TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Клучната одбрана на Митревски со која го вивна Порто до херојска победа во ЛШ

Gol.mk - 24.09.2021

Македонската ракометна „единица“, Никола Митревски одигра нов забележителен натпревар во Лигата на шампионите и благодарение на неговите одбрани во клучните моменти, Порто направи пресврт и го совлада големиот фаворит Флензбург .

ВИДЕО: Митревски брани маестрално, погледнете ја оваа одбрана против Флензбург

Дриблинг - 24.09.2021

Никола Митревски брани во одлична форма, репрезентативецот на Македонија беше еден од клуните играчи на Порто во победата против Флензбург со 28-27. Со шест одбрани , Митревски одигра важна улога во оваа победа, а една од нив е маестрална.

Неверојатниот Митревски – влезе во игра и со ШЕСТ одбрани го отпиша Флензбург

Gol.mk - 23.09.2021

Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата, Никола Митревски, одново имаше блескава ноќ во Лигата на шампионите. Искусниот голман во вистински момент се разбрани и беше најзаслужен за херојскиот пресврт на својот Порто против Флензбург и победата ...

Митревски бранеше кога е најпотребно, Порто со голема победа над Флензбург

Дерби - 23.09.2021

Порто имаше негатива од три гола на пет минути до крајот на дуелот со Флензбург, но Никола Митревски и неговите соиграчи најдоа сили за пресврт и победа од 28:27 во интересен дуел од Лигата на шампионите.

Митревски му донесе победа на Порто во Лигата на шампионите

Слободен Печат - 23.09.2021

Голманот на македонската ракометна репрезентација , Никола Митревски е најзаслужен за победата на Порто во второто коло од Лигата на шампионите против Фленсбург од 28:27. Митревски беше најдобар кога беше најпотребно, во последните 15 минути од ...

Феноменалниот Митревски за пресврт-победа на Порто над Фленсбург, ПСЖ доминантно против Динамо

Екипа - 23.09.2021

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски блескаше на голот на Порто во моментите кога беше најпотребно за триумф на неговиот тим на Фленсбург од 28-27 во 2. коло од Лигата на шампионите.

Митревски за триумф на Порто, ПСЖ го понижи новиот тим на бегалецот од Вардар!

Sport 1 - 23.09.2021

Македонскиот репрезентативец голман, Никола Митревски, не доби голема минутажа во вечерашниот триумф на Порто над Фленсбург (28-27), но и покрај тоа беше херој во својот тим и еден од најзаслужните за големата победа.

Митревски „сплете“ мрежа на голот на Порто, донесе победа во финишот

24 Ракомет - 23.09.2021

Порто и Никола Митревски одиграа интересен и неизвесен натпревар во второто коло од Лигата на шампионите на домашен терен против Фленсбург и во драматична завршница славеа победа од 28:27.

Митревски со неколку одбрани во финишот го однесе Порто до победа над Флензбург

SportMedia - 23.09.2021

Порто за кого брани македонскиот репрезентативец Никола Митревски одигра интересен натпревар во 2. коло од Лигата на шампиони. До самиот крај не се знаеше победникот на дуелот со Флензбург.

Како Митревски го одбрани Порто за победа над Фленсбург (ВИДЕО)

24 Ракомет - 23.09.2021

Порто стигна до голема победа со пресврт против Фленсбург со 29:28, а еден од најзаслужните беше репрезентативниот голман на Македонија, Никола Митревски. Тој влезе во игра во последните петнеасетина минути и за времето поминато на терен забележа ...

ЛШ: ПСЖ покажа заби, Порто со драматична победа над Флензбург

MTM - 23.09.2021

Пари Сен-Жермен ја забележа првата победа во новата сезона во ЕХФ Лигата на шампиони, откако целосно доминираше против романскиот шампион Динамо Букурешт стигнувајќи до фантастична 41:30 (21:11) победа, додека Флензбург пропушти водство од два гола ...