TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влезе во одбрано друштво: Гобер по третпат најдобар дефанзивец во НБА лигата (ВИДЕО)

Дерби - 10.06.2021

Членот на Јута Џез, Руди Гобер е прогласен за најдобар дефанзивец во НБА лигата за натпреварувачката 2020/2021. Центарот собра најмногу гласови, односно имаше вкупно 464 со што беше далеку пред Бен Симонс од Филаделфија (287) кој заврши на второто ...

САД во проблеми: Леброн Џејмс и Ентони Дејвис се откажаа од Олимписките игри

Вечер Прес - 10.06.2021

Селекторот на кошаркарската репрезентација на САД, Грег Попович, најверојатно нема да може да смета на тандемот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, на претстојните Олимписки игри во Токио.

Гобер е дефанзивец на годината

Вечер Прес - 10.06.2021

Центарот на Јута, Руди Гобер, е прогласен за дефанзивец на годината во НБА лигата. Тој го победи Бен Симонс во директниот дуел и по трети пат во кариерата дојде до оваа награда. Французинот во просек бележеше по 14.3 поени, 13.5 скокови и 2.7 ...

Руди Гобер дефанзивец на годината во НБА лигата

Курир - 10.06.2021

Центарот на Јута, Руди Гобер, е прогласен за дефанзивец на годината во НБА лигата. Тој го победи Бен Симонс во директниот дуел и по трети пат во кариерата дојде до оваа награда. Французинот во просек бележеше по 14.3 поени, 13.5 скокови и 2.7 ...

Руди Гобер е најдобар дефанзивец во НБА

Слободен Печат - 10.06.2021

Центарот на Јута џез, Руди Гобер е избран за најдобар одбранбен играч во НБА лигата за оваа сезона. Ова е трето вакво признание за одличниот француски центар, претходно наградата ја освои и во сезоните 2017/18 и 2019/20.

Руди Гобер по трет пат е прогласен за најдобар дефанзивец во НБА

Sport 1 - 10.06.2021

Кошаркарот на Јута, Руди Гобер ја доби наградата за најдобар одбранбен играч сезонава во НБА-лигата. Французинот стана само четвртиот кошаркар во историјата на НБА-лигата, кој се закитил со ова признание три пати.

Леброн наредната сезона ќе настапува со друг број

Спортски - 10.06.2021

Ѕвездата на ЛА Лејкерси, Леброн Џејмс најави дека следната сезона ќе го промени бројот на дресот. Леброн повеќе нема да го носи дресот со број 23 со кој настапуваше и во Кливленд, туку ќе се врати на „6-ката“.

Леброн се откажа од бројот 23 на дресот и ќе го земе истиот од Мајами? (ФОТО)

Sport 1 - 10.06.2021

Најголемата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс ќе го промени бројот на дресот и нема повеќе да го носи бројот 23, кој го имаше и во Кливленд кавалирс. Одличниот кошаркар од следната сезона ќе го носи бројот 6, кој го имаше и во Мајами, каде ...

Руди Гоберт најдобар дефанзивен играч во НБА

Дриблинг - 10.06.2021

Центарот на Јута Џез Руди Гобер беше прогласен за дефанзивен играч на годината. Гобер го победи Бен Симонс во директен дуел и по трет пат во кариерата ја освои наградата за најдобар дефанзивен играч.

Леброн следната сезона го менува бројот на дресот

SportMedia - 10.06.2021

Најдобриот кошаркар на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс најави дека следната сезона ќе го промени бројот на дресот. Леброн повеќе нема да настапува со дресот со број 23, кој го носеше и во Кливленд Кавалирс, туку ќе се врати на оној со број 6.

Леброн му се враќа на бројот 6

Спортклуб - 10.06.2021

По три сезони во Лос Анџелес Лејкерс со бројот 23, од претстојната натпреварувачка кампања Леброн Џејмс ќе ја носи „шестката“ на својот грб. Тоа го објави реномираниот американски новинар Шемс Чаранија кој тврди дека промената ќе биде потврдена по ...

Гобер дефанзивец на годината

Точка - 10.06.2021

Центарот на Јута џез ја доби наградата за дефанзивец на годината во НБА-лигата. Францускиот центар трет пат во кариерата ја доби оваа награда. Гобер наградата ја доби пред Бен Симонс од Филаделфија Севентисиксрес.

Гобер повторно е најдобриот дефанзивец во НБА лигата

Локално - 10.06.2021

Кошаркарот на Јута, Руди Гобер синоќа беше прогласен за најдобар дефанзивен играч во тековната сезона во НБА. Францускиот центар со тоа стана само четвртиот играч во историјата на НБА лигата со најмалку три титули за најдобар дефанзивец, објави ЕСПН.

Леброн ги шокираше фановите: Се откажува од…

Локално - 09.06.2021

Кошаркарот на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс ги шокираше своите фанови. Тој реши да го остави бројот 23 на неговиот дрес во историјата, и ќе го носи бројот 6 од следната сезона. Ова не е прв пат JЏејмс да стави „шестка“ на грбот.