TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Незгодно прашање за Левандовски: Ти ли бараше да ти асистираат за да урнеш рекорд?

СуперСпорт - 09.05.2021

Баерн Минхен го декласираше тимот на Борусија Менхенгладбах со 6-0 и така на вистински начин ја прослави новата титула во германскиот шампионат. За Баварците ова е деветта титула по ред во Германија, а повторно одличен на теренот беше Роберт ...

Уште колку голови му се потребни на Левандовски да го стигне рекордот на Герд Милер стар 50 години?

24Фудбал

Незгодно прашање за Левандовски: Дали ја бараше топката за да го урнеш рекордот?

SportMedia

ВИДЕО: Левандовски со хет-трик, Баерн го распарчи Менхенгладбах

Gol.mk

Хет-трик на Левандовски, Баерн со 6-0 против Менхенгладбах ја потврди шампионската круна (ВИДЕО)

Екипа

Рекордери – Алаба и Милер се единствените со 10 бундеслигашки титули

SportMedia

Баерн нема милост, ја растури Борусија

Спортманија

Дриблинг Спортклуб Курир Спортманија

Двојно-добра вест за заинтересираните страни: Санчо – на попуст, повелете!

Спортклуб - 09.05.2021

Џејдон Санчо вчера на натпреварот против Лајпциг со два гола, ја потврди својата класа, односно потврди дека е играч за кого треба да се интересираат големите екипи. Тој беше стрелец на два гола во виталната победа на „милионерите“ против Лајпциг, ...

Дортмунд ја одреди цената за Санчо, Јунајтед се – откажал?!

Sport 1

Борусија Дортмунд ја одредила цената за Санчо

Спортски

Шахин за тоа каде Халанд ќе игра во наредната сезона: Не гледам проблем…

Дерби

Незгодно прашање за Левандовски: Дали бараше да ти ја додадат топката за да срушиш рекорд?

Спортски - 09.05.2021

Баерн Минхен ја декласира Борусија Менхенгладбах со 6:0 и на тој начин ја завери титулата во Бундеслигата. За Баварците ова беше девета титула во низа, а повторно брилијантен беше Левандовски.

ВИДЕО: Баерн со шест гола во мрежата на Борусија ја прослави титулата

Слободен Печат - 08.05.2021

Фудбалерите на Баерн Минхен со убедлив триумф од 6:0 над Борусија Менхенгладбах ја прославија деветтата титула по ред, а вкупно 31 титула на шампион на Германија. Баварците и пред дуелот со Борусија Менхенгладбах ја обезбедија титулата во ...

Баерн ја прослави титулата со голеада против Менхенгладбах (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: „Милионерите“ го промовираа Баерн во шампион на Бундеслигата

Слободен Печат

Санчо го круниса Баерн Минхен за старо-нов првак на Германија! (ВИДЕО)

Sport 1

Санчо со фудбалска магија донесе голема победа за Борусија, но и ја потврди новата титула на Баерн! (Видео)

Дерби

Лева со хет-трик ја честиташе новата титула на Баерн (М) (ВИДЕО)

SportMedia

ВИДЕО: Дортмунд го реши Лајпциг, остана „жив“ за ЛШ и го направи Баерн првак!

Gol.mk

Спортски Екипа Дриблинг Спортманија 24Фудбал SportMedia Спортклуб Gol.mk