.08.2019

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш го осуди терористичкиот напад извршен во саботата на свадбена веселба во Кабул, при што загинаа 63 лица. – Генералниот секретар остро го осудува ужасниот терористички напад на свадба во Кабул, во кој се ...

Најмалку 20 лица ранети во силна експлозија на свадба во Кабул

Нетпрес - 18.08.2019

Во силна експлозија на свадбена свеченост во авганистанската престолнина Кабул во саботата вечерта повредени се најмалку 20 луѓе, но бројот на настраданите и можни жртви може да се зголеми, пренесува телевизијата Tolo News повикувајќи се на ...

Самоубиствен бомбашки напад на свадба во Кабул

4NEWS - 18.08.2019

Најмалку 63 луѓе се убиени, а над 180 се ранети во самоубиствен бомбашки напад на свадба во авганистанската престолнина Кабул. Нападот бил извршен во сала за свадби во западниот дел од градот во шиитски кварт.

Крвава свадба: Бомбаш самоубиец во Кабул усмрти најмалку 63 гости

Вечер - 18.08.2019

Најмалку 63 лица загинаа, а 182 се ранети во напад на бомбаш-самоубиец што се случи во саботата на свадбена церемонија во Кабул, во делот на градот каде претежно живејат шиитски муслимани, соопшти авганистанското Министерство за внатрешни работи.

ИД одговорна за нападот во Кабул

Локално - 18.08.2019

ИД ја презеде одговорноста за денешниот самоубиствен напад на свадба во Кабул, кога загинаа 63 лица, а 182 беа повредени. Одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан. Талибанците од претходно негираа вмешаност во нападот.

Вознемирувачко видео: Крвопролевање на свадба во Авганистан - Исламската држава презеде одговорност

Press24 - 18.08.2019

Бројот на загинатите од самоубиствениот бомбашки напад доцна синоќа на преполната свадбена забава во авганистанската престолнина се зголеми на најмалку 63 денеска, вклучувајќи жени и деца, соопштија официјални лица.

Крв на сите страни: Како изгледаше нападот на свадба во Авганистан (ВИДЕО)

PressingTV - 18.08.2019

Крв на сите страни, препашени жени и сватови.Ваква е атмосферата по бомбашкиот напад на свадба во Авганистан. 63 лица загинаа , а 184 се повредени , откако беше активирана бомба среде свадба со 1 200 гости во западниот дел на Кабул.

Крвава свадба во Авганистан: Бомба експлодираше во сала за венчавки, загинаа 63 сватови, 182 повредени во масакрот

4NEWS - 18.08.2019

Како што се наведува, експлозијата се случила во салата за венчавки „Дубаи сити“ во западниот дел од Кабул, каде живеат најголем број на припадници на малцинската заедница шиити хазари, пренесува АП.

Најмалку 63 загинати и 182 ранети во напад на свадба во Кабул

А1 On - 18.08.2019

Бомбаш самоубиец активира експлозив на свадба во Кабул при што загинаа најмалку 63 лица и 182 се ранети, изјави портпарол на авганистанското Министерство за внатрешни работи. Меѓу жртвите има деца и жени.

63 загинати и повеќе од 180 повредени во експлозијата во Кабул

Либертас - 18.08.2019

Најмалку 63 лица загинаа, а 182 се повредени на свадбена забава во главниот град на Авганистан, соопштија локалните власти. „Има повредени жени и деца“, рече портпаролот на Министерството за внатрешни работи Нарсат Рахими неколку часа по моќната ...

Гутереш го осуди терористичкиот напад на свадба во Кабул

Либертас - 19.08.2019

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш го осуди терористичкиот напад извршен во саботата на свадбена веселба во Кабул, при што загинаа 63 лица. – Генералниот секретар остро го осудува ужасниот терористички напад на свадба во Кабул, во кој се ...

Исламската држава презеде одговорност за нападот во Кабул

А1 On - 18.08.2019

Исламската држава ја презеде одговорноста за денешниот самоубиствен напад на свадба во Кабул , кога загинаа 63 лица, а 182 беа повредени. Одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан. Талибанците од претходно негираа вмешаност во нападот.

Масакр на свадба, меѓу загинатите најмногу деца и жени

Република - 18.08.2019

Најмалку 63 лица се убиени, а 182 се ранети во синоќешниот напад на бомбаш самоубиец на свадба во Кабул, соопшти денеска министерството за внатрешни работи на Авганистан. Како што се наведува, експлозијата се случила во салата за венчавки „Дубаи ...

Во бомбашки напад на свадба во Кабул убиени над 60 луѓе, меѓу нив и деца

Макфакс - 18.08.2019

Најмалку 63 луѓе се убиени а над 180 се ранети во бомбашки напад на свадбена веселба во Кабул, пренесуваат светските медиуми. Меѓу жртвите има деца и жени. Според информациите, бомбаш самоубиец активирал експлозив за време на веселбата.

63 загинати и над 180 повредени во експлозија во Кабул

1tv - 18.08.2019

Најмалку 63 луѓе загинаа, а 182 се повредени по експлозија што се случила на свадбена забава во главниот град на Авганистан, соопштија локалните власти. -Има повредени жени и деца, изјави портпаролот на Министерството за внатрешни работи Нарсат ...

Гутереш го осуди терористичкиот напад на свадба во Кабул

Опсервер - 19.08.2019

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш го осуди терористичкиот напад извршен во саботата на свадбена веселба во Кабул, при што загинаа 63 лица. – Генералниот секретар остро го осудува ужасниот терористички напад на свадба во Кабул, во кој се ...

ИД одговорна за нападот во Кабул

MTM - 18.08.2019

ИД ја презеде одговорноста за денешниот самоубиствен напад на свадба во Кабул, кога загинаа 63 лица, а 182 беа повредени. Одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан. Талибанците од претходно негираа вмешаност во нападот.

МАСАКР ВО АВГАНИСТАН: 63 загинати и повеќе од 180 повредени во експлозијата во Кабул!

Магазин - 18.08.2019

Најмалку 63 лица се убиени, а 182 се ранети во синоќешниот напад на бомбаш самоубиец на свадба во Кабул, соопшти денеска министерството за внатрешни работи на Авганистан. Како што се наведува, експлозијата се случила во салата за венчавки „Дубаи ...

На свадба: Бомбаш самоубиец разнесе сватови во Авганистан

PressingTV - 18.08.2019

Бомбаш самоубиец активира експлозив на свадба во Кабул при што загинаа најмалку 63 лица и 182 се ранети, изјави портпарол на авганистанското Министерство за внатрешни работи. Меѓу жртвите има деца и жени.

Гутереш го осуди терористичкиот напад на свадба во Кабул

MakPress - 19.08.2019

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш го осуди терористичкиот напад извршен во саботата на свадбена веселба во Кабул, при што загинаа 63 лица. – Генералниот секретар остро го осудува ужасниот терористички напад на свадба во Кабул, во кој се ...

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Кабул

Макфакс - 18.08.2019

Исламска држава ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад на свадбена веселба во Кабул, во кој беа убиени 63 лица, а 182 повредени. Според информациите, одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан.

Најмалку 63 загинати и 182 ранети во напад на бомбаш самоубиец во Кабул

Опсервер - 18.08.2019

Бомбаш самоубиец активира експлозив на свадба во Кабул при што загинаа најмалку 63 лица и 182 се ранети, изјави портпарол на авганистанското Министерство за внатрешни работи. Меѓу жртвите има деца и жени.

ИД одговорна за нападот во Кабул

Слободен Печат - 18.08.2019

Одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан. ИД ја презеде одговорноста за денешниот самоубиствен напад на свадба во Кабул, кога загинаа 63 лица, а 182 беа повредени. Одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан.

Дошол на нивната свадба, па активирал бомба и се разнесол- свадба заврши пеколно за 1.200 гости (ВИДЕО)

Курир - 18.08.2019

Бомбаш самоубиец активира експлозив на свадба во Кабул при што загинаа најмалку 63 лица и 182 се ранети, изјави портпарол на авганистанското Министерство за внатрешни работи. Меѓу жртвите има деца и жени.

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Кабул

Точка - 18.08.2019

Исламска држава ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад на свадбена веселба во Кабул, во кој беа убиени 63 лица, а 182 повредени. Според информациите, одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан.

Камиказа на свадба во Кабул: Најмалку 63 загинати и 182 ранети во напад на бомбаш самоубиец

Нова ТВ - 18.08.2019

Бомбаш самоубиец активира експлозив на свадба во Кабул при што загинаа најмалку 63 лица и 182 се ранети, изјави портпарол на авганистанското Министерство за внатрешни работи. Меѓу жртвите има деца и жени.

ИД одговорна за нападот во Кабул

Опсервер - 18.08.2019

ИД ја презеде одговорноста за денешниот самоубиствен напад на свадба во Кабул, кога загинаа 63 лица, а 182 беа повредени. Одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан. Талибанците од претходно негираа вмешаност во нападот.

Бомбаш самоубиец на авганистанска свадба уби 63 и рани 182 лица (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.08.2019

Талибанците негираа дека се вмешани и го осудија нападот. Бомбаш самоубиец активира експлозив на свадба во Кабул при што загинаа најмалку 63 лица и 182 се ранети, изјави портпарол на авганистанското Министерство за внатрешни работи.

ИД презеде одговорност за крвавата свадба во Кабул

Либертас - 18.08.2019

ИД ја презеде одговорноста за денешниот самоубиствен напад на свадба во Кабул, кога загинаа 63 лица, а 182 беа повредени. Одговорноста ја презеде огранок на ИД во Авганистан. Талибанците од претходно негираа вмешаност во нападот.