TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството се уште ги штити Зоран и Вице Заеви

Канал5 - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ објави факти на денот. Факти на денот: Обвинителството и Судот молчат, не го повикуваат Зоран и Вице Заев на распит. Зоран Заев и Вице Заев молчат за што разговарале со Јанева и Милески.

Факти на денот: Обвинителството се уште ги штити Зоран и Вице Заеви

Курир - 21.02.2020

ВМРО-ДПМНЕ ги посочи фактите кои, според партијата, го одбележаа ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Русковска и Јовески да се престрашат и да ги повикаат браќата Заеви на распит

А1 On - 21.02.2020

„Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. Цела недела, Заеви бегаат од најголемата тема во државата- инволвираноста во случајот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите и криминалите на функционерите на СДСМ, Зоран и Вице Заев нема да останат неказнети

24Инфо - 21.02.2020

Криминалите на СДСМ излегуваат на виделина. Секојдневно граѓаните се сведоци на низа скандали кои ја тресат владата на СДСМ. Радмила Шекеринска, министерката за одбрана е вмешана во уште еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на ...

Заев со 27-ми април, ќе си ги пере гревовите за „Рекет“

Курир - 21.02.2020

Во Кривичниот суд во Скопје, денеска почнува судскиот процес за осомничените за организирање на настаните во Собранието на 27-ми април 2017-та година. Обвинети во предметот се поранешниот спикер на Собранието Трајко Вељаноски, екс-министрите за ...

Немој бате Вице, не го брани!

+инфо - 20.02.2020

Почитуван Вице Заев, Со големо внимание го прочитав твоето обраќање до јавноста и добив желба да го прокоментирам на овој начин, со директно обраќање до тебе. Си земам слобода да не ти персирам, затоа што неодамна ја одржавме нашата прва, ...

(ВИДЕО) Николовска: Заев да одговори што разговарал со Катица Јанева на средбата

А1 On - 20.02.2020

„Поради оправдани или неоправдани причини не ни беше дозволено снимање малку погоре, но позади мене се наоѓа Премиерската Вила каде Зоран Заев тајно се среќавал со Катица Јанева откако беше обвинета за Рекет.

Заев: Со Јанева не се сретнав во претседателската вила

Фактор - 20.02.2020

Поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев тврди дека последната средба со екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ја имал на друго место, а не во претседателската резиденција како што обвинува опозицијата.

Зоран и Вице Заеви во текот на јуни и јули имале средби со обвинетите и осудените во „Рекет“

Курир - 20.02.2020

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното финансирање на 1ТВ и рекетот вршен преку ...

Заев: Не е точно дека сум се сретнал со Јанева во претседателската вила

Фокус - 20.02.2020

Поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев тврди дека во август 2019 година не се сретнал со екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во претседателската резиденција, како што обвинува опозицијата. „Не е точно дека тоа се случило.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет“

Нетпрес - 20.02.2020

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното финансирање на 1ТВ и рекетот вршен преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет“

24Инфо - 20.02.2020

Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното финансирање на 1ТВ и рекетот вршен преку медиумот.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет"

Канал5 - 20.02.2020

​Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното финансирање на 1ТВ и рекетот вршен преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет“

Вечер - 20.02.2020

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното финансирање на 1ТВ и рекетот вршен преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет“

А1 On - 20.02.2020

„Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното финансирање на 1ТВ и рекетот вршен преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет“

Сител - 20.02.2020

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното финансирање на 1ТВ и рекетот вршен преку ...

Зоран и Вице Заеви во текот на јуни и јули имале средби со обвинетите и осудените во „Рекет“

Република - 20.02.2020

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното финансирање на 1ТВ и рекетот вршен преку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет“

MakPress - 20.02.2020

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески - Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна дека знаел, а не пријавил за сомнителното финансирање на 1ТВ и рекетот вршен преку ...

Николовска: Заев да одговори што разговарал со Катица Јанева на средбата во Премиерската вила

Курир - 20.02.2020

Поради оправдани или неоправдани причини не ни беше дозволено снимање малку погоре, но позади мене се наоѓа Премиерската Вила каде Зоран Заев тајно се среќавал со Катица Јанева откако беше обвинета за Рекет.

Николовска: Заев да одговори што разговарал со Катица Јанева на средбата

24Инфо - 20.02.2020

Поради оправдани или неоправдани причини не ни беше дозволено снимање малку погоре, но позади мене се наоѓа Премиерската Вила каде Зоран Заев тајно се среќавал со Катица Јанева откако беше обвинета за Рекет.

Николовска бара одговор од Заев за што разговарал со Јанева на средбата во премиерската вила

Нетпрес - 20.02.2020

Поради оправдани или неоправдани причини не ни беше дозволено снимање малку погоре, но зад мене се наоѓа Премиерската вила во којашто поранешниот премиер и лидер бна владејачката СДСД, Зоран Заев, тајно се среќавал со поранешната шефица на ...

Ружица Николовска: Заев да одговори што разговарал со Катица Јанева на средбата

Канал5 - 20.02.2020

​Поради оправдани или неоправдани причини не ни беше дозволено снимање малку погоре, но позади мене се наоѓа Премиерската Вила каде Зоран Заев тајно се среќавал со Катица Јанева откако беше обвинета за Рекет.

Ружица Николовска: Заев да одговори што разговарал со Катица Јанева на средбата

Либертас - 20.02.2020

Сooпштение на СДСМ: Поради оправдани или неоправдани причини не ни беше дозволено снимање малку погоре, но позади мене се наоѓа Премиерската Вила каде Зоран Заев тајно се среќавал со Катица Јанева откако беше обвинета за Рекет.

Заев е главата на криминалниот октопод, да одговори што разговарал со Јанева на средбата во Премиерската вила

Република - 20.02.2020

Поради оправдани или неоправдани причини не ни беше дозволено снимање малку погоре, но позади мене се наоѓа Премиерската Вила каде Зоран Заев тајно се среќавал со Катица Јанева откако беше обвинета за Рекет.

Героски: Не му помагаш Вице, не го брани Зоки!

Expres - 20.02.2020

(…) Познато е, Вице, дека твојот бекграунд е бизнисот, како што и самиот потврдуваш. И дека не си политичар. Но, општо е познато и тоа дека во сиот овој период, а особено откако Зоран стана партиски лидер и потоа и премиер, ти и членови на твоето ...

Николовска: Заев да одговори што разговарал со Катица Јанева на средбата

MakPress - 20.02.2020

Поради оправдани или неоправдани причини не ни беше дозволено снимање малку погоре, но позади мене се наоѓа Премиерската Вила каде Зоран Заев тајно се среќавал со Катица Јанева откако беше обвинета за Рекет.

Героски до Вице Заев: Немој бате, не го брани!

Република - 20.02.2020

Oткако вчера во отворено писмо до јавноста Вице Заев тргна во одбрана на неговиот брат Зоран и семејството Заеви, денеска новинарот Бранко Героски, оној кој прв почна да ги објавува игрите што се случувале околу „Рекет“ му порача – Немој бате Вице, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е на врвот на „Рекет“

Сител - 20.02.2020

Од доказите во судот јасно можеше да се заклучи дека Катица Јанева одела на средба кај Зоран Заев, додека неговиот брат во присуство на адвокат седел со сега осуден за рекет. Треба јавно да се каже за што разговарале Катица и Заев, кој друг бил ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нов скандал на Шекеринска, наместо 108, за грејдер машина платила 232 илјади евра

МКД - 21.02.2020

Радмила Шекеринска, министерката за одбрана е вмешана во уште еден сомнителен тендер, каде што постои сомневање за проневера на буџетот од над 250.000 евра. Една машина грејдер модел ГР 1605 во Србија чини 108.000 евра, а Шекеринска во Македонија го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите и криминалите на функционерите на СДСМ, Зоран и Вице Заев нема да останат неказнети

Сител - 21.02.2020

Криминалите на СДСМ излегуваат на виделина. Секојдневно граѓаните се сведоци на низа скандали кои ја тресат владата на СДСМ. Радмила Шекеринска, министерката за одбрана е вмешана во уште еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите и криминалите на функционерите на СДСМ, Зоран и Вице Заев нема да останат неказнети

MakPress - 21.02.2020

Криминалите на СДСМ излегуваат на виделина. Секојдневно граѓаните се сведоци на низа скандали кои ја тресат владата на СДСМ. Радмила Шекеринска, министерката за одбрана е вмешана во уште еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на ...

Стоилковски: Русковска и Јовевски да се престрашат и да ги повикаат браќата Заеви на распит

Курир - 21.02.2020

Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот, ова денеска преку прес-конференција го истакна Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.

Стоилковски: Рускоска да се престраши и да ги повика Заеви за случајот „Рекет“

Република - 21.02.2020

Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот.Цела недела, Заеви бегаат од најголемата тема во државата- инволвираноста во случајот ...

Стоилковски: Русковска и Јовевски да се престрашат и да ги повикаат браќата Заеви на распит

24Инфо - 21.02.2020

Интегрален текст од прес конференција на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот.

(Видео) Стоилковски: Русковска и Јовевски да се престрашат и да ги повикаат браќата Заеви на распит

Макфакс - 21.02.2020

„Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот.Цела недела, Заеви бегаат од најголемата тема во државата- инволвираноста во случајот ...

Стоилковски прашува: Дали Вице Заев знае каде се наоѓа Луј Витон торбата полна со пари?

PressingTV - 21.02.2020

Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот.Цела недела, Заеви бегаат од најголемата тема во државата- инволвираноста во случајот ...

Стоилковски: Русковска и Јовевски да се охрабрат и да ги повикаат Заеви на распит

Либертас - 21.02.2020

Сooпштение на ВМРО ДПМНЕ Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. Цела недела, Заеви бегаат од најголемата тема во државата- ...

Стоилковски: Русковска и Јовевски да се охрабрат и да ги повикаат Заеви на распит

Сител - 21.02.2020

Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. Цела недела, Заеви бегаат од најголемата тема во државата- инволвираноста во случајот РЕКЕТ.

Стоилковски: Русковска и Јовевски да се престрашат и да ги повикаат браќата Заеви на распит

MakPress - 21.02.2020

Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. Цела недела, Заеви бегаат од најголемата тема во државата- инволвираноста во случајот РЕКЕТ.

ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот - Петровска брифира медиуми, Македонија со најмногу невработени млади луѓе

MakPress - 22.02.2020

Факти на денот: 1. Обвинителството и Судот молчат, не го повикуваат Зоран и Вице Заев на распит. 2. Зоран Заев и Вице Заев молчат за што разговарале со Јанева и Милески. 3. Безбедноста и животите на полицајците под ризик, Славјанка Петровска ...