TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нелегалниот балкон од новата зграда на ВМРО-ДПМНЕ ќе се руши?

Фактор - 26.09.2015

Во синоќешната емисија на Топ Тема која се емитува на телевизија Телма, градоначалникот на општина Центар изјави дека наскоро ќе биде донесена одлука за уривање на, како што тврди нелегалниот и незаконски поставен балкон на новата зграда на ...

Жерновски: Општина Центар ќе го урива балконот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 26.09.2015

И втората контрола на општина Центар покажала дека балконот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје е нелегален и наскоро ќе се донесе одлука да се урне, изјави градоначалникот на Центар Андреј Жерновски за ТВ Телма.

Телма: Општина центар ќе го урива балконот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 25.09.2015

И втората контрола на Општина Центар покажала дека балконот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ е нелегален и наскоро ќе се донесе одлука да се урне, изјави градоначалникот на центар Андреј Жерновски во вечерашното издание на “Топ Тема“ на Телма .

Жерновски: Општина Центар ќе го урива балконот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 26.09.2015

И втората контрола на општина Центар покажала дека балконот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје е нелегален и наскоро ќе се донесе одлука да се урне, изјави градоначалникот на Центар Андреј Жерновски за ТВ Телма .

(ВИДЕО) Жерновски: Прашање на време е кога ќе биде донесено решение за рушење на балконот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 26.09.2015

И втората контрола на Општина Центар покажала дека балконот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ е нелегален и наскоро ќе се донесе одлука да се урне, изјави градоначалникот на центар Андреј Жерновски во синоќешното издание на Топ Тема на Телма ...

Жерновски: Прашање на време е кога ќе го урнеме балконот на штабот на ДПМНЕ

Фокус - 26.09.2015

„Со асистенција на полицијата тоа ќе го сториме.“ Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, во синоќешното гостување на „Топ тема“ на телевизија Телма изјави дека и втората контрола покажала дека балконот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Жерновски: Прашање на време е кога ќе се урне балконот на штабот на ДПМНЕ

Локално - 26.09.2015

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, во синоќешното гостување на „Топ тема“ на телевизија Телма изјави дека и втората контрола покажала дека балконот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје е нелегален и наскоро ќе се донесе ...