TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ за аферата „Броило“: Го напаѓаат Ковачевски затоа што е чесен

Република - 02.10.2022

ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп, реагираат од СДСМ откако денеска ВМРО-ДПМНЕ објавија за аферата „Броило“, во која се открива дека фирма основана од премиерот Димитар Ковачевски и неговиот пријател и ...

ВМРО-ДПМНЕ обелодени афера „Броило“: Ковачевски на кумот му делел бизниси со кои свртеле милиони евра

Слободен Печат

Марковска за аферата Броило: Очајно е ВМРО-ДПМНЕ, го напаѓа Ковачевски затоа што е чесен и затоа што работи за граѓаните

ТВ21

СДСМ со реакција за аферата „Броило“: Ковачевски не е сопственик на компанијата Пиксел Груп, ВМРО-ДПМНЕ е очајнa оти е чесен

360 степени

Марковска: ВМРО-ДПМНЕ го напаѓа Ковачевски затоа што е чесен!

Фокус

СДСМ ГО БРАНИ ЛИДЕРОТ: Го напаѓаат Ковчевски затоа што е чесен

Денешен

Марковска: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел

Канал5 - 02.10.2022

Конкретно за оваа компанија Пиксел Гроуп Доо Скопје, Димитар Ковачевски не е дел дел од сопственичката структура, ниту пак е сопственик, одговори на новинарско прашање, Даниела Марковска, пратеничка на СДСМ.

СДСМ: Очајно е ВМРО-ДПМНЕ, го напаѓа претседателот Ковачевски затоа што е чесен

4NEWS

(ВИДЕО) Марковска: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

24Инфо

КОВАЧЕВСКИ НЕМА СОПСТВЕНОСТ ВО „ПИКСЕЛ ГРУП“ СДСМ тврди дека ВМРО-ДПМНЕ лаже

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

Centar

Марковска: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

Press24

Макфакс Нетпрес 24 Вести

(ВИДЕО) Лефков: Аферата Броило е шема која покажува како Димитар Ковачевски и неговиот кум здружени во Соларен Картел ...

А1 On - 02.10.2022

„Аферата броило значи само едно – трговија со влијание, преку злосторничко здружување во Соларен Картел. Фирми основани од Димитар Ковачевски и негови семејни врски вртат милионски суми во енергетскиот бизнис, и тоа додека Македонија е на колена, а ...

Лефков: Аферата „Броило“ е шема како Димитар Ковачевски и неговиот кум свртеле 26 милиони евра

Канал5

Афера БРОИЛО- премиерот и неговиот кум здружени во Соларен Картел свртеле 26 милиони евра

24Инфо

Лефков: Аферата БРОИЛО е шема која покажува како Димитар Ковачевски и неговиот кум здружени во Соларен Картел свртеле 26 милиони евра

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ ЈА ОБЈАВИ АФЕРАТА „БРОИЛО“ Премиерот и неговиот кум здружени во соларен картел свртеле 26 милиони евра

+инфо

Лефков: Милионски суми во енергетскиот бизнис од фирми основани од Ковачевски и неговиот кум

Либертас

ВМРО-ДПМНЕ ја обелодени аферата „Броило“: Ковачевски и неговиот кум здружени во Соларен Картел свртеле 26 милиони евра

Lider

4NEWS ТВ21 Денешен еМагазин

ВМРО-ДПМНЕ лиферува афера „Броило“ против Ковачевски, СДСМ демантира

Мета - 02.10.2022

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја лиферуваше аферата „Броило“ против премиерот Димитар Ковачевски, која што беше експресно демантирана од СДСМ. Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков на денешната прес-конференција обвини за злосторничко здружување во соларен ...

Лефков: Аферата „Броило“ покажува како Ковачевски и неговиот кум свртеле 26 милиони евра

Макфакс

Лефков: Аферата „Броило“ е шема која покажува како Ковачевски и неговиот кум свртеле 26 милиони евра

Press24

Лефков: Аферата „Броило“ покажува како Ковачевски и неговиот кум свртеле 26 милиони евра

MTM

Лефков: Аферата Броило покажува како Ковачевски и неговиот кум свртеле 26 милиони евра

МКД

Лефков: Аферата БРОИЛО е шема која покажува како Димитар Ковачевски и неговиот кум здружени во Соларен Картел свртеле 26 милиони евра

Курир

Афера „Броило“: Димитар Ковачевски и неговиот кум здружени во Соларен Картел свртеле 26 милиони евра

Република

Локално Фокус Нетпрес Точка PressingTV 360 степени Локално Р.С.Европа