TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новите директори на скопските јавни претпријатија ќе треба да штедат и да се справат со „неработниците“

Р.С.Европа - 28.09.2022

Јавните претпријатија кои се под Град Скопји добија вршители на должноста директор, соопштија од Град Скопје. Претходно директорките места на неколку јавни претпријатија во Град Скопје за останаа празни, откако директорите си поднесоа оставки.

Арсовска назначи нови директори во неколку скопски јавни претпријатија

Скопје инфо - 28.09.2022

Денес се назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје, информираше попладнево кабинетот на скопскиот градоначалник. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид.

Арсовска ги назначи првите луѓе на јавните претпријатија чии директори дадоа оставка

Слободен Печат - 28.09.2022

Градоначалничката Данела Арсовска денеска ги назначени новите в.д директори на јавните претпријатија во Скопје, чии директори во изминатиов период дадоа оставки или беа разрешени. Со ЈП „Лајка“ ќе раководи Радмила Пешева , активист од Здружението за ...

Назначени нови директори на јавните претпријатија во Скопје

ТВ21 - 28.09.2022

Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП Паркови и зеленила Реџепи Зухејр, додека со ЈП Дрисла назначен е Александар ...

Денес се назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје

Бизнис Вести - 28.09.2022

Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП Паркови и зеленила Реџепи Зухејр, додека со ЈП Дрисла назначен е Александар ...

Град Скопје: Денес се назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје

Канал5 - 28.09.2022

Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП Паркови и зеленила Реџепи Зухејр, додека со ЈП Дрисла назначен е Александар ...

Еве кои се новите директори на јавните претпријатија во Скопје

4NEWS - 28.09.2022

Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП Паркови и зеленила Реџепи Зухејр, додека со ЈП Дрисла назначен е Александар ...

Арсовска назначи нови директори – Пешева, Саид, Петревски дел од имињата

Нова ТВ - 28.09.2022

Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП Паркови и зеленила Реџепи Зухејр, додека со ЈП Дрисла назначен е Александар ...

Петревски, Зухјер и Кузинаков нови директори на скопските јавни претпријатија

Независен - 28.09.2022

Како што претходно најави градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, денеска се назначени нови директори на неколку јавни градски претпријатија. На в.д директорската позиција во ЈП „Паркинг„ назначен е Крсте Петревски, во ЈП „Паркови и ...

Назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје

Press24 - 28.09.2022

Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП Паркови и зеленила Реџепи Зухејр, додека со ЈП Дрисла назначен е Александар ...

Успешно да се справуваат со кризата – Арсовска назначи нови директори на Јавните претпријатија

ММС - 28.09.2022

Денес се назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта, Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП ...

Назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје

24Инфо - 28.09.2022

Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП Паркови и зеленила Реџепи Зухејр, додека со ЈП Дрисла назначен е Александар ...

Објавени имињата на новите директори на јавните претпријатија во Скопје

Макфакс - 28.09.2022

Назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП Паркови и ...

Назначени новите в.д. директори на јавните претпријатија во Скопје

Сител - 28.09.2022

Град Скопје соопшти дека денеска се назначени новите в.д. директори на јавните претпријатија. -Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте ...

Арсовска назначи нови в.д директори на јавните претпријатија

Локално - 28.09.2022

Градот Скопје информираше дека попладнево се назначени нови в.д. директори на јавните претпријатија, кои останаа празни по оставките. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид.

Арсовска постави нови директори на скопските јавни претпријатија

А1 On - 28.09.2022

Неколку скопски јавни претпријатија денеска добија нови директори информираат од Град Скопје. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте ...

НА ДИРЕКТОРСКОТО МЕСТО НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА ПРОДОЛЖУВА КОСАНА МАЗНЕВА - еве кои се другите назначени први луѓе на ...

Фактор - 28.09.2022

Денес се назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП ...

Арсовска назначи нови директори, ГРОМ го доби „Градски паркинг“, активистката Радмила Пешева во „Лајка“, кадри на ДУИ ...

Сакам да кажам - 28.09.2022

Градоначалничката Данела Арсовска денеска назначи нови в. д. директори на јавните претпријатија откако досегашните, кадри на ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистичката партија, си поднесоа оставки уште пред две недели. Во ЈП „Лајка“ в. д.

Назначени новите в.д. директори на jавните претпријатија во Скопје

МКД - 28.09.2022

Денес се назначени новите в.д. директори на jавните претпријатија во Скопје. Градоначалничката Данела Арсовска вели дека Градот Скопје ќе продолжи да функционира како и досега, но со личности што ќе имаат повеќе интегритет од досегашните директори ...

Објавени имињата на новите директори на јавните претпријатија во Скопје

Точка - 28.09.2022

Назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП Паркови и ...

Кои се новите в.д. директори на јавните претпријатија во Скопје

еМагазин - 28.09.2022

Град Скопје соопшти дека денеска се назначени новите в.д. директори на јавните претпријатија. -Со ЈП Лајка назначена е да раководи , додека со ЈП Улици и патишта На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е , во ЈП Паркови и зеленила , ...

РАДМИЛА ПЕШЕВА НА „ЛАЈКА“, КОСАНА МАЗНЕВА НА „КОМУНАЛЕЦ“ Арсовска назначи в.д. директори на јавните претпријатија

+инфо - 28.09.2022

Новите в.д. директори ќе имаат обврска и одговорност во следните шест месеци да ги спроведат неопходните реформи со цел консолидација на јавните претпријатија од аспект на справување со економската и енергетската криза.

Објавени имињата на новите в.д. директори на јавните претпријатија во Скопје

Фокус - 28.09.2022

Денес се назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје, соопштија од Град Скопје. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид.

Данела Арсовска назначи нови директори на јавните претпријатија од каде претходниците заминаа со оставки

Мета - 28.09.2022

Скопската градоначалничка Данела Арсовска назначи нови директори на јавните претпријатија од каде претходниците заминаа со оставки. Градот Скопје соопшти дека денеска се назначени нови в.д.

Назначени новите в.д. директори на јавните претпријатија во Скопје

Либертас - 28.09.2022

-Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП Паркови и зеленила Реџепи Зухејр, додека со ЈП Дрисла назначен е Александар ...

Објавени новите директори на јавните претпријатија во Скопје

Скопје1 - 28.09.2022

Денес се назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП ...

Назначени новите в.д. директори на јавните претпријатија во Скопје

Вечер Прес - 28.09.2022

Град Скопје соопшти дека денеска се назначени новите в.д. директори на јавните претпријатија. -Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте ...

Назначени нови директори на јавните претпријатија на Скопје

Опсервер - 28.09.2022

Денес се назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид. На в.д директорската позиција во ЈП Паркинг назначен е Крсте Петревски, во ЈП ...

Објавени имињата на новите директори на скопските јавни претпријатија

Н.Македонија - 28.09.2022

Денес се назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје, информираат од Град Скопје. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици и патишта Саид Саид.