TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема одбрана за ова, Леброн како локомотива: Од кош до другиот кош со моќно забивање за ерупција (Видео)

Дерби - 13.01.2018

Екипата на Кливленд Кавалирс игра лошо во изминатиов период со тоа што единствена светла точка е нивната најголема ѕвезда Леброн Џејмс кој постојано е ефикасен, дели асистенции, собира скокови, ама нема соодветна поддршка од соиграчите.

Сакаше многу да навредува, па беше исфрлен како „партал“(Видео)

Sport 1 - 13.01.2018

Натпреварот помеѓу Милвоки и Голден Стејт во НБА помина со инцидент во кој еден навивач мораше да биде избркан од трибините. Во текот на последната четвртина Клеј Томпсон беше жестоко навредуван од навивач на Милвоки, а тоа предизвика гнев кај ...

Кливленд прокоцка предност од 22 поени за трет пораз во низа (ВИДЕО)

МКД - 13.01.2018

Кризата на „Коњаницата" е продлабочена откако вицешампионот утрово прокоцка предност од 22 поени на гостувањето кај Индијана и загуби со 97-95 за трет пораз во низа За разпила од последните два загубени натпревари кога Кливленд имаше голема негатива ...

Вицешампионот е непрепознатлив: Кливленд падна во Индијанаполис, откако испушти предност од 22 разлика (Видео)

Дерби - 13.01.2018

Вицепрвакот во НБА лигата тимот на Кливленд Кавалирс минува низ тежок и турбулентен период во кој бележи навистина лоши резултати. Рано утрово го претрпе седмиот пораз на последните десет натпревари, трет во низа и тоа на гостувањето во ...

НБА: Нов пораз на Кливленд во серија, Леброн Џејмс бесен на соиграчите

Кајгана - 13.01.2018

Вчерашната НБА програма ни понуди 9 интересни натпревари, а најмногу внимание привлече пресметката помеѓу Индијана Пејсерс и Кливленд Кавалирс, каде ланскиот финалист доживеа уште еден изненадувачки пораз.

Видео: Кливленд прокоцна 22 поени предност, Голден Стејт гази

Спортски - 13.01.2018

Вицешампионот влегува во се поголема криза и испушти предност од 22 поени на гостувањето кај Индијана. Голден Стејт незапирлив и на гостински терен. Кливленд одлично го започна мечот против Индијана.

Кливленд влегува во криза: Трет пораз по ред на Кавалирс (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2018

Кливленд утринава доживеа нов пораз во НБА-лигата, овој пат на гостувањето кај Индијана со 97-95, што за нив беше трет пораз по ред, или четврти на последните пет натпревари. Навивачите на Кавс може да ги теши само тесниот пораз, бидејќи на ...

ВИДЕО: Кливленд прокоцка +22 и загуби од Индијана, Голден Стејт незапирлив на гостински терен

Gol.mk - 13.01.2018

Кошаркарите на Кливленд продолжуваат со лошите игри и синоќа се поразени од Индијана со 97-95, за седми пораз во последните 10 натпревари. Кавалирс имаа предност и од +22 поени, но и тоа на крајот не беше доволно за победа.

Индијана го совлада Кливленд и покрај заостанувањето од 22 поени

Нетпрес - 13.01.2018

Кошаркарите на Индијана Пејсер ноќта кон саботата им нанесоа уште еден пораз на Кливленд Кавалирс, совладувајќи ги со 97:95 и тоа откако надоместија заостанување од дури 22 кошови. Ленс Стефенсон постигна 16 поени со 11 скокови, Даден Колинс даде 22 ...

НБА: И со +22 загубија од Индијана

Сител - 13.01.2018

Драматичен меч со многу крајности одиграа Индијана и Кливленд кој на крајот им припадна на домашните со 97-95. Кавалирс имаа предност од 22 поени но Индијана со извонредна серија од 22-0 го торпедираше гостинот.

Нов пораз на Кливленд, Голден стејт славеше на гостувањето против Милвоки

Екипа - 13.01.2018

Кошаркарите на Кливленд доживеаја нов пораз во НБА лигата, овој пат од Индијана со 97-95. Кливленд во Индијанополис загуби во тесна завршница, иако беше подобар во првото полувреме на мечот.

Кливленд го доби синдромот на МЗТ, водеше 22 разлика и на крај загуби

SportMedia - 13.01.2018

Кливленд продолжува да губи. Ниту одличната игра на Леброн Џејмс не беше доволна за Кавс да ја прекинат серијата порази. Џејмс заврши со 27 поени, 11 асистенции и осум скока, но и покрај тоа Индијана беше тимот кој на крајот се радуваше на победа и ...

Индијана му нанесе нов пораз на Кливленд

Стандард - 13.01.2018

Ленс Стивенсон заврши со 16 поени и 11 скока, а Дарен Колинс постигна 22 поени за победата на Индијана со 97:95 дома над Кливленд во меч од регулараната сезона во НБА. Тимот на Пејсерс губеше со 22 поени во првата половина од натпреварот, но успеа ...

Кливленд со трета последователна загуба, Голден Стејт се бореше со Милвоки

Локално - 13.01.2018

Екипата на Индијана Пејсерс постигна драматична победа над Кливленд Кавалирс со 97:95 дома во Индијанаполис. Домаќините ја загубија првата четвртина со 32:18, но потоа ја презедоа иницијативата во натпреварот и успеаја да ја стопат разликата по ...

Брајант: Трендот „Стеф Кари“ ќе ги уништи младите деца кои чекорат во кошарката

Спортклуб - 12.01.2018

Легендарниот Коби Брајант верува дека правилата во американската, па и во европската кошарка, релативно брзо ќе бидат променети, и дека не е далеку денот кога ќе се воведе и шут за 4 поени.

„Кралот" и Кари ќе бидат ол-стар капитени?

SportMedia - 12.01.2018

Леброн Џејмс и Стеф Кари го превземаа водството на листата на играчи со најголем број на добиени гласови за претстојниот Ол-стар викенд во Лос Анџелес. Леброн Џејмс сега има повеќе гласови во однос на Гркот Јанис Адетокумпо, додека пак Стеф Кари го ...

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

Сител - 12.01.2018

Вицепрвакот во НБА шампионатот Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99. Уште на полувремето домашниот тим создаде голема предност од 25 поени, која во вториот дел постепено и ја ...

Втора катастрофа по ред на Кливленд, Лејкерс по четири години го добија Сан Антонио (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2018

Кливленд го доживеа второт убедлив пораз по ред на гостувањата. Во Минесота пред неколку дена загуби со 28 поени разлика, а утринава кај Торонто загуби уште поубедливо со 133-99. Интересно е тоа што Репторс до ваква импресивна победа дојдоа без ...

Видео: Теодосиќ се врати Клиперси славеа, Богдановиќ најефикасен, но не беше доволно

Спортски - 12.01.2018

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа три натпревари. Кошаркарите на Торонто убедливо славеа против Кливленд со резултат 133:99. За минатогодишниот финалист ова беше втор убедлив пораз, откако неодамна беа поразени од Минесота со 127:99.

Нешто не штима во ,,кралството” на Леброн Џејмс: Торонто му нанесе сериозен пораз од 34 поени разлика на Кливленд ...

Дерби - 12.01.2018

Тимот на Кливленд Кавалирс се соочува со сериозна криза во своите редови. По одличните настапи во минатиот период и периоди со победи во низа, сега влезе во период кога почна да ги губи натпреварите со многу разлика.

ВИДЕО: Дебакл на Леброн и Кливленд, Торонто со 34 поени разлика го уништи вицешампионот!

Gol.mk - 12.01.2018

Екипата на Кливленд Кавалирс ноќва го забележа можеби најтешкиот пораз оваа сезона, откако на гости загуби од Торонто со убедливи 34 поени разлика (133-99). Со оваа победа Репторси уште еднаш докажуваат дека имаат квалитет за високи дострели и ...

„Потоп“ на Кливленд во Торонто: Леброн и друштвото „замрзнати“ на -34!

Екипа - 12.01.2018

Кливленд очигледно се наоѓа во крајно лоша форма, на што потврда е дуелот со Торонто во „Ер Канада центарот“ каде го доживеа еден од најтешките порази изминативе години. Торонто славеше против Кливленд со 133-99 на мечот на кој победникот се знаеше ...

Леброн и Кливленд посрамотени од Торонто

SportMedia - 12.01.2018

Леброн Џејмс делуваше немоќно во поразот на Кливленд на гости кај Торонто. Кавси беа буквално прегазени и на крајот загубија со 133:99. Уште во првото полувреме беше најавен дебаклот на гостите, бидејќи Торонто со речиси перфектна игра, стигна до ...

Висок пораз Кливленд

Нетпрес - 12.01.2018

Минатогодишниот финалист во НБА лигата, Кливленд Кавалирс ноќта кон петокот доживеа висок пораз на гостувањето кај Торонот Репторс со 99:133. За Кавалирс ова е шестиот пораз во осумте натпревари одиграни од божикните празници.

Дебакл на Кливленд, Лејкерси подобри од Спарс

Кајгана - 12.01.2018

Кошаркарите на Торонто Репторс убедливо ја совладаа екипата на Кливленд Кавалирс со резултат од 133:99. Уште од самиот почеток Репторси тргнаа во офанзива и веќе на полувреме имаа 25 поени предност.

Торонто го нанесе најтешкиот пораз на Кливленд во сезоната

Стандард - 12.01.2018

Фаворитот во источната конференција на НБА – Кливленд повторно е во сериозна криза, што е потврдено по нов сериозен пораз. Изминатава ноќ, Кавалирс изгубија со 99: 133 кога дојдоа во Торонто, со оглед на тоа што Рапторс играше без повредените Кајл ...

Вицешампионот е непрепознатлив: Кливленд падна во Индијанаполис, откако испушти предност од 22 разлика

Точка - 13.01.2018

Вицепрвакот во НБА лигата тимот на Кливленд Кавалирс минува низ тежок и турбулентен период во кој бележи навистина лоши резултати. Рано утрово го претрпе седмиот пораз на последните десет натпревари, трет во низа и тоа на гостувањето во ...

Видео: Кливленд прокоцна 22 поени предност, Голден Стејт гази

Таратур - 13.01.2018

Вицешампионот влегува во се поголема криза и испушти предност од 22 поени на гостувањето кај Индијана. Голден Стејт незапирлив и на гостински терен. Кливленд одлично го започна мечот против Индијана.

Леброн Џејмс води во гласањето за Олстарот, Антетокумпо изненадувачки втор (ФОТО)

Sport 1 - 11.01.2018

Остануваат уште четири дена од гласањето за НБА Олстар натпреварот, што годинава ќе се одржи во Лос Анџелес на 18 февруари. Сите фанови можат да гласаат на официјалната интернет страница на НБА, а според моменталната состојба Леброн Џејмс убедливо ...

Воините знаеа што купуваат: Дурент дојде до импозантен рекорд

Спортклуб - 11.01.2018

Голден Стејт Вориорси синоќа загубија од ЛА Клиперс, но Кевин Дурент во овој натпревар постигна 40 поени и со овие поени, тој ја заокружи бројката од 20.000 поени. Најмладиот кошаркар на кој тоа му пошло од рака е Леброн Џејмс, кој со 28 години и 17 ...

Лу Вилијамс со рекордни 50 поени во неговата кариера, Дурент стигна до 20 000 поени против Клиперс

Sport M - 11.01.2018

Предводени од Лу Вилијамс и неговите рекордни во кариерата 50 поени екипата на ЛА Клиперс забележа убедливата победа над шампионот Голден Стејт со 125-106. На спротивната страна, Кевин Дурант реализира 40 поени со што стана само петтиот играч во ...

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

Канал5 - 12.01.2018

Вицепрвакот во НБА шампионатот Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99. Уште на полувремето домашниот тим создаде голема предност од 25 поени, која во вториот дел постепено и ја ...

Нешто не е како што треба во „кралството” на Леброн Џејмс: Торонто му нанесе сериозен пораз од 34 поени разлика на ...

Точка - 12.01.2018

Тимот на Кливленд Кавалирс се соочува со сериозна криза во своите редови. По одличните настапи во минатиот период и периоди со победи во низа, сега влезе во период кога почна да ги губи натпреварите со многу разлика.

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

Идивиди - 12.01.2018

Вицепрвакот во НБА шампионатот Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99. Уште на полувремето домашниот тим создаде голема предност од 25 поени, која во вториот дел постепено и ја ...

Кливленд против Индијана бара излез од серијата порази

Sport M - 12.01.2018

Минатогодишниот финалист во плејофот, Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99. Уште на полувремето домашниот тим создаде голема предност од 25 поени, која во вториот дел постепено и ја ...