TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чурлинов лудо храбар – најавува нова сензација против Германија!

Sport 1 - 22.09.2021

Триумфот на Македонија на гости кај Германија на стартот од квалификациите за СП 2022 одекна силно во целиот свет и ја најави фудбалската еуфорија што кулминираше со нашиот настап на ЕУРО 2020, а според зборовите на репрезентативецот Дарко Чурлинов, ...

Чурлинов во интервју за сајтот на Шалке: Можно е повторно да ја победиме Германија!

Спортманија - 22.09.2021

Првиот близок контакт на Даре со Шалке бил уште во 2013 година. Македонскиот репрезентативен фудбалер, Дарко Чурлинов, сезонава игра како позајмен за Шалке 04, во интервју за официјалниот сајт на клубот од Гелзенкирхен, и даде неколку интересни ...

Чурлинов го направи првото интервју во Шалке и најави „второ чудо“ против Германија

Дерби - 22.09.2021

Дарко Чурлинов го напушти Штутгарт на крајот на преодниот рок и отиде на заем во Шалке 04 во потрага по редовна минутажа, па сега како засилување за новата натпреварувачка сезона, го направи и првото интеврју за официјалниот сајт на клубот од ...

Чурлинов: Еднаш ја победивме Германија, не е невозможно и по втор пат (ФОТО)

Дриблинг - 22.09.2021

Најмладиот дебитант во македонската фудбалска репрезентација, и член на Шалке, Дарко Чурлинов, во обемно интервју за сајтот на својот нов клуб, а во пресрет на дуелот со Ханза Рошток, вели дека не е невозможно и по втор пат да ја совладаме Германија.

Чурлинов: Зошто уште еднаш да не ја добиеме Германија?

Спортклуб - 22.09.2021

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов, во изјава дадена за сајтот на Шалке, каде сега и настапува, истакна дека уште еднаш можат да ја победат Германија. Со оглед на тоа дека против Германија сега играме во Скопје, во октомври, Чурлинов кој ...

Чурлинов: Зошто да не ја победиме Германија, по вторпат?

SportMedia - 22.09.2021

Нашата најдобра репрезентација на 11 октомври, во меч од калификациите за СП во Катар 2022 година, се среќава против Германија. Селекција која на 31 март, на нејзин терен, ја победивме со 2:1.

Чурлинов: Зошто да не успееме по вторпат да ја победиме Германија?

Слободен Печат - 22.09.2021

Дарко Чурлинов, една од македонските најголеми фудбалски надежи, оваа сезона ги брани боите на бундеслигашкиот второлигаш Шалке како позајмица од редовите на Штутгарт. 21-годишното крило веќе има четири настапи за Шалке кој посакува да се врати во ...

Чурлинов: Покажавме дека можеме против Германија, зошто да не победиме вторпат?

Gol.mk - 22.09.2021

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов овој викенд ќе се сретне со Ханза Росток, екипата која му овозможи да замине во странство и да го развива својот талент. Моментално 21-годишникот е дел од Штутгарт, но настапува како позајмен фудбалер во ...

Чурлинов: Го исполнив сонот од детство со настапот во дресот со боите на Македонија

Екипа - 22.09.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Чурлинов во интервју за клупскиот сајт на Шалке 04 говореше за досегашниот дел од кариерата. Тој покрај останатото вели дека сон од детство му било да го облече дресот со боите на Македонија.