TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сензационална вест од кошарката: Сменет е човекот кој владееше 20 години!

Спортски - 11.06.2021

Сензационална вест стигна од кошаркарскиот свет. Контроверзниот Шпанец, Жорди Бартомеу е сменет од челното место на Евролигата откако таа должност ја извршуваше цели 20 години, поточно од нејзиното основање.

Кошаркарска револуција: Симнат е човекот кој владееше со Евролигата 20 години!

Sport 1 - 11.06.2021

Клубовите од кошаркарската Евролига денеска одржале состанок, на кој едногласно е донесена одлука да биде сменет првиот човек на ова натпреварување, Жорди Бeртомеу. Ова е важен момент во европската кошарка, некои дури го нарекуваат револуционерен ...

По 20 години,сменет е Жорди Бартомеу

Канал5 - 11.06.2021

Сензационална вест доаѓа од светот на кошарката. Контроверзниот Шпанец Жорди Бартомеу е отстранет од водечкото место во Евролигата откако ја извршуваше функцијата цели 20 години, поточно од нејзиното основање.

Бертомеу доби отказ, клубовите ја презедоа Евролигата!

Слободен Печат - 11.06.2021

Жорди Бертомеу повеќе не е на чело на Евролигата..На состанокот на клубовите кој се одржа денеска, според грчката „СДНА“, тој бил ослободен од должноста од страна на 20 клуба целосно едногласно.

По 20 години владеење, сменет е Жорди Бертомеу

Спортклуб - 11.06.2021

Кошаркарска бомба пристигнува од Евролигата, а истата се однесува на смена на познатиот функционер Жорди Бертомеу, кој беше алфа и омега на најелитното кошаркарско натпреварување во Европа изминатите две децении.

Бартомеу доби отказ, Евролигата повеќе нема да биде иста

Вечер Прес - 11.06.2021

Генералниот директор на Евролигата, Џорџо Бертомеу, загуби една функција во ова натпреварување. Промената е последица на состанокот и едногласната одлука на сите 11 акционери на натпреварувањето, а Бертомеу ќе остане генерален директор.

Сензационална вест од кошарката: Сменет е човекот кој владееше 20 години!

Курир - 11.06.2021

Сензационална вест стигна од кошаркарскиот свет. Контроверзниот Шпанец, Жорди Бартомеу е сменет од челното место на Евролигата откако таа должност ја извршуваше цели 20 години, поточно од нејзиното основање.

Сензационална вест од кошарката: Сменет е човекот кој владееше 20 години!

Нетпрес - 11.06.2021

Сензационална вест стигна од кошаркарскиот свет. Контроверзниот Шпанец, Жорди Бартомеу е сменет од челното место на Евролигата откако таа должност ја извршуваше цели 20 години, поточно од нејзиното основање.