TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорот на Twitter: Блокирањето на Трамп е исправна одлука, но е опасен преседан

Кајгана - 14.01.2021

Главниот извршен директор на Twitter, Џек Дорси, објави дека забраната на американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална платформа, по минатонеделното насилство во Капитол, е исправна одлука, но претставува опасен преседан.

Шефот на Твитер: Блокирањето на Трамп е исправно, но опасно

Радио МОФ - 14.01.2021

Сопственикот на Твитер, Џек Дорси , вели дека блокирањето на профилот на американскиот претседател Доналд Трамп било исправна одлука, но истовремено призна дека овој чекор е неуспех за социјалната мрежа да воспостави „здрав дијалог“ на платформата.

Одлуката да се забрани налогот на Трамп на Твитер беше правилна, но и опасен преседан, тврди директорот на Твитер

24Инфо - 14.01.2021

Извршниот директор на Твитер Џек Дорси оцени дека забраната за американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална платформа по минатонеделното насилство во Капитол е „правилна одлука”, но дека претставува опасен преседан.

Суспензијата на Трамп е исправна одлука, но опасен преседан, вели Шефот на Твитер

Сакам да кажам - 14.01.2021

Шефот на Твитер, Џек Дорси, вели дека трајната суспензија на Доналд Трамп била исправна одлука, но жали поради исклучителните околности кои довеле до тоа. Тој признава дека забраната е дел од неуспех на Твитер, кој не сторил доволно за да биде ...

Исправно, но опасно вели директорот на Твитер за забраната на Трамп

ММС - 14.01.2021

Извршниот директор на Твитер, Џек Дорси, за прв пат зборуваше по забраната за сметка на американскиот претседател Доналд Трамп на таа мрежа. Тој рече дека тоа е правилна одлука, која може да има долгорочни негативни последици.

Се огласи првиот човек на Твитер по блокирањето на Трамп: Тоа е наш неуспех да промовираме здрав разговор...

Точка - 14.01.2021

Основачот на Твитер, Џек Дорси смета дека одлуката да се исклучи Доналд Трамп од социјалната мрежа била добра, но сепак претставува пораз и преседан кој според него е опасен во врска со моќта на големите компании.

Директорот на Твитер: Блокирањето на профилот на Трамп беше правилна одлука, но опасен преседан

Слободен Печат - 14.01.2021

Директорот на американската компанија Твитер, Џек Дорси денеска изјави дека блокирањето на профилот на претседателот на САД, Доналд Трамп на социјалните мрежи беше правилната одлука. Меѓутоа, тој изрази жалење заради, како што наведе, вонредните и ...

Директорот на Твитер, за одлуката на Твитер: Правилна, но опасна

Независен - 14.01.2021

Извршниот директор на Твитер Џек Дорси се огласи прв пат по забраната на налогот на американскиот претседател Доналд Трамп на оваа мрежа. Рече дека одлуката била исправна, која може да има долгорочни негативни последици.

Првиот човек на Твитер признава: Блокирањето на Трамп беше опасен преседан, но правилна одлука

Република - 14.01.2021

Директорот на американската компанија „Твитер“, Џек Дорси изјави дека блокирањето на профилот на претседателот на САД, Доналд Трамп на социјалните мрежи било правилната одлука. Сепак, Дорси изрази жалење поради, како што наведе, вонредните и ...

Се огласи човекот кој го укина профилот на Трамп на Твитер

Локално - 14.01.2021

Извршниот директор на Твитер, Џек Дорси, објави дека суспендирањето на профилот на американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална мрежа претставува опасен преседан, иако смета дека тоа било правилна одлука.

Директорот на Твитер: Блокирањето на Трамп беше правилна одлука, но опасен преседан

Вечер Прес - 14.01.2021

Директорот на американската компанија Твитер, Џек Дорси изјави денеска дека блокирањето на профилот на претседателот на САД, Доналд Трамп на социјалните мрежи беше правилната одлука. Меѓутоа, тој изрази жалење заради, како што наведе, вонредните и ...

Директорот на Твитер: Забраната за налогот на Трамп беше правилна, но и опасен преседан

+инфо - 14.01.2021

Извршниот директор на Твитер Џек Дорси оцени дека забраната за американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална платформа по минатонеделното насилство во Капитол е „правилна одлука“, но дека претставува опасен преседан.

Директорот на Твитер: Одлуката за блокада на налогот на Трамп е опасен преседан, но е исправна

Слободен Печат - 14.01.2021

Извршниот директор на Твитер, Џек Дорси оцени дека забраната за американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална платформа по минатонеделното насилство во „Капитол“ е опасен преседан, но е „правилна одлука” .

Одлуката да се забрани налогот на Трамп на Твитер беше правилна, но и опасен преседан, тврди директорот на Твитер

MakPress - 14.01.2021

Извршниот директор на Твитер Џек Дорси оцени дека забраната за американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална платформа по минатонеделното насилство во Капитол е „правилна одлука“, но дека претставува опасен преседан.

Одлуката да се забрани налогот на Трамп на Твитер беше правилна, но и опасен преседан, тврди директорот на Твитер

Вечер Прес - 14.01.2021

Извршниот директор на Твитер Џек Дорси оцени дека забраната за американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална платформа по минатонеделното насилство во Капитол е „правилна одлука“, но дека претставува опасен преседан.

Директорот на Твитер: Забраната за налогот на Трамп беше правилна, но и опасен преседан

Либертас - 14.01.2021

Извршниот директор на Твитер Џек Дорси оцени дека забраната за американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална платформа по минатонеделното насилство во Капитол е „правилна одлука“, но дека претставува опасен преседан.

Одлуката да се забрани налогот на Трамп на Твитер беше правилна, но и опасен преседан, тврди директорот на Твитер

Опсервер - 14.01.2021

Извршниот директор на Твитер Џек Дорси оцени дека забраната за американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална платформа по минатонеделното насилство во Капитол е „правилна одлука“, но дека претставува опасен преседан.