TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жените ги возбудуваат ситниците кои мажите секојдневно ги прават

Вистина.мк - 22.11.2019

Има многу ситници со кои мажите можат да ја возбудат својата партнерка, од скокотливи текстуални пораки до бакнување во врат. Жените ги возбудуваат ситниците за кои никогаш не би помислиле дека можат да го направат тоа.

Невини лаги: 10 работи кои слободно може да му ги премолчите на партнерот!

Слободен Печат - 21.11.2019

Ова се десетте тајни кои многу жени ги кријат од своите партнери, а слободно можете и вие. Исреноста е темел на секоја добар вреска, но некои работи сепак подобро да ги задржите за себе. Жените за тоа се во принцип свесни, па вешто од своите ...

Еве зошто мажот ја напушта жената: „Не’ третирате како кучиња, па очекувате верност!“

Убавина и Здравје - 21.11.2019

Се лажете ако навистина верувате дека мажите ве напуштаат за да бркаат жени што мирисаат на ново, што се поубави и посексапилни од вас! Ова не е вистина! Сексуалноста и убавината немаат никаква врска со тоа.

Овој тип на мажи најдобро ги задоволуваат жените во креветот

Нетпрес - 21.11.2019

Во истражувањето на универзитетот Квинсленд учествувале 100 жени кои одговарале на бројни прашања за нивниот дотогашен сексуален живот. Целта на истражувањето била да се открие кои мажи во очите на жените ги поседуваат најдобрите квалитети за ...

Жените откриваат: Еве кои 5 работи сакаат да им ги правите за време на сексот

Точка - 21.11.2019

Припадничките на понежниот пол откриле што најмногу ги возбудува... Сите го сакаме и нè прави среќни, а од него понекогаш и се чувствуваме збунето бидејќи не знаеме дали ги правиме правилните работи.

Нештата кои мажите им ги изјавуваат на жените, а тие ги мразат

Нетпрес - 21.11.2019

Кога станува збор за комуникацијата помеѓу мажите и жените постојано се јавуваат некои проблеми. Тие едноставно размислуваат на поинаков начин и настануваат недоразбирања. Работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат: „Нервозна си ...

Мажи, ова е вистинската причина зошто жените ве изневеруваат

Локално - 20.11.2019

Доколку сте оженет маж и го читате ова постои голема веројатност вашата сопруга да ве изневерува, а вистинската причина за тоа не е она што го очекувате. Последните истражувања врзани за изневерувањето дојдоа до резултат дека дури 15% од мажените ...

Вистинската причина поради која жените изневеруваат и не е она што очекувате

iPortal - 20.11.2019

Доколку сте оженет маж и го читате ова постои голема веројатност вашата сопруга да ве изневерува, а вистинската причина за тоа не е она што го очекувате. Последните истражувања врзани за изневерувањето дојдоа до резултат дека дури 15% од мажените ...