TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bentley го претстави Bentayga со V8 мотор

Авто Плус - 13.01.2018

Британскиот производител Bentley официјално ја претстави новата бензинска модификација на својот луксузен SUV Bentayga Автомобилот е опремен со 4,0-литарски V8 мотор кој развива 550 коњски сили и 770 Nm вртежен момент.

Седум милиони долари за 12 ретки Porsche модели

Авто Плус - 12.01.2018

Аукциската куќа RM Sotheby’s ќе понуди скапи модели од гамата на Porsche 911 (964), кој ќе се одржи во рамките на Конкурсот за елеганција на островот Амелија Ајленд, во март годинава Овој избор на автомобили, Porsche го смета за еден од најбогатите ...

Porsche 718 Boxster/Cayman GTS за 2018 година

Додај Гас - 12.01.2018

Почетокот на продажбата на овие модели, производителот од Штутгарт, го означи со нова галерија од фотографии Porsche 718 Boxster и Cayman GTS се препознаваат веќе на прв поглед со акцентираниот спортски стил на надворешноста – нов преден браник и ...