TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Мицкоски да не се крие зад подмладокот, туку да одговори што го советувал Груевски

А1 On - 16.05.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната изјава на Филип Ѓорѓиев, од ВМРО ДПМНЕ. „Мицкоски да не се крие зад подмладокот на неговата партија туку јавно пред граѓаните да даде одговор што го советувал неговиот претходник Никола Груевски.

Заев прифати ТВ дуел со Мицкоски

Телма - 16.05.2018

Премиерот Заев ја прифати поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за телевизиски дуел. Останува да се договори терминот и медиумот на кој ќе се соочат. Ова ќе биде прв дуел на лидери на партии после 20 години.

Прво лидерско соочување по 16 години - Заев ја прифати ,,фрлената ракавица‘‘ од Мицковски за ТВ дуел

Сител - 16.05.2018

Премиерот Заев ја прифати поканата на опозицискиот лидер Мицкоски за ТВ дуел. Информацијата утрово ја потврди владиниот портпарол, додавајќи дека отвореноста била еден од основните принципи според кои работи премиерот.

Наскоро ТВ дуел меѓу Заев и Мицкоски

Алсат-М - 16.05.2018

Премиерот Заев ја прифати поканата на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, за телевизиски дуел. Од Владата велат дека Заев е подготвен за вакви дебати. Мицкоски првично побара тет-а-тет средба со Заев за да биде известен претежно за ...

Дуелот на Заев и Мицкоски ќе биде на една од националните телевизии, треба да се прецизираат времето и местото

Фокус - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста на евентуален лидерски дуел, кој апсолутно ќе се случи, а останува само да се прецизира времето и локацијата, вели ...

Мицкоски побара, но сега чека Заев да избере време и место за ТВ-дуел

Макфакс - 16.05.2018

И Заев и Мицкоски велат дека се подготвени подготовени за ТВ-дуел, но оставаат другиот да избере време и место. Од Владата велат дека премиерот е подготвен во секое време и на било која национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за ...

Бошњаковски: Советниците на премиерот Заев чинат трипати помалку од советниците на Груевски

24 Вести - 16.05.2018

Премиерот Заев има 54 советници, кои чинат трипати помалку од советниците кои ги имаше Груевски во периодот од 2010 до 2016 година. Портпаролот на владата Миле Бошњаковски на денешната прес конференција пред новинарите појасни дека не е точна ...

Советниците на Заев чинат три пати помалку од оние на Груевски, башка не биле фантоми

+инфо - 16.05.2018

Премиерот Заев има 54 советници, за кои платите изнесуваат тројно помалку од износот што го трошела поранешната влада за советниците на Никола Груевски. Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски на денешната прес конференција појасни дека не е точна ...

МТВ се понуди да го организира ТВ дуелот Заев-Мицкоски

Локално - 16.05.2018

Македонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според уредникот на Информативната програма на МТВ, Стојан Трпчевски, двајцата ...

Телевизите започнаа да се нудат за ТВ-дуелот на Заев и Мицкоски

Фактор - 16.05.2018

Откако Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, го повика Зоран Заев на дуел, а премиерот ја прифати поканата, стигна и првата понуда од медиумите. Канал 5 упати јавна покана до Заев и Мицкоски преку емисијата „Само Вистина“ со ...

Мицкоски да каже што го советувал Никола Груевски

Фактор - 16.05.2018

Христијан Мицкоски бил дел од огромниот број од 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски, објавија вчера од Владата. Ангажманот на Мицкоски и останатите 90 советници на Груевски годишно ја чинеле државата односно граѓаните над 1,7 милиони ...

Мицкоски побара, но сега чека Заев да избере време и место за ТВ-дуел

24Инфо - 16.05.2018

И Заев и Мицкоски велат дека се подготвени за ТВ-дуел, но оставаат другиот да избере време и ...

Иванова: Мицкоски да одговори што го советувал Груевски

24Инфо - 16.05.2018

Мицкоски да одговори што го советувал Никола Груевски додека бил советник за енергетика, порача Михаела Иванова од Социјалдемократската младина и додаде дека наследникот на поранешниот премиер претходно бил дел од неговиот тим од 91 ...

Заев и Мицкоски ќе се соочат на телевизиски дуел

Нова ТВ - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев го прифати предлогот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, наместо во Кабинет, тет а тет средбата да ја одржат пред јавноста, на телевизиски дуел. -Премиерот Зоарн Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое време ...

(ВИДЕО) Најава за ТВ дуел меѓу Заев и Мицкоски: Како изгледаше дуелот на Црвенковски и Георгиевски

еМагазин - 16.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го повика на телевизиски дуел премиерот Зоран Заев, а тој ја прифати понудата. Телевизиски дуел од ваков тип македонската јавност не гледала 20 години, или поточно последниот ТВ дуел на лидери на СДСМ и ...

Заев ја прифати фрлената ракавица за ТВ дуел со Мицкоски

А1 On - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија, потврдија за МИА од Владата. – Отвореноста е еден од основните принципи според кои работи претседателот на Владата на Република Македионија ...

Заев прифати ТВ-дуел со Мицкоски

Република - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија, потврдија за МИА од Владата. , изјави за МИА портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски.

Можен е ТВ-дуел помеѓу Мицкоски и Заев

Фактор - 16.05.2018

Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, го повика премиерот на Македонија, Зоран Заев, на ТВ-дуел, одлука што ја донел на седница на Централниот комитет на партијата што ја води.

Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел

еМагазин - 16.05.2018

Одговарајќи на на прашањето за можна средба со премиерот Зоран Заев за текот на преговорите за името, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по синоќешната седница на Централниот комитет на партијата, го повика премиерот на телевизиски дуел.

Ќе биде ли македонската јавност сведок на уште еден спектакуларен ТВ дуел меѓу двајца македонски политичари? (ВИДЕО)

Поглед - 16.05.2018

Ако пред 20 години гледачите пред малите ТВ екрани можеа да гледаат ТВ дуел на политичари, па макар истиот да биде со лични навреди на учесниците, денеска ретко кога може да се види дуел меѓu политичар од власта и политичар од опозицијата.

Заев: Ако Мицкоски побара средба ќе најдам време, ќе откажам и презакажам состаноци

Фокус - 15.05.2018

Од поголемо значење за Македонија е Самитот на Советот на Европа кој ќе се одржи на крајот на јуни, како и Самитот на Европската унија каде се очекуваат првите правно формални одлуки кои се однесуваат на Македонија, како што е евентуален датум за ...

СДСМ: Груевски трошел 1,73 милиони евра за ангажман на над 90 лица во кабинетот

А1 On - 15.05.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. „Расипништво и расфрлање со парите на граѓаните е ангажманот на 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски, меѓу кои и сегашниот претседател ...

Заев: Ќе откажам состаноци ако треба за да се видиме со Мицкоски

+инфо - 15.05.2018

Премиерот Зоран Заев вчера го барал претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, но тој бил зафатен, по што успеале доцна синоќа да се слушнат и се договориле за денеска повторно да контактираат ако може да се видат уште пред премиерот да ...

ВМРО-ДПМНЕ пука во празно ако не достави докази за бизнисот на Заеви во Обвинителство

+инфо - 15.05.2018

Во Обвинитеството објаснуваат дека согласно Законот за кривична постапка, граѓаните се должни да ги пријават кривичните дела за кои се гони по службена должност, а за кои се известени или за нив дознале на друг начин.

Заев: Подготвен сум се околу името да споделам со опозицијата

Локално - 15.05.2018

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека кога слушнал оти опозицијата бара средба веднаш се обидел да го контактира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој е подготвен се што има да сподели со опозицијата во врска со прашањето за името.

СДСМ: Мицкоски да не се крие од јавноста туку да одговори што го советувал Никола Груевски

Сител - 16.05.2018

Мицкоски да не се крие зад подмладокот на неговата партија туку јавно пред граѓаните да даде одговор што го советувал неговиот претходник Никола Груевски. Дали Мицкоски го советувал за одлуката на владата на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на дневната ...

Груевски можеби имал повеќе од 91 советник, податоците од 2006-2010 не се обработени

Стандард - 16.05.2018

На редовната прес-конференција, портпаролот на владата Миле Бошњаковски изјави дека можеби ВМРО-ДПМНЕ се во право оти не е точна бројката за советници на поранешниот премиер Никола Груевски што ја објави вчера Владата.

Мицкоски побара, но сега чека Заев да избере време и место за ТВ-дуел

Точка - 16.05.2018

И Заев и Мицкоски велат дека се подготвени за ТВ-дуел, но оставаат другиот да избере време и место. Од Владата велат дека премиерот е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста.

МТВ се понуди да го организира ТВ дуелот Заев-Мицкоски

А1 On - 16.05.2018

Македонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според уредникот на Информативната програма на МТВ, Стојан Трпчевски, двајцата ...

СДСМ: Мицкоски да одговори што го советувал Никола Груевски

Канал5 - 16.05.2018

Христијан Мицкоски бил дел од огромниот број од 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски. Ангажманот на Мицкоски и останатите 90 советници на Груевски годишно ја чинеле државата односно граѓаните над 1,7 милиони евра.

Заев ја прифаќа понудата на Мицкоски за телевизиски дуел

Слободен Печат - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев го прифати предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, наместо во Кабинет, тет а тет средбата да ја одржат пред јавноста, на телевизиски дуел. – Премиерот Зоарн Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое ...

Заев ја прифати поканата на Мицкоски за ТВ дуел

Фокус - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија, потврдија за МИА од Владата. – Отвореноста е еден од основните принципи според кои работи претседателот на Владата на Република Македионија ...

Заев ја прифати фрлената ракавица – ќе се соочи со Мицкоски на ТВ-дуел

Макфакс - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифати поканата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за телевизиски дуел, на кој би дискутирале за актуелните политички прашања во државата. „Премиерот Зоарн Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое време ...

Груевски за 91 советник годишно трошел над 1,7 милиони евра, обвинува СДСМ

Макфакс - 15.05.2018

Расипништво и расфрлање со парите на граѓаните е ангажманот на 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски, меѓу кои и сегашниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таквиот ангажман на над 90 лица во кабинетот на Груевски годишно ...

Заев: Подготвен сум се околу името да споделам со опозицијата

Стандард - 15.05.2018

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека кога слушнал оти опозицијата бара средба веднаш се обидел да го контактира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој е подготвен се што има да сподели со опозицијата во врска со прашањето за името.

Мицкоски да не се крие зад подмладокот, туку да каже што го советувал Груевски, порачаа од СДСМ

Макфакс - 16.05.2018

Од владејачката СДСМ го повикаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да одговори што го советувал неговиот претходник, Никола Груевски. „Дали Мицкоски го советувал за одлуката на владата на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на дневната евтина тарифа на струјата, што ...

ТВ дуел Заев-Мицкоски е можен во секое време, останува да се прецизира времето и локацијата

Канал5 - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста на евентуален лидерски дуел. Kој апсолутно ќе се случи, а останува само да се прецизира времето и локацијата, вели ...

Вакво нешто не се случило повеќе од 10 години во Македонија: На која телевизија двајцата лидери ќе го имаат првиот тв ...

Sky - 16.05.2018

И Заев и Мицкоски велат дека се подготвени за ТВ-дуел, но оставаат другиот да избере време и место. Од Владата велат дека премиерот е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста.

МТВ се понуди да го организира ТВ дуелот Заев-Мицкоски

Фокус - 16.05.2018

Македонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според уредникот на Информативната програма на МТВ.

Ивановa: Мицкоски бил еден од советниците на Груевски кои ја чинеле државата 1,7 милиони евра (ВИДЕО)

Стандард - 16.05.2018

„Христијан Мицкоски бил дел од огромниот број од 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски. Ангажманот на Мицкоски и останатите 90 советници на Груевски годишно ја чинеле државата односно граѓаните над 1,7 милиони евра.

Заев и Мицкоски ќе се соочат на телевизиски дуе

Либертас - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев го прифати предлогот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, наместо во Кабинет, тет а тет средбата да ја одржат пред јавноста, на телевизиски дуел. -Премиерот Зоарн Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое време ...

Заев ја прифати фрлената ракавица за ТВ дуел со Мицкоски

Канал5 - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија. - Отвореноста е еден од основните принципи според кои работи претседателот на Владата на Република Македионија Зоран Заев.

Заев ја прифати фрлената ракавица – ќе се соочи со Мицкоски на ТВ дуел

Точка - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифати поканата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за телевизиски дуел, на кој би дискутирале за актуелните политички прашања во државата. „Премиерот Зоран Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое време ...

Груевски за 91 советник годишно трошел над 1,7 милиони евра, обвинува СДСМ

Точка - 15.05.2018

Расипништво и расфрлање со парите на граѓаните е ангажманот на 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски, меѓу кои и сегашниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Таквиот ангажман на над 90 лица во кабинетот на Груевски годишно ...

Заев: Подготвен сум се околу името да споделам со опозицијата

Република - 15.05.2018

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека кога слушнал оти опозицијата бара средба веднаш се обидел да го контактира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој е подготвен се што има да сподели со опозицијата во врска со прашањето за името.

ТВ дуел Заев-Мицкоски е можен во секое време, останува да се прецизира времето и локацијата

А1 On - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста на евентуален лидерски дуел, кој апсолутно ќе се случи, а останува само да се прецизира времето и локацијата, вели ...

МТВ се понуди да го организира ТВ дуелот Заев-Мицкоски

Бриф - 16.05.2018

Македонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според уредникот на Информативната програма на МТВ.

(ВИДЕО) Иванова: Мицкоски бил еден од советниците на Груевски кои ја чинеле државата 1,7 милиони евра

А1 On - 16.05.2018

„Христијан Мицкоски бил дел од огромниот број од 91 советник на поранешниот премиер Никола Груевски. Ангажманот на Мицкоски и останатите 90 советници на Груевски годишно ја чинеле државата односно граѓаните над 1,7 милиони евра.

Заев прифати ТВ Дуел со Мицковски

24Инфо - 16.05.2018

Заев прифати ТВ Дуел со Мицковски Премиерот Зоран Заев го прифати предлогот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, наместо во Кабинет, тет а тет средбата да ја одржат пред јавноста, на телевизиски дуел.

Заев ја прифати фрлената ракавица за ТВ дуел со Мицкоски

Локално - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија, потврдија за МИА од Владата. – Отвореноста е еден од основните принципи според кои работи претседателот на Владата на Република Македионија ...