TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Започна пивофест под споменикот на Крал Марко??” (ВИДЕО)

Маркукуле - 12.07.2018

Eчеше во центарот на Прилеп синоќа… Во ваква атмосфера одеше загревањето на најновото издание на ...

Се поставуваат штандовите за „Пивофест“ 2018 во Прилеп

Сител - 11.07.2018

Завршуваат подготовките за утрешниот почеток на манифестацијата „Пивофест“ која ќе се одржи од 12 до 15 јули во Прилеп. Во центарот на градот на булеварот „Гоце Делчев“ интензивно се поставуваат штандовите, а булеварот е веќе затворен за сообраќај ...

Утре почнува 16-от „Пиво фест“ во Прилеп

Н.Македонија - 11.07.2018

Завршија подготовките за 16-то издание на најголемата музичка манифестација во земјава – „Пивофест“ 2018, која почнува утре и ќе трае до 15 јули. – Координативното тело кое се грижи за безбедноста на учесниците и посетителите на „Пивофест 2018“, а ...

Работник падна при монтажа на штандовите за Пиво фест во Прилеп

МКД - 11.07.2018

Тешка телесна повреда доби работник при пад од скеле од неколку метри на штандовите кои што се поставуваат во Прилеп за претстојната манифестација Пиво фест. Работникот за среќа беше при свест до доаѓањето на Итната медицинска помош, по што беше ...

ФОТО: Финишираат подготовките за овогодинешниот Пиво Фест 2018 во Прилеп

Шеталиште - 11.07.2018

Општина Прилеп и агенцијата „Ентфинити“ ги привршуваат подготовките за почетокот на годинешното 16-то издание на „Пивофест“, кое започнува утре 12ти јули и ќе трае до недела 15ти. Координативното тело кое се грижи за безбедноста на учесниците и ...

Јоксимовиќ, Шаулиќ, Џајковски на „Пивофест“ кој започнува утре

еМагазин - 11.07.2018

На еден ден пред почетокот на годинешното 16. издание на „Пивофест 2018“, Прилеп е подготвен да ги пречека учесниците и посетителите на најголемиот фестивал на пиво и скара. „Пред малку го одржавме редовниот состанок со раководителите на јавните ...

Несреќа на подготовките за “Пивофест”, пред очите на градоначалникот?!

Маркукуле - 11.07.2018

Работник се здоби со тешки телесни повреди откако падна од голема висина, при монтирањето на штандовите за претстојната манифестација “Пивофест”. Според информациите од очевидци, работникот бил при свест до доаѓањето на Брзата медицинска помош.

Се поставуваат штандовите за „Пивофест“ 2018 во Прилеп

1tv - 11.07.2018

Завршуваат подготовките за утрешниот почеток на манифестацијата „Пивофест“ која ќе се одржи од 12 до 15 јули во Прилеп. Во центарот на градот на булеварот „Гоце Делчев“ интензивно се поставуваат штандовите, а булеварот е веќе затворен за сообраќај ...

Музика и забава во Прилеп : Денес започнува „Пивофест 2018“

Независен - 12.07.2018

Денес во Прилеп започнува „Пивофест“ 2018, кој ќе трае до недела. На триесетина локации со вкупна површина од 4.176 метри квадратни на булеварот „Гоце Делчев“ ќе бидат наместени штандовите.

Прилеп подготвен за почетокот на „Пивофeст 2018“

Таратур - 11.07.2018

Н а еден ден пред почетокот на годинешното 16-то издание на „Пивофест 2018“, Прилеп е подготвен да ги пречека учесниците и посетителите на најголемиот фестивал на пиво и скара во нашата држава.

Се поставуваат штандовите за „Пивофест“ 2018 во Прилеп

Либертас - 11.07.2018

Завршуваат подготовките за утрешниот почеток на манифестацијата „Пивофест“ која ќе се одржи од 12 до 15 јули во Прилеп. Во центарот на градот на булеварот „Гоце Делчев“ интензивно се поставуваат штандовите, а булеварот е веќе затворен за сообраќај ...

Од утре четири дена забава за сите вкусови! Се е подготвено за Пиво фест 2018

Хитпортал - 11.07.2018

Завршуваат подготовките за утрешниот почеток на манифестацијата „Пивофест“ која ќе се одржи од 12 до 15 јули во Прилеп. Во центарот на градот на булеварот „Гоце Делчев“ интензивно се поставуваат штандовите, а булеварот е веќе затворен за сообраќај ...