TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ангелов во СТУДИО 10: Мапа на голема Албанија праќа лоша порака и на тоа мора да се реагира

24 Вести - 20.11.2023

Горд сум на тоа што во извештајот на ЕК е пофалена работата на Центарот 112 за кој вложивме многу напор да го организираме. Сите повици се снимаат па исклучена е можноста да се префрла вината од една на друга институција.

Ангелов: Крстот на Попова Шапка не е доминантен, таму имаме нелегална џамија

Локално

(Видео) Ако некој го урне крстот на Попова Шапка, ќе страдаат невини луѓе, знаете ли какво закрвување ќе настане, реагира Ангелов

Скопје1

Крстот во манастирот на Попова Шапка ги поткрена политичките тензии

Канал5

Османи: Крстот најмногу му пречи на самиот крст, да се изложат со име и презиме оние кои договориле негово поставување

Алфа

КОЛОЗОВА МУ РЕПЛИЦИРАШЕ НА АНГЕЛОВ: Да се урне се!

Фактор

Лидерот на Достинство достоинствено на Шапка: НЕ за рушење на крстот!

Lider

Во Центар Lider ММС Сител Скопје1 Пулс24 Вечер Прес Скопје инфо

Ковачевски за крстот на Попова Шапка: Опозицијата што го води Тетово нема проекти и ги подгрева верските чувства

Локално - 20.11.2023

Премиерот Димитар Ковачевски упати три пораки по повод ситуацијата со 15-метарскиот крст на црковно земјиште на Попова Шапка, за која повеќе партии се јавија со реакции. -Првата е дека политиката треба да ги тргне рацете од верата бидејќи сме ...

На црковно место најприродно е да има крст, велат од одборот на манастирскиот комплекс на Попова Шапка

Либертас

Кому му пречи крст на Попова Шапка?

Lider

КРСТОТ Е ПОДИГНАТ НА ЦРКОВНО ЗЕМЈИШТЕ И ЗА НЕГО НЕ ТРЕБА ГРАДЕЖНА ДОЗВОЛА Манастирот на Попова Шапка одговори на нападите

+инфо

На црковно место најприродно е да има крст, велат од одборот на манастирскиот комплекс на Попова Шапка

Слободен Печат

Репортажа на Канал 5: Попова Шапка во зимска идила, политиката да го „чува“ соживотот

Канал5

Политичките и етничките тензии поткренати поради крстот на Попова шапка

24 Вести

Сител Телма ТВ21 Бриф Локално Пулс24 Локално Канал5

ОВА СО КРСТОТ Е ДОГОВОРЕНА ПРЕДИЗБОРНА ИГРА НА НЕОДГОВОРНИ ПОЛИТИЧАРИ Немаат идеи, па сакаат да ги злоупотребат ...

+инфо - 18.11.2023

Нема чесна намера во овој аранжман кој е срамен за државата. Наместо да најдеме начин како да ги отвориме поглавјата, ние влегуваме во тие теми - рече Османи одговарајќи на новинарски прашања.

Османи за крстот на Попова Шапка: Предизборна игра на неодговорни политичари

Zoom

Османи за крстот на Попова Шапка: Предизборна игра на неодговорни политичари

А1 On

Османи за крстот на Попова Шапка: Предизборна игра на неодговорни политичари

ТВ21

Османи за крстот на Попова Шапка: Предизборна игра, договорена помеѓу „националистички сили“

4NEWS

За Османи поставувањето крст на Попова Шапка е предизборна игра која најверојатно е договорена помеѓу националистички сили

Република

Османи за крстот на Попова Шапка: Предизборна игра на неодговорни политичари

Либертас

Фокус Независен Во Центар ММС MakPress Пулс24