TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдобриот македонски судија ќе му суди на светскиот шампион Франција

Sport 1 - 19.03.2019

Најдобриот македонски судија Александар Ставрев ќе ја дели правдата на мечот меѓу Франција и Молдавија на 22 март во квалификациите за Евро 2020. Исто така, на него ќе му помагаат Марјан Кировски, Дејан Костадиновски и Димитар Мечкаровски.

На светскиот шампион Франција во квалификациите за ЕП ќе и судат Македонци

Спортски - 19.03.2019

Во деновите кои следат ширум Европа ќе се играат голем број квалификациски натпревари за Европското првенство во 2020 година. На овие натпревари најдобриот македонски судија Александар Ставрев ја доби честа да суди натпревар на светскиот шампион ...

Ставрев по втор пат во кариерата ќе му суди на светскиот првак Франција

1tv - 19.03.2019

Најдобриот македонски судија, Александар Ставрев ќе биде главен арбитар на дуелот меѓу Франција и Молдавија во квалификациите за ЕП 2020 година. На Ставрев на 22 март ќе му помагаат Марјан Кировски, Дејан Костадиновски и Димитар Мечкаровски.