TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меѓуетничка нетрпеливост причина за убиството на тинејџерот во Ново Лисиче

24Инфо - 14.08.2019

Тепачка поради меѓуетничка нетрпеливост е причина за убиството на седумнаесетгодишниот Никола Х., кој ноќеска починал во болница откако бил прободен со нож од А.Т.(18) по расправијата во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава 24Инфо.

Кошаркар на МЗТ Скопје смртно настрада во тепачка во Ново Лисиче!

Sport 1 - 14.08.2019

Седумнаесет годишен кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски, кој играл за кадетите и јуниорите на „штрковите“ е тинејџерот кој синоќа смртно настрада во тепачка во скопската населба Аеродром, откако бил избоден со нож од една година постар ...

Убиство во Ново Лисиче, со нож убиен е малолетник

МКД - 14.08.2019

Н.Х. (17) рано утрово починал по физичката пресметка на неколку лица. А.Т. (18) по вербалната расправија извадил нож. Тепачката се случила половина час по полноќ на улицата „Февруарски поход“, Вербалната расправија меѓу А.Т. (18) и К.Д.

Убиство во Ново Лисиче, тинејџер избоден со нож

Макфакс - 14.08.2019

Седумнаесетгодишник почина на комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје откако бил прободен со нож во тепачка на тинејџери. Како што информираат од МВР, на 14 август по полноќ во скопската полиција била пријавена физичка пресметка на улицата ...

Момче избодено до смрт во Ново Лисиче, сторителот приведен

Centar - 14.08.2019

Малолетник избоден до смрт синоќа во Паркот на музиката во населбата Ново Лисиче во Скопје. Според информациите убиството за убиството на 17 годишниот Н.Х. (17), осомничен е Т.А. негов познаник.

(Фото): Избодено до смрт седумнаесетгодишно момче во Ново Лисиче

24Инфо - 14.08.2019

Скопски малолетник бил избоден до смрт по расправија со други малолетници, ноќеска во Паркот на музиката во населбата Ново Лисиче. Според првичните информации, станува збор за Никола Х.(17), а за убиството е осомничен Т.А.(18), негов познаник.

(ФОТО – ВИДЕО) Избодено до смрт седумнаесетгодишно момче во Ново Лисиче

Независен - 14.08.2019

Фото: Независен Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која ...

Убиство: 17-годишно момче прободено со нож

Expres - 14.08.2019

Половина час по полноќ, во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Февруарски поход“ во скопската населба Лисиче имало расправија која продолжила со физичка пресметка. „Во еден момент А.Т. (18) извадил нож и му нанел повреди на Н.Х.

„Слободен печат“ дознава: Синоќа било убиено момче во Ново Лисиче

Слободен Печат - 14.08.2019

Момчето било живо додека пристигнала екипата на Итна помош. Но, поради обилното крвавење, тоа за жал починало. Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен ...

КОБНА РАСПРАВИЈА ВО НОВО ЛИСИЧЕ: 17-годишник избоден со нож-починал во клиника

Фактор - 14.08.2019

Половина час по полноќ, во скопско Ново Лисиче се случила кобна расправија. Седумнаесет годишно момче е избодено до смрт. Немилиот настан според официјални информации на МВР се случила на улицата „Февруарски поход“ кога расправија почнале неколку ...

Убиено 17- годишно момче во Ново Лисиче

Курир - 14.08.2019

Седумнаесет годишниот Х.Н. почина од убодна рана која му ја задал познаникот Т.А. во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „ Слободен печат “. Немилиот настан се случил ноќеска, 35 минути после полноќ.

Познат идентитетот на убиеното момче во Ново Лисиче: Бил кошаркар на МЗТ Скопје

Курир - 14.08.2019

Седумнаесет годишен кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски, кој играл за кадетите и јуниорите на „штрковите“ е тинејџерот кој синоќа смртно настрада во тепачка во скопската населба Аеродром, откако бил избоден со нож од една година постар ...

Изутрината почина малолетен скопјанец откако бил прободен со нож

ММС - 14.08.2019

17-годишно момче од Скопје, почина изутрината од убодна рана, која ноќеска по полноќ му ја задал познаник во парк во Ново Лисиче.Момчето било живо додека пристигнала екипата на Итна помош. Но, поради обилното крвавење, тоа за жал починало.

Малолетник убиен со нож во Ново Лисиче

Н.Македонија - 14.08.2019

Седумнаесет годишник почина на комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје откако бил прободен со нож во тепачка на тинејџери. Како што информираат од МВР, на 14 август по полноќ, во скопската полиција била пријавена физичка пресметка на улицата ...

(ФОТО) Избодено до смрт седумнаесетгодишно момче во Ново Лисиче

iPortal - 14.08.2019

Скопски малолетник бил избоден до смрт по расправија со други малолетници, ноќеска во Паркот на музиката во населбата Ново Лисиче. Според првичните информации, станува збор за Никола Х.(17), а за убиството е осомничен Т.А.

Избодено до смрт 17-годишно момче во Ново Лисиче

Фокус - 14.08.2019

Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која кулминирала со тепачка ...

Убиено момче во Ново Лисиче

Република - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“ . Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

Напаѓачот приведен, момчето починало во болница

Република - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче им подлегна на повредите откако било избодено со нож. Како што соопштуваат за „Република“ од СВР-Скопје, настанот бил пријавен ноќва околу 00:35 часот. На улицата „Февруарски поход“ започнала расправија од страна на неколку ...

Тинејџер смртно прободен во Ново Лисиче

Нетпрес - 14.08.2019

Немилиот настан се случил ноќеска, 35 минути после полноќ. На инцидентот му претходела расправија меѓу неколку момчиња со 18-годишниот К.А. кој бил во друштво 17-годипшниот Д.К.. Во еден момент Т.А. извадил нож и му нанел неколку повреди на Х.Н.

Убиство во Ново Лисиче, со нож убиен малолетник

Вечер - 14.08.2019

Н.Х. (17) рано утрово починал по физичката пресметка на неколку лица. А.Т. (18) по вербалната расправија извадил нож. Тепачката се случила половина час по полноќ на улицата „Февруарски поход“, Вербалната расправија меѓу А.Т. (18) и К.Д.

Почина 17-годишник прободен со нож во тепачка на тинејџери во Ново Лисиче

Точка - 14.08.2019

Седумнаесет годишник почина на комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје откако бил прободен со нож во тепачка на тинејџери. Како што информираат од МВР, на 14 август по полноќ, во скопската полиција била пријавена физичка пресметка на улицата ...

Детали за тепачката во Ново Лисиче во која малолетник е избоден до смрт

Сител - 14.08.2019

Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која кулминирала со тепачка ...

17 годишно момче починало од убодна рана која му ја задал познаник во Ново Лисиче

Сител - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“. Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

ВИДЕО: Објавена снимка од тепачката во Ново Лисиче во која 17-годишно момче беше избодено до смрт

Либертас - 14.08.2019

Утрово во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ во скопската населба Ново Лисиче започнале расправија од страна на неколку лица со А.Т. (18) кој бил во друштво со К.Д.

Убиено 17- годишно момче во Ново Лисиче

Скопје1 - 14.08.2019

Седумнаесет годишниот Х.Н. почина од убодна рана која му ја задал познаникот Т.А. во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „ Слободен печат “. Немилиот настан се случил ноќеска, 35 минути после полноќ.

Детали за тепачката во Ново Лисиче во која малолетник е избоден до смрт

4NEWS - 14.08.2019

Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче. Информацијата ја потврди и Министерството за внатрешни работи, а според нивните информации расправијата која кулминирала со тепачка ...

Ноќеска, убиено младо момче во Ново Лисиче

Скопје инфо - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“ . Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

17 годишно момче убиено со нож во Ново Лисиче

AKO - 14.08.2019

Утрово во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ во скопската населба Ново Лисиче започнале расправија од страна на неколку лица со А.Т. (18) кој бил во друштво со К.Д.

Убиство во Лисиче: Тинејџер со нож избоде врсник

+инфо - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Крвава драма во Ново Лисиче - со нож убиен малолетник

Press24 - 14.08.2019

Седумнаесет годишниот Х.Н. починал од убодна рана која му ја задал познаникот, 18-годишниот Т.А. во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „ Слободен печат “. Немилиот настан се случил ноќеска, 35 минути после полноќ.

Трагедија во Ново Лисиче: Синоќа со нож било убиено 17- годишно момче

Магазин - 14.08.2019

Трагедија се случи синоќа во скопската населба Ново Лисиче во Паркот на музиката. 17 годишно момче починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“ .

Седумнаесетгодишно момче избодено со нож во Лисиче

Канал5 - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

17 годишно момче починало од убодна рана која му ја задал познаник во Ново Лисиче

4NEWS - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава „Слободен печат“. Немилиот настан се случил неколку минути после полноќ.

Убиство во Лисиче: 17 годишно момче избодено со нож од врсник

Нова ТВ - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче ноќеска е убиено во скопската населба Лисиче по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Убиено седумнаесетгодишно момче во Ново Лисиче

Пулс24 - 14.08.2019

Момче на возраст од 17 години починало од убодна рана која му ја задал познаник во Паркот на музиката во Ново Лисиче, дознава “Слободен печат“. Немилиот настан се случил неколку минути по полноќ.

ДЕТАЛИ ОД МВР: Прободеното момче во Ново Лисиче починало во болница, убиецот приведен

Курир - 14.08.2019

На 14.08.2019 во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ започнале расправија од страна на неколку лица со А.Т. (18) кој бил во друштво со К.Д. (17), која продолжила и со физичка пресметка. Во еден момент А.Т.

Седумнаесетгодишно момче избодено со нож во Лисиче

Опсервер - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Нови детали за убиството во Ново Лисиче

Магазин - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче почина синоќа откако им подлегна на повредите нанесени од убод од нож. Како што соопштуваат за порталот „Република“ од СВР-Скопје, настанот бил пријавен ноќва околу 00:35 часот.

Седумнаесетгодишно момче избодено со нож во Лисиче

А1 On - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Најнови детали за убиството во Ново Лисиче – познат идентитетот на напаѓачот и починатото момче

Centar - 14.08.2019

На 14.08.2019 во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ започнале расправија од страна на неколку лица со А.Т. (18) кој бил во друштво со К.Д. (17), која продолжила и со физичка пресметка, дознава Centar.mk.

Крвав крај на пресметка меѓу врсници: Малолетник убиен со нож во Лисиче

еМагазин - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Седумнаесетгодишно момче избодено со нож во Лисиче

Локално - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

ВИДЕО: Снимка од тепачката во Ново Лисиче - почина малолетник прободен со нож

Press24 - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загубило животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Седумнаесетгодишно момче избодено со нож во Лисиче

24 Вести - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

(обновено) УБИСТВО ВО СКОПЈЕ: Избодено со нож 17-годишно момче во населбата Лисиче

Денешен - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Малолетник избоден со нож во Ново Лисиче, почина на Клиника

Алсат-М - 14.08.2019

Малолетно момче почина по убод од нож, здобиени по расправија со негов врсник ноќеска, половина час после полноќ, во скопската населба Ново Лисиче. Како што се соопштува во полицискиот извештај: На 14.08.2019 во 00,35 часот во СВР-Скопје било ...

Седумнаесетгодишно момче убиено со нож, напаѓачот уапсен

PressingTV - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче било убиено со нож по расправија што продолжила во физичка пресметка. Напаѓачот бил негов врсник, а по убиството тој е пронајден и приведен во полициска станица. Инцидентот се случил утринава, половина час по полноќ, а во ...

Седумнаесетгодишно момче избодено со нож во Лисиче

Телма - 14.08.2019

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

ДЕТАЛИ ОД МВР: Прободеното момче во Ново Лисиче починало во болница, убиецот приведен

Скопје инфо - 14.08.2019

На 14.08.2019 во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ започнале расправија од страна на неколку лица со А.Т. (18) кој бил во друштво со К.Д. (17), која продолжила и со физичка пресметка. Во еден момент А.Т.

МВР со детали за убиеното момче во Ново Лисиче

Скопје1 - 14.08.2019

На 14.08.2019 во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ започнала расправија од страна на неколку лица со А.Т. (18) кој бил во друштво со К.Д. (17), која продолжила и со физичка пресметка. Во еден момент А.Т.