TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со помош на кондом стигна до бронза на Олимписките игри! (ВИДЕО)

Локално - 30.07.2021

Натпреварувачка од Австралија стигна до медалот на Олимписките игри со неверојатен трик. Австралиската кајакарка Џесика Фокс освои бронзен медал на Олимписките игри во Токио, иако имаше голем проблем пред најважната трка.

Кондомот ѝ помогна да стигне до медал на ЛОИ

Спортманија - 29.07.2021

Неочекувана помош Џесика Фокс од Австралија освои бронзен медал во натпреварувањето на кајак едносед. Непосредно пред финалето, Фокс се соочи со неочекуван проблем. Предниот дел од нејзиниот кајак беше оштетен, а Џесика најде неверојатен начин како ...

Она е хит: Го поправи кајакот со кондом и освои бронза!

SportMedia - 29.07.2021

Џесика Фокс од Австралија не ја фати паника непосредно пред стартот на финалето во кајак едносед. Нејзиниот кајак и беше оштетен, а Џесика успеа да го поправи и тоа со кондом. Барем нив на ОИ во Токио ги има и повеќе него што треба.

Луда приказна од Токио: Го поправи својот кајак со кондом, па освои бронзен и златен медал! (Видео)

Дерби - 29.07.2021

Австралиската кајакарка Џесика Фокс го освои бронзениот медал на Олимписките игри во токио во конкуренција на „едносед“, а потоа го освои и својот прв златен медал во кариерата во таканаречениот олимписки Ц1 слалом во овој спорт.

Снаодлива натпреварувачка во Токио: Со кондом го поправи својот кајак и освои бронзен и златен медал ВИДЕО

+инфо - 29.07.2021

Австралијката Фокс ни демонстрираше дека кондомот може да добие и поинаква употреба во професионалниот спорт, а двата освоени медали во два дена се вистински доказ за неверојатниот изум на Џесика и нејзиниот тим.

Неверојатно: Австралијанка со кондом до бронзен медал во Токио!

СуперСпорт - 29.07.2021

Австралијанката Џесика Фокс освои бронзен медал на Олимписките игри во Токио во трката со кајак, откако искористи кондом за да го поправи својот кајак. Фокс успеа да го освои бронзениот медал и тоа јавно го објави, а поради начинот на кој успеа до ...

Австралиска кајакарка со помош на кондом го поправи својот кајак и освои бронзен медал во Токио

Точка - 29.07.2021

Австралиската кајакарка, Џесика Фокс освоила бронзен медал на Олимписките игри во Токио и таа вест не би била премногу популарна доколку не дошло до употреба на кондом. Имено, пред настапот во финалето воочила дека нејзиниот кајак е оштетен, па ...

Искористи кондом за да го поправи кајакот, па освои бронзен медал! (ФОТО)

Sport 1 - 29.07.2021

Џесика Фокс освои бронзен медал за Австралија на Олимписките игри во Токио во трката со кајаци. Натпреварувачката од Австралија се најде во центар на внимание откако откри дека имала проблем со кајакот пред почетокот на трката, како и дека немала ...

Искористи презерватив за да го поправи кајакот, па освои брозен медал

Спортски - 29.07.2021

Џесика Фокс освои бронзен медал за Австраија на Олимписките игри во трката со кајак – едносед. Австралиската кајакарка се најде во центарот на вниманието откако откри дека имала проблеми со својот кајак пред почетокот на трката и немала време да го ...

ФОТО: Искористи кондом да го поправи проблемот, па освои бронзен медал на ОИ во Токио

Sport M - 29.07.2021

Џесика Фокс освои бронзен медал за Австралија на Олимписките игри во Токио во трка на кајак-едносед. Таа се најде во центарот на вниманието на медиумите откако откри дека имала проблеми со својот кајак пред почетокот на самата трка и дека немала ...

Искористи кондом да го поправи кајакот, па освои бронзен медал и сето тоа го објави јавно

Спортклуб - 29.07.2021

Џесика Фокс освои бронзен медал за Австралија на Олимписките игри во Токио во трка со кајак – едносет. Австралиската натпреварувачка се најде во центарот на вниманието на јавноста откако откри дека има проблеми со својот кајак пред почетокот на оваа ...

ФОТО: Искористи кондом за да го поправи кајакот, потоа освои бронзен медал и објави сe јавно

Sport M - 29.07.2021

Џесика Фокс освои бронзен медал за Австралија на Олимписките игри во Токио во трка со кајак со седишта. Фокс успеа да добие бронзен медал во трката за кајак со седишта и постигна голем успех.

ФОТО: Искористи кондом за да го поправи кајакот, потоа освои бронзен медал и објави сe јавно

Zoom - 29.07.2021

Џесика Фокс освои бронзен медал за Австралија на Олимписките игри во Токио во трка со кајак со седишта. Фокс успеа да добие бронзен медал во трката за кајак со седишта и постигна голем успех.