TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неверојатна приказна: Има 60 години, потпретседател е на својата држава, татко на 50 деца, осуден дилер и фудбалер

Дриблинг - 22.09.2021

Потпретседателот на Суринам Рони Брунсвијк е сопственик на фудбалскиот клуб Интер Моенготапое. Вчера не беше само соптвеник, туку и капите и играч кој го одигра целиот меч против Олимпија.

Неверојатно: Потпретседател е на држава, го бара Интерпол, има 50 деца и на 60 години заигра фудбал

Слободен Печат - 22.09.2021

Многу работи се видени во фудбалот, но некој како што е Рони Брунсвијк досега немало. Брунсвијк е потпретседател на Суринам, осуден дилер, баран со потерница од Интерпол, татко на најмалку 50 деца и сега на 60 години заигра фудбал и тоа за клубот ...

Потпретседателот на Суринам, кој е осуден за трговија со дрога и има 50 деца, настапи на меѓународен фудбалски меч на ...

Сакам да кажам - 22.09.2021

Потпретседателот на Суринам, Рони Брунсвајк, одлучи да игра за свој сопствен фудбалски клуб во КОНКАКАФ лига, јужноамериканската верзија на Лига Европа, станувајќи најстариот играч во едно меѓународно клупско натпреварување.

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Го бара Интерпол, а тој на 60 години дебитираше во втора фудбалска лига во Суринам

Екипа - 22.09.2021

Потпретседателот на Суринам, Рони Брусвијк на 60 години дебитираше за Интер Моенготапое, клуб чив е и сопственик во второто по ранг-натпреварување во Средна Америка, КОНКАКАФ лигата. Неговиот тим загуби од Олимпија со 0-6, а Брусвијк одигра 54.

Има 60 години и вишок кг: Газдата заигра во елитно натпреварување и тоа како капитен!

СуперСпорт - 22.09.2021

Неверојатни сцени ни доаѓаат од Јужна Америка со потпретседателот на Суринам во главна улога. На средба на КОНКАКАФ лигата настапи Рони Брунсвијк, кој има 60 години. Брунсвијк во седмата деценија од својот живот го запиша професионалното деби и тоа ...

Ас од Суринам: Игра фудбал, го бара Интерпол, потпретседател е на државата, има 60 години и 50 деца

Точка - 22.09.2021

Во својата живописна биографија, Рони ја додал и ставката - фудбалер. Вакво фудбалско деби не се памети и за него зборува целиот фудбалски свет. На натпреварот меѓу Интер од Суринам и Олимпија од Хондурас, во рамките од осмина финалето на Лига ...

Тој е потпретседател, има 50 деца, осуден е за дрога, но нема проблем може да игра на меѓународен фудбалски натпревар

Sport M - 22.09.2021

Потпретседателот на Суринам, Рони Брунсвајк, одлучи да игра за свој сопствен фудбалски клуб во КОНКАКАФ лига, јужноамериканската верзија на Лига Европа, станувајќи најстариот играч во едно меѓународно клупско натпреварување.

На 60 години дебитираше човекот кој има 50 деца, осудуван дилер, но и потпретседател кој од хеликоптер им фрлаше пари ...

Спортманија - 22.09.2021

Нереални сцени од КОНКАКАФ лигата Потпретседателот на Суринам Рони Брунсвијк, е главниот херој од последните мечеви во КОНКАКАФ лигата,второто по квалитет натпреварување во Средна и Северна Америка.

Потпретседателот на Суринам има 60 години, а настапил во КОНКАКАФ купот (Видео)

Дерби - 22.09.2021

Рони Брунсвијк се најде во центарот на вниманието на светските медиуми и тоа поради настапот на натпревар од КОНКАКАФ купот на 60-годишна возраст. Брунсвијк е сопственик на клубот Интер Монготапо кој вчера загуби со убедливи 6:0 од Олимпија, ...

Потпретседателот на Суринам играше фудбал за својот клуб на 60 години (ФОТО)

Sport 1 - 22.09.2021

Рони Брунсвијк е потпретседател на Суринам, кој очигледно е голем љубител на фудбалот. Не само што го поседува клубот Интер Моенготапое, туку и реши да заигра на официјален меѓународен натпревар на 60-годишна возраст.

Има 60 години, потпретседател е на државата, ограбувал банки, татко е на 50 деца и фудбалер

Спортски - 22.09.2021

Потретседателот на Суринам Рони Брунсвијк е сопственик на фудбалскиот клуб Интер Моенготапое. Вчера не беше само сопственик, туку и играч кој го одигра целиот натпревар против Олимпија. Овој податок не би бил толку посебен ако Брунсвијк нема веќе 60 ...

(ФОТО) Циркус во Суринам: Потпретседателот на државата почна фудбалска кариера на 60 години

Спортклуб - 22.09.2021

Веста на денот доаѓа од малата јужноамериканска држава Суринам каде ноќеска се случи нешто што малкумина можат да замислат. На натпревар од 1/16-финалето на КОНКАКАф лигата, дебитираше потпретседателот на Суринам, Рони Брунсвијк.

Интерпол го бара поради шверц на дрога, a тој на 61 година игра во Лига на шампиони (ВИДЕО)

Локално - 22.09.2021

Најлудата фудбалска приказна овие денови ни доаѓа од Суринам, каде што актуелниот потпретседател на таа земја, Рони Брансвик, одигра натпревар од КОНКАКАФ Лигата на шампионите на 61 година – и тоа помина дури 54 минути поминати на теренот! Неговите ...