TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПОДГОТВЕНИ ЗА ИКАС 2017: Кајакарите ќе ја освојуваат Матка

Телеграф - 06.04.2017

После минатонеделниот Европски куп во спуст, викендов ќе се одржи и 49. издание на најголемиот натпревар во кајак во Македонија Вкупно 95 натпреварувачи од 13 земји викендов ќе се најдат на патеката за кајак на Матка. Тие ќе бидат учесници на 49.

Претстојниот викенд на „Матка“ 49. Илинденски кајак слалом

Курир - 06.04.2017

На патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд (8 и 9 април) ќе се 49. традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС. По тој повод во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која беа презентирани очекувањата на организаторите ...

Викендов на Матка 49. Илинденски кајак слалом

+инфо - 06.04.2017

Македонската селекција ќе брои дваесетина кајакари и ќе биде комбинација од помлади кајакари и неколку сениори. На патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд (8 и 9 април) ќе се одржи 49. традиционален Илинденски кајак слалом (ИКАС).

Претстојниот викенд на „Матка“ 49. Илинденски кајак слалом

А1 On - 06.04.2017

На патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд (8 и 9 април) ќе се 49. традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС. По тој повод во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која беа презентирани очекувањата на организаторите ...

Започнува 49-от традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС

Дерби - 06.04.2017

Како што информираа на прес-конференцијата одржана во Агенцијата за млади и спорт, на патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд (8 и 9 април) ќе се одржи 49-от традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС.

49.то издание на ИКАС

Сител - 06.04.2017

На патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд (8 и 9 април) ќе се 49. традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС. По тој повод во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која беа презентирани очекувањата на организаторите ...

Претстојниот викенд на „Матка“ 49. Илинденски кајак слалом

Канал5 - 06.04.2017

На патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд (8 и 9 април) ќе се 49. традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС. По тој повод во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која беа презентирани очекувањата на организаторите ...

ИКАС викендов со ново издание: Матка е ‘измислена’ за овој спорт

Екипа - 06.04.2017

На патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд (8. и 9. април) ќе се 49. традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС. По тој повод во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која беа презентирани очекувањата на организаторите ...

ИКАС во ново издание: Матка е "измислена" за кајак

Вечер Прес - 06.04.2017

На патеката „Матка" крај Скопје, викендов (8. и 9. април) ќе се 49. традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС. По тој повод во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која беа презентирани очекувањата на организаторите.

ИКАС повторно ја собира кајак елитата на Матка

SportMedia - 08.04.2017

Илинденскиот Кајак Слалом, или накратко ИКАС денеска и утре ќе ја доживее својата 49. едиција. На добро познатата локација, а тоа е СРЦ „Матка" една од најпознатите спортски манифестации во Македонија повторно ќе биде во центарот на вниманието.

Матка подготвена за 49. Илинденски кајак слалом

Gol.mk - 06.04.2017

Овој викенд на патеката „Матка“ крај Скопје ќе се 49. традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС. Воочи натпреварувањето денес во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која беа презентирани очекувањата на организаторите од ...

ПОДГОТВЕНИ ЗА ИКАС 2017: Кајакарите ќе ја освојуваат Матка

Скопје инфо - 07.04.2017

На патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд (8 и 9 април) ќе се 49. традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС. По тој повод во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција на која беа презентирани очекувањата на организаторите ...