TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три хороскопски знаци ќе имаат голема среќа на крајот од мај: Им претстои парична добивка и успех на работа

Слободен Печат - 17.05.2024

Втората половина на мај 2024 година ќе биде исклучително поволен период за три хороскопски знаци. Астролозите веруваат дека им се отвораат нови можности кои претходно не можеле ни да ги замислат, а еден знак ќе има успех во финансиите.

Очекувајте го неочекуваното: Престојната полна Месечина ќе ги извади од колосек овие 2 знака, им носи вртоглави ...

Вечер Прес - 17.05.2024

Ќе ја видиме полната Месечина во Стрелец на 23 мај во 14 часот и 53 минути и ќе ни донесе бранови на авантура, забава и пресврти. Месечината во Стрелец буди силни позитивни чувства и изразен оптимизам, но не сечии цвеќиња ќе цветаат во овој период.

23 мај е клучен, ќе настанат тектонски промени: Полната Месечина на овие знаци ќе им ги „замрси конците“ како никогаш ...

Точка - 16.05.2024

Ни претстои важен астролошки настан, бидејќи на 23 мај нè очекува полна Месечина во знакот на Стрелец. По зборовите на астролозите, доаѓа време на големи промени. Енергијата на полната Месечина во овој огнен знак треба да се искористи за реализација ...

По 12 години пристигнува транзитот на Јупитер и носи богатство: 4 знаци ги очекуваат пари, наследство и враќање на стар ...

Женски магазин - 15.05.2024

Транзитот на Јупитер по 12 години ги исполнува овие 4 хороскопски знаци со богатство! Транзит на Јупитер: датум и време Еден од најважните планетарни транзити, транзитот на Јупитер, се случи на 1 мај, среда, во 14:29 часот.