TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апелација ги одби жалбите – единаесет обвинети остануваат во притвор

Алсат-М - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Апелацискиот суд по одржаните седници вчера и денеска, соопшти дека се одбиени жалбите на ...

Апелација ќе објави дел од одлуките за притворените од 27 април

Алсат-М - 12.01.2018

Во текот на денот се очекува Апелацискиот суд во Скопје да објави дел од одлуките за жалбите на притворените во настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. Вчера, апелациските судии ги разгледуваа жалбите за продолжениот притвор на ...

Владо Јовановски, Чавков, Бетмен, Дурловски и шефот на обезбедувањето на Трајко Вељаноски остануваат во притвор

Сакам да кажам - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден во средата и вчера, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје за продолжување на притворот во ...

Чавков, Дурловски и Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

Макфакс - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на 10.1.2018 година и 11.1.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамките на ...

Дурловски, Чавков, Јовановски и другите остануваат во притвор

AKO - 12.01.2018

Поранешниот директор на бирото за јавна безбедност, Митко Чавков и оперскиот пејач, Игор Дурловски , поранешниот началникот во Шестата управа во МВР, Оливер Поповски, шефот на обезбедувањето на екс спикерот Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски, како и ...

Апелација ги одби жалбите на Чавков, Јовановски, Дурловски и Илиевски

Мета - 12.01.2018

Апелацискиот суд ги одби жалбите на единаесетмина осомничени за насилствата во Собранието од 27 април, меѓу кои и поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, актерот Владо Јовановски, поранешниот директор на Македонската опера и балет ...

Апелација одлучи: Чавков, Јовановски и Дурловски остануваат во притвор

Press24 - 12.01.2018

Апелација по одржаните јавни седници донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите за настаните од 27 април во Собранието, пренесе Макфакс. Оливер Поповски, Горан Ѓошевски, Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски, Мунир ...

Дурловски и Чавков бараат да се бранат од слобода

Телевизија Нова - 12.01.2018

ДЕНЕСКА ВО АПЕЛАЦИСКИОТ СУД НА ЈАВНА СЕДНИЦА НА КОЈА СЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОРИТЕ НА ДЕЛ ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ, КОИ СПОРЕД ОБВИНИТЕЛСТВОТО УЧЕСТВУВАЛЕ ВО НАСТАНИТЕ ОД 27-МИ АПРИЛ, СЕ РАЗГЛЕДУВАА ЧЕТИРИ ЖАЛБИ, МЕЃУ КОИ И ОНИЕ НА ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР МИТКО ...

Апелација ги одби жалбите: 11 обвинети за насилствата во Собрание остануваат во притвор

еМагазин - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Апелацискиот суд по одржаните седници вчера и денеска, соопшти дека се одбиени жалбите на ...

Апелација ќе објави дел од одлуките за притворените од 27 април

Вечер - 12.01.2018

Во текот на денот се очекува Апелацискиот суд во Скопје да објави дел од одлуките за жалбите на притворените во настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. Вчера, апелациските судии ги разгледуваа жалбите за продолжениот притвор на ...

Апелација ги одби жалбите, 11 обвинети остануваат во притвор

ТВ21 - 12.01.2018

Скопска Апелсација, по одржаните јавни и нејавни седници на ден во средата и вчера, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје за продолжување на притворот во Шутка на ...

Апелација: Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор

А1 On - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки ...

Апелација ги одби жалбите на Чавков, Јовановски, Дурловски и Илиевски

Слободен Печат - 12.01.2018

Апелацискиот суд ги одби жалбите на единаесетмина осомничени за насилствата во Собранието од 27 април, меѓу кои и поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, актерот Владо Јовановски, поранешниот директор на Македонската опера и балет ...

Чавков, Јовановски, Дурловски, Бетмен и уште седуммина остануваат во притвор

+инфо - 12.01.2018

Се очекува Апелација да ги соопшти одлуките за жалбите на уште седум обвинети кои се жалеа за изречената мерка притвор. Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството ...

Апелација ќе објави дел од одлуките за притворените од 27 април

Канал5 - 12.01.2018

Во текот на денот се очекува Апелацискиот суд во Скопје да објави дел од одлуките за жалбите на притворените во настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. Вчера, апелациските судии ги разгледуваа жалбите за продолжениот притвор на ...

Апелација ги одби жалбите, Јовановски, Чавков, Дурловски и Бетмен остануваат во притвор

Фокус - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на осомничените за тероризам и уставно загрозување, по однос на настаните од 27-ми парил. Со тоа Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски и Богдан Илиевски, меѓу ...

Апелација ги одби жалбите - единаесет обвинети остануваат во притвор...

Н.Македонија - 12.01.2018

Апелација ги одби жалбите - единаесет обвинети остануваат во притвор Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април.

Апелација ќе објави дел од одлуките за притворените од 27 април

Либертас - 12.01.2018

Во текот на денот се очекува Апелацискиот суд во Скопје да објави дел од одлуките за жалбите на притворените во настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. Вчера, апелациските судии ги разгледуваа жалбите за продолжениот притвор на ...

Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

Вечер - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки ...

Судот ги одби жалбите за притворот на 11 осомничени за настаните од 27 април

Р.С.Европа - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Судот по одржаните седници вчера и денеска соопшти дека се одбиени жалбите на обвинетите ...

Апелација ќе објави дел од одлуките за притворените

Нетпрес - 12.01.2018

Во текот на денот се очекува Апелацискиот суд во Скопје да објави дел од одлуките за жалбите на притворените во настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. Вчера, апелациските судии ги разгледуваа жалбите за продолжениот притвор на ...

Aпелација одлучи - притворените за 27 април остануваат во Шутка

Канал5 - 12.01.2018

Скопска Апелација ги одби барањата на адвокатите на притворените . Сите остануваат во затворот во Шутка. Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како ...

Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

Кајгана - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите во врска со настаните во Собранието на 27 април 2017 година.

Чавков, Јовановски, Дурловски, Бетмен и уште седуммина остануваат во притвор

МК News - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Апелацискиот суд по одржаните седници вчера и денеска, соопшти дека се одбиени жалбите на ...

Апелација ќе објави дел од одлуките за притворените од 27 април

ТВ21 - 12.01.2018

Во текот на денот се очекува Апелацискиот суд во Скопје да објави дел од одлуките за жалбите на притворените во настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. Вчера, апелациските судии ги разгледуваа жалбите за продолжениот притвор на ...

Апелација ги одби жалбите, Јовановски, Чавков, Дурловски и Бетмен остануваат во притвор

Вечер - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на осомничените за тероризам и уставно загрозување, по однос на настаните од 27-ми парил. Со тоа Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски и Богдан Илиевски, меѓу ...

Апелација ги одби жалбите – единаесет обвинети остануваат во притвор

Локално - 13.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Апелацискиот суд по одржаните седници, соопшти дека се одбиени жалбите на обвинетите Оливер ...

Апелација ги одби жалбите, Чавков, Дурловски, Јовановски....остануваат во притвор

24 Вести - 12.01.2018

Апелациониот суд донесе 11 одлуки со коишто ги одби жалбите за притворите на осомничените за нередите во Собранието што се случија на 27 април. Тоа значи дека поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, организаторите на протестите „За ...

Чавков и уште 10 осомничени за 27 април остануваат во притвор

МКД - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје донесе одлука со која ги одби жалбите на осомничените и им го продолжи притворот на 11 осомничени. Меѓу нив е и поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, актерот Владо Јавоновски, оперскиот пејач Игор Дурловски и ...

Апелација: Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор

Локално - 12.01.2018

Апелација одлучи обвинетите Оливер Поповски, Горан Ѓошевски, Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски, Мунир Пепиќ, Душко Лазаров, Митко Пешов, Оливер Раудлов, Богдан Илиевски и Илија Славевски да останат во притвор.

Чавков, Дурловски, Јовановски и другите остануваат во притвор

iPortal - 12.01.2018

Апелациониот суд донесе 11 одлуки со коишто ги одби жалбите за притворите на осомничените за нередите во Собранието што се случија на 27 април. Тоа значи дека поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, организаторите на протестите „За ...

Чавков, Јовановски и Дурловски остануваат во притвор

Курир - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки на предметите ...

Апелација ги одби жалбите, Јовановски, Чавков, Дурловски и Бетмен остануваат во притвор

Либертас - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на осомничените за тероризам и уставно загрозување, по однос на настаните од 27-ми парил. Со тоа Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски и Богдан Илиевски, меѓу ...

Апелација: Обвинетите за „крвавиот четврток“ остануваат во притвор

Нова ТВ - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите на осомничените за тероризам и уставно загрозување, по однос на настаните од 27-ми парил. Со тоа Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски и Богдан Илиевски, меѓу другите, остануваат во ...

Апелација ги одби жалбите – 11 обвинети остануваат во притвор

Стандард - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки ...

Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

Точка - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на 10.1.2018 година и 11.1.2018 ...

Чавков, Јовановски, Дурловски остануваат во притвор

Нетпрес - 12.01.2018

Апелациониот суд донесе 11 одлуки со коишто ги одби жалбите за притворите на осомничените за нередите во Собранието што се случија на 27 април. Одлуката да останат во притвор важи за Оливер Поповски, Горан Ѓошевски, Владо Јовановски, Митко Чавков, ...

Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

Правдико - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на 10.1.2018 година и 11.1.2018 година донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки на ...

Апелација ги одби жалбите на дел од осомничените за собраниските настани

МРТ - 12.01.2018

Екс- министерот Митко Чавков, оперскиот пејач Игор Дурловски и актерот Владо Јовановски остануваат во притвор. По одржаните седници повисокиот суд ги одби и жалбите на останатите осуммина осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок и ...

Апелациониот суд Скопје ги одби жалбите на обвинетите за настаните во Собранието

Академик - 12.01.2018

„Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.1.2018 година и 11.1.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки ...

Апелација ги отфрли жалбите на 11 лица за притворите за 27-ми април

Макфакс - 12.01.2018

Лицата притворени поради настаните во Собранието на 27-ми април остануваат во притвор. Ова го потврди Апелациониот суд и ги одби како неосновани жалбите на обвинетите. Во решението на Апелација стои дека осомничените Владо Јовановски, Митко Чавков, ...

Апелација ги отфрли жалбите: Чавков, Јовановски и Дурловски остануваат во притвор

Телевизија Нова - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки на предметите ...

Апелација ги отфрли жалбите на 11 лица за притворите за 27-ми април

Вечер - 12.01.2018

Лицата притворени поради настаните во Собранието на 27-ми април остануваат во притвор. Ова го потврди Апелациониот суд и ги одби како неосновани жалбите на обвинетите. Во решението на Апелација стои дека осомничените Владо Јовановски, Митко Чавков, ...