TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голден стејт ги декласираа Чикаго Булс

Макфакс - 15.01.2022

Голден стејт Вориорс ноќ по дебаклот во Милвоки, го декласираа Чикаго со 138:96. Булс и покрај поразот останаа лидери во Источната конференција, додека Вориорс се втори на Западот. Без Дрејмонд Грин и Клеј Томпсон, Вориорс, во првото полувреме ја ...

Дончиќ со трипл-дабл ја прекина победничката серија на Мемфис

Макфакс - 15.01.2022

Далас Маверикс убедливо ги поразија Мемфис Гризлис со 112:85. Лука Дончиќ со 40.трипл-дабл во кариерата, стави крај на серијата од 11 победи во која беа кошаркарите на Мемфис. Дончиќ, во 23.победа на Далас оваа сезона, имаше учинок од 27 поени, 12 ...

ВИДЕО: Дончиќ со 40. трипл-дабл во кариерата ја прекина победничката серија на Мемфис

Слободен Печат - 15.01.2022

Далас маверикс ја прекина серијата од 11 победи по ред на Мемфис гризлис откако славеше со 112:85. Вообичаено, најзаслужен за победата на Далас која е 23 во сезоната беше Лука Дончиќ кој оствари трипл-дабл од 27 поени, 12 скокови и 10 асистенции за ...

ВИДЕО: „Трипл-дабл“ на Дончиќ во победата на Далас, Голден Стејт го декласира Чикаго

Gol.mk - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас Маверикс ја прекинаа серијата од 11 победи во низа на Мемфис Гризлис и се радуваа во „ФедЕксФорум“ со 85-112. Домаќинот одигра одличен прв дел, ама потоа падна и тоа го искористија Мавси кои предводени од одличниот Лука Дончиќ ...

ВИДЕО: Дончиќ е неверојатен, рекорд, трипл-дабл, Далас победи

Дриблинг - 15.01.2022

Лука Дончиќ се враќа во ритам, Словенецот запиша нов трипл-дабл, Далас го победи Мемфис со 112-85. Словенецот до трипл-дабл стигна со 27 поени, 12 скока и 10 асистенции, сега сите кошаркари кои настапувале во дресот на Далас заедно имаат 80 пати ...

А, кој друг? Дончиќ со фантастичен трипл-дабл ја прекина „страшната“ низа победи на Мемфис (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.01.2022

Кошаркарите на Мемфис гризлис до ноќеска имаа серија од 11 победи по ред и самодоверба до небо, но тогаш мораа да излезат на терен против маестралниот Лука Дончиќ, кој буквално мораше да ги спушти на земја и да им ја прекине низата победувајќи ги со ...

Трипл-дабл на Дончиќ за нов рекорд (ВИДЕО)

SportMedia - 15.01.2022

Лука Дончиќ е во центарот на вниманието по синоќешните одиграни натпревари во НБА-лигата. Словенецот одново блескаше во триумфот на Далас над Мемфус од 85-112 постигна трипл-дабл. Тој зад своето име запиша 27 поени, 12 скока и 10 асистенции и се ...

Лука Дончиќ е цар – Со нов трипл-дабл стаса до феноменален подвиг (Видео+Фото)

Спортманија - 15.01.2022

Лука Дончиќ имаше нова блескава партија во дресот на Далас маверикс и успеа да постигне нов трипл-дабл со 27 поени, 12 скока и 10 асистенции во победата од 112:85 против Мемфис гризлис. Гостите славеа убедливо, а Словенецот направи невиден клупски ...

НБА Топ 5: Мидлтон и Адетокумбо со моќен цепелин го разбија Голден Стејт (ВИДЕО)

Дерби - 14.01.2022

Пет натпревари се одиграа во НБА лигата и на истите победи остварија Милвоки Бакс, Денвер Нагетс, Оклахома Сити Тандер, Мемфис Гризлис и Њу Орлеанс Пеликанс. Од овие пет средби беа извлечени најдобрите моменти, па најновата Топ листа број пет ...

НБА Топ 5: Мидлтон и Адетокумбо со моќен цепелин го разбија Голден Стејт

Точка - 14.01.2022

Пет натпревари се одиграа во НБА лигата и на истите победи остварија Милвоки Бакс, Денвер Нагетс, Оклахома Сити Тандер, Мемфис Гризлис и Њу Орлеанс Пеликанс. Од овие пет средби беа извлечени најдобрите моменти, па најновата Топ листа број пет ...

Јанис ја доби МВП битката: Ги Прегази Кари и Голден Стејт

Република - 14.01.2022

Јанис Антетокумпо и Милвоки бакс го прегазија Голден Стејт со 118:99 во враќањето на тренерот Мајк Баденхолцер по четири пропуштени натпревари поради здравствени и Ковид протоколи. Во тие натпревари, актуелниот НБА шампион имаше скор од една победа ...

Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин

Макфакс - 14.01.2022

Актуелните шампиони Милвоки Бакс ги декласираа Голден стејт Вориорс во НБА лигата. Ноќта ја обележаа поразот на Бруклин Нетс, 11.последовна победа на Мемфис Гризлис и убедливите триумфи на Њу Орлеанс Пеликанс и Денвер Нагетс.

Дајте му МВП награда на Јанис пред време, да не се чека

Оff.net - 14.01.2022

Актуелниот шампион Милвоки Бакс го прегази Голден Стејт Вориорс 118-99. На полувреме Бакс водеа неверојатно 77-38, 39 разлика. Јанис Антетокумпо како да играше против мали деца. Гркот за 30 минути имаше 30 поени, 12 скока, 11 асистенции.

Шампионот му одржа лекција на Голден Стејт, Бруклин се посрамоти против Оклахома

Точка - 14.01.2022

Кошаркарите на Милвоки Бакс му одржаа лекција на Голден Стејт Вориорс (118-99) во дербито во НБА лигата. Актуелниот шампион ја дочека оваа битка со четири порази во последните пет средби, па токму тоа им даде дополнителна мотивација, енергија, па ...

ВИДЕО: Милвоки убедлив против Голден Стејт во дербито на вечерта

Дриблинг - 14.01.2022

Кошаркарите на Милвоки Бакс славеа убедлива победа против Голден Стејт со 118:99 во дербито на вечерта во НБА лигата. Адетокумбо со 30 поени 12 скокови и 11 асистенции беше најдобар во победничкиот тим. За гостите се издвои Вигинс со 16 поени.

НБА: Трета победа на Пеликанс во четири натпревари, Бакс супериорни против Вориорс

Нетпрес - 14.01.2022

Во еден од сниноќешните натпревари во НБА лигата, гостински пораз забележаа кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс кај Њу Орлеанс Пеликанс со 89:113. Домашните уште по првата делници имаа водство од 13 поени, а до полувременот предноста на Пеликанс се ...

Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин

MTM - 14.01.2022

Актуелните шампиони Милвоки Бакс ги декласираа Голден стејт Вориорс во НБА лигата. Ноќта ја обележаа поразот на Бруклин Нетс, 11.последовна победа на Мемфис Гризлис и убедливите триумфи на Њу Орлеанс Пеликанс и Денвер Нагетс.