TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Економскиот раст доведен во прашање, избори би го намалиле уште толку

Р.С.Европа - 11.10.2018

Само владата сè уште се надева дека годинава ќе може да се постигне планираниот економски раст од 3,2 проценти, откако сите меѓународни институции ги намалија очекувањата. Експертите велат дека нови предвремени избори уште толку ќе го забават ...

Анѓушев во „Топ тема“: Конечно имаме економија базирана на реални проекти

+инфо - 10.10.2018

Политичката неизвесност во голема мера може да влијае врз економијата. Тоа конкретно може да се види преку тоа што во исчекување дали ќе има избори или не, чека анексот за автопатот Кичево – Охрид, а од тој анекс зависи дали ќе продолжи да се работи ...

Економски раст

24 Вести - 10.10.2018

Народната банка воздражана, ММФ и Светска банка песимисти, само владата оптимист дека проектираниот раст од 3,2 отсто за годинава може да се оствари. По премиерот Заев, вицепремиерот Кочо Анѓушев не гледа дека економијата оди надолу, туку нагоре.

Анѓушев: Економијата оди во нагорна линија

Телма - 10.10.2018

Владата не е загрижена од надолните корекции за растот на економијата што во само неколку дена ги дадоа и ММФ и Светска Банка. По премиерот Заев вчера, и вицепремиерот Анѓушев денеска убедува дека планираниот раст од 3,2 % ќе се оствари со ...

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија ВИДЕО

+инфо - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.

СДСМ: 11 години ВМРО-ДПМНЕ лажеше за наводен економски раст

24Инфо - 10.10.2018

Единаесетгодишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ остави долгорочни штети врз економијата и врз квалитетот на живот на граѓаните, обвинува Социјалдемократскиот сојуз на ...

СДСМ: 11 години ВМРО-ДПМНЕ лажеше за наводен економски раст

Макфакс - 10.10.2018

Единаесетгодишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ остави долгорочни штети врз економијата и врз квалитетот на живот на граѓаните, обвинува Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.

(ФОТО) “Оваа Влада според ММФ ја донесе Македонија на дното од проекциите за економски раст??”

Маркукуле - 10.10.2018

Меѓународниот монетарен фонд ја намали прогнозата за економскиот раст за Македонија на 1,6 отсто, наместо првичната проценка, кога ММФ очекуваше раст 3,2 проценти. Со тоа Македонија има убедливо најлоши оценки од меѓународните финансиски институции.

Анѓушев во Топ тема: Конечно имаме економија базирана на реални проекти

Фактор - 11.10.2018

Во Топ тема на ТВ Телма, вицепремиерот Анѓушев ја објасни состојбата на македонската економија и влијанието на градежните проекти врз креирањето на капиталните инвестиции, и како политиката ситуација се одразува врз економската инвестициска клима во ...

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија

Сител - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.

СДСМ: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ да се откаже од деструктивното однесување

Сител - 10.10.2018

11 годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ остави долгорочни штети врз економијата и врз квалитетот на живот на граѓаните. Само во последниот квартал од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ во 2017 година, економијата забележа пад од 1.3 отсто.

Анѓушев во Топ тема: Конечно имаме економија базирана на реални проекти

Либертас - 11.10.2018

Во Топ тема на ТВ Телма, вицепремиерот Анѓушев ја објасни состојбата на македонската економија и влијанието на градежните проекти врз креирањето на капиталните инвестиции, и како политиката ситуација се одразува врз економската инвестициска клима во ...

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија

Слободен Печат - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.

СДСМ: Врвот на ВМРО-ДПМНЕ да се откаже од деструктивното однесување

А1 On - 10.10.2018

„11-годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ остави долгорочни штети врз економијата и врз квалитетот на живот на граѓаните. Само во последниот квартал од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ во 2017 година, економијата забележа пад од 1.3 отсто.

Анѓушев во Топ тема: Конечно имаме економија базирана на реални проекти

Бизнис Вести - 11.10.2018

Во Топ тема на ТВ Телма, вицепремиерот Анѓушев ја објасни состојбата на македонската економија и влијанието на градежните проекти врз креирањето на капиталните инвестиции, и како политиката ситуација се одразува врз економската инвестициска клима во ...

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија

1tv - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.

Врвот на ВМРО-ДПМНЕ да се откаже од деструктивното однесување

Канал5 - 10.10.2018

11 годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ остави долгорочни штети врз економијата и врз квалитетот на живот на граѓаните. Само во последниот квартал од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ во 2017 година, економијата забележа пад од 1.3 отсто.

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија

Вечер - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.

СДСМ: 11 години ВМРО-ДПМНЕ лажеше за наводен економски раст

Точка - 10.10.2018

Единаесетгодишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ остави долгорочни штети врз економијата и врз квалитетот на живот на граѓаните, обвинува Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија

Стандард - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.

СДСМ: 11 години ВМРО-ДПМНЕ лажеше за наводен економски раст

Centar - 10.10.2018

Единаесетгодишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ остави долгорочни штети врз економијата и врз квалитетот на живот на граѓаните, обвинува Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија

Либертас - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија, а не со вештачки проекти

Мета - 10.10.2018

Eкономијата не оди во надолна линија, бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија рече вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев при денешната посета на производствените капацитети на компаниите „МИК“ и „БИМ“ каде што оствари средба со ...

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија

Независен - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија

А1 On - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.

Анѓушев: Економијата не оди надолу туку нагоре

Денешен - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.

Анѓушев: Првпат растот е одраз на реалната економија

Бриф - 10.10.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев при денешната посета на стопанските капацитети во Свети Николе забележа дека економијата не оди во надолна линија, туку според него бројките кажуваат дека оди токму во нагорна линија.