TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако Турција навистина ќе го купи „С-400“, зошто Ердоган само го повторува тоа? Американците уште повеќе вршат притисок!

Точка - 15.03.2019

Според Соединетите Американски Држави, турската набавка на рускиот против-воздушен систем „С-400“ претставува безбедносен проблем по НАТО Алијансата. Американските власти порачаа дека турското купување на против-воздушниот систем „С-400“ од Русија, ...

Во Анкара отворена најголемата градска болница во Европа

Опсервер - 15.03.2019

Во Анкара, главниот град на Турција, е отворена најголемата градска болница во Европа, која воедно е и трета болница во светот чии севкупни единици се изградени во рамките на еден проект, пренесуваат турските весници.

Ердоган ја пушти во употреба најголемата болница во светот- голема е колку 100 стадиони

Магазин - 15.03.2019

Tурскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, денеска ја пушти во употреба најголемата болница во Европа. Болницата се наоѓа во Анкара а нејзината изградба чинела една милијарда евра. Во оваа луксузна болница ќе може да се згрижат 30 000 пациенти.

Дали Турција нуди алтернативен модел за Балканот?

Глас на Америка - 14.03.2019

Нова студија на Европскиот совет за надворешни работи тврди дека Турција ја поддржува интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ Во октомври 2017 година претседателот на Турција Раџеп Таип Ердоган беше во официјална посета на Србија.

Ердоган ја изгради најголемата болница во светот голема колку 100 стадиони

ММС - 14.03.2019

Една милијарда евра чини болницата, која денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја пушти во употреба. Тоа е една од најголемите болници во светот, во главниот град на земјата, Анкара, и покрај критиките против него за скапи и грандиозни ...

Во Анкара отворена најголемата градска болница во Европа

24Инфо - 15.03.2019

Во Анкара, главниот град на Турција, е отворена најголемата градска болница во Европа, која воедно е и трета болница во светот чии севкупни единици се изградени во рамките на еден проект, пренесуваат турските весници.

Во Анкара отворена најголемата градска болница во Европа

Локално - 15.03.2019

Во Анкара, главниот град на Турција, е отворена најголемата градска болница во Европа, која воедно е и трета болница во светот чии севкупни единици се изградени во рамките на еден проект, пренесуваат турските весници.

Во Анкара отворена најголемата градска болница во Европа

А1 On - 15.03.2019

Во Анкара, главниот град на Турција, е отворена најголемата градска болница во Европа, која воедно е и трета болница во светот чии севкупни единици се изградени во рамките на еден проект, пренесуваат турските весници.

Во Анкара отворена најголемата болница во Европа, ќе прима 30.000 пациенти дневно

+инфо - 15.03.2019

Во Анкара, главниот град на Турција, е отворена најголемата градска болница во Европа, која воедно е и трета болница во светот чии севкупни единици се изградени во рамките на еден проект, пренесуваат турските весници.

Најголемата градска болница во Европа дневно прима по 30.000 пациенти

Факултети - 15.03.2019

Во Анкара, главниот град на Турција, е отворена најголемата градска болница во Европа, која воедно е и трета болница по големина во светот, пренесуваат турските весници. Во состав на болницата се наоѓа и медицински кампус, а има капацитет дневно да ...

Во Анкара отворена најголемата градска болница во Европа

MTM - 15.03.2019

Во Анкара, главниот град на Турција, е отворена најголемата градска болница во Европа, која воедно е и трета болница во светот чии севкупни единици се изградени во рамките на еден проект, пренесуваат турските весници.

Во Анкара отворена најголемата градска болница во Европа

Сител - 15.03.2019

Во Анкара, главниот град на Турција, е отворена најголемата градска болница во Европа, која воедно е и трета болница во светот чии севкупни единици се изградени во рамките на еден проект, пренесуваат турските весници.

Во Анкара отворена најголемата градска болница во Европа

1tv - 15.03.2019

Во Анкара, главниот град на Турција, е отворена најголемата градска болница во Европа, која воедно е и трета болница во светот чии севкупни единици се изградени во рамките на еден проект, пренесуваат турските весници.