TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Торта стара 40 години оди на наддавање

Бриф - 29.07.2021

Парче свадбена торта од свеченоста на принцот и принцезата од Велс ќе биде ставено на аукција – 40 години откако британскиот престолонаследник Чарлс и Лејди Дијана го кажаа нивното судбоносно „да“.

Се продава парче торта од венчавката на Дијана и Чарлс, старо 40 години (ФОТО)

+инфо - 29.07.2021

Годишнината од кралската венчавка од бајките, кога наследникот на британската круна се ожени со срамежливата 20-годишна леди Дијана Спенсер, на 29 јули 1981 година во лондонската катедрала Свети Павле, паѓа токму на денешниот ден, а по тој повод ќе ...

1000 евра за парче торта од венчавката на Чарлс и Дајана

ММС - 29.07.2021

Парче од свадбената торта на принцот и принцезата од Велс ќе биде ставено на аукција – 40 години од нивното судбоносно „да“. Кралската венчавка на Чарлс и Дајана Спенсер се случила на 29 јули 1981 година во црквата Свети Петар и Павле.

Се продава парче торта старо 40 години, а цената е ненормална! (ФОТО)

Кумановски м. - 29.07.2021

Парче од свадбената торта на принцот и принцезата од Велс ќе биде ставено на аукција – 40 години од нивното судбоносно „да“. Годишнината од кралската венчавка од бајка (која се претвори во кошмар), кога наследникот на британската круна се ожени со ...

Торта стара 40 години оди на наддавање

Курир - 29.07.2021

Парче свадбена торта од свеченоста на принцот и принцезата од Велс ќе биде ставено на аукција – 40 години откако британскиот престолонаследник Чарлс и Лејди Дијана го кажаа нивното судбоносно „да“.

Торта стара 40 години оди на наддавање

Frontline - 29.07.2021

Парче свадбена торта од свеченоста на принцот и принцезата од Велс ќе биде ставено на аукција – 40 години откако британскиот престолонаследник Чарлс и Лејди Дијана го кажаа нивното судбоносно „да“.