TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Викенд Тарифа: Ford Focus RS е единствениот теренски хечбек што ви е потребен

Авто Плус - 12.01.2019

Знаеме дека Ford спрема SUV модел со елементи од новиот Focus, но ова не е само базирано на моделот туку е навистина Focus. Ова е Ford Focus RS спремен за рели, но рендериран како за off-road возење.

Фабриката на Peugeot во Mulhouse го произведе милионитиот 2008!

CARClub - 11.01.2019

Шест години по лансирање на Peugeot 2008, францускиот производител во својата фабрика во Mulhouse го произведе милионитиот примерок на популарниот кросовер. Компактниот Peugeot 2008 се произведува на три локации ширум светот – во Европа, Кина и во ...

Реструктуирање во Ford. Компанијата е електрифицирана

Авто Плус - 11.01.2019

Ford објави дека компанијата е започната со консултации со синдикалните партнери кои имаат за цел да го реконструираат дел од бизнисот на брендот во Европа и да ја подобрат работата на територијата на континентот.

(ФОТО) НОВИОТ PEUGEOT 208: Пристигнува на саемот во Женева

Високи Октани - 11.01.2019

Премиерата на новиот Peugeot 208 ја очекуваме на почетокот на март месец во Женева Актуелната 208-ка дебитираше при крајот на 2011 година, па се очекуваше дека Peugeot ќе го искористи минатогодишниот Автосалон во Париз за на домашен терен да го ...

Дали Ford и Volkswagen се подготвуваат да објават подлабока соработка?

CARClub - 10.01.2019

Според Ројтерс, двата гиганти во светот на автомобилите се подготвуваат да објават глобално партнерство кое би одело значително подлабоко од соработката околу комерцијалните возила која веќе ја најавија.

Нов модел од Ford за Европа

Авто Плус - 10.01.2019

Ford започна тест на модел што ќе биде изграден врз платформата на Fiesta Според Autocar, компактниот модел ќе биде претставен на пазарот во 2020 година, заземајќи го место на сегашниот EcoSport во опсегот на брендот.

Ford Focus со 12 награди и продадени над 42.000 возила за шест месеци

Бизнис Инфо - 10.01.2019

Две титули Автомобил на годината и 10 победи во различни категории доби комплетно новиот и технолошки компетентен Ford Focus, откако во Европа почна со продажба минатото лето. Витрините на новиот Ford Focus многу бргу се полни со трофеи, стои во ...