TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Генералниот директор на Црвена звезда: Не му ставајте товар на Павков дека е Меси

Фокус - 09.11.2018

Фудбалерот на Црвена Звезда, Милан Павков деновиве е во центарот на фудбалската јавност на Балканот. Тој со два погодоци го сруши гигантот Ливерпул, носејќи победа за српскиот тим. Генералниот директор на Звезда, Звездан Терзиќ, порача дека Павков ...

Херојот Павков уште од дете бил со топка во раце (ФОТО)

Sport 1 - 09.11.2018

Јунакот на Црвена Звезда во победата против Ливерпуол (2-0), Милан Павков поминал долг пат, од настапување во послабите српски лиги до настап во групната фаза во Лигата на шампиони. Српските медиуми објавија фотографии од семејниот албум на Павков, ...

Милан Павков, херојот на Црвена Звезда: Во младоста постојано со топка во рацете (Фото)

Дерби - 09.11.2018

Српскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната „Маракана“, а вистински Милан Павков беше херојот кој ги постигна двата гола во победата на Црвена ...

ВИДЕО: Затоа ги сметаат за едни од најдобрите - „Делии“ под прозор му пееја на Павков!

Gol.mk - 09.11.2018

Еуфоријата од историската победа над Ливерпул, сè уште е присутна кај најверните фанови на српскиот шампион Црвена Звезда. Познатите „Делии“ уште на самиот натпревар против англискиот гигант направија атмосфера која ја потврдува тезата дека се едни ...

Павков покрај Роналдо и Бензема во избор за најдобар играч и гол на колото во ЛШ (Фото)

Дерби - 09.11.2018

Срспскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната „Маракана“, а вистински херој беше напаѓачот Милан Павков кој беше стрелец на двата постигнати гола ...

Не престанува навивачкото лудило на ,,црвено-белите”: Му дојдоа и под прозор на Павков со песни (Видео)

Дерби - 09.11.2018

Српските медиуми во текот на изминативе денови на големо се занимаваат со сензационалната победа на Црвена Звезда против тимот на Ливерпул во Лигата на шампионите. Оваа победа за ,,црвено-белите’’, e дефинитивно една од најслатките за клубот од ...

Како беше да се биде навивач на Ливерпул на ,,Маракана” (Видео)

Дерби - 09.11.2018

Се уште траат импресиите од победата на Црвена Звезда против тимот на Ливерпул. ,,Црвено-белите” се надмина себеси и го шокираа тимот на Ливерпул и оствaрија сензационална победа од 2-0 во натпреварот од четвртото коло во Лигата на шампионите.

„Делии“ под прозор му пееја на Павков, а тој им возврати на ‘луд’ начин (ВИДЕО)

Екипа - 09.11.2018

Милан Павков, без сомнение, е херој за навивачите на Црвена Звезда по онаа победа над Ливерпул од 2-0 во Лигата на шампионите. Па, најверните навивачи на белграѓани, „Делиите“ никако не запираат со еуфоријата по таа победа.

(ВИДЕО) „Делије“ со изненадување за херојот – му направија пиротехничко шоу пред неговиот дом

Спортклуб - 09.11.2018

Навивачите на Црвена Звезда се уште ја слават победата на Ливерпул и тоа неколку дена по крајот на мечот. Интересно беше изминатата вечер кога помала група на „Делије“ пред домот на херојот Милан Павков кој постигна два гола, направија пиротехничко ...

Еуфоријата не спласнува: Делии му пееа „серенада“ на Павков под прозор (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2018

Еуфоријата по победата на Црвена Звезда против европскиот вицепрвак Ливерпул со 2-0 во вторникот не спласнува во српската престолнина Белград, а апсолутен херој е младиот мИлан Павков, кој ги постигна двата гола против „црвените“.

Нема крај на еуфоријата: „Делиите“ на Павков му пееа – под прозор! (ВИДЕО)

Спортски - 09.11.2018

Навивачите на Црвена Звезда и понатаму се во еуфорија после големата победа над европскиот вицешампион Ливерпул. Звезда во вторникот го победи Ливерпул со 2:0, а вистински херој на црвено-белите беше Милан Павков кој беше стрелец на двата гола.

Песна на „Делиите“, под пенџерето на Павков (Видео)

TopSport - 09.11.2018

„Еј, Павков, скокни дај гол со глава!“, ечело во улицата во која живее новиот херој на навивачите на Црвена ѕвезда, Милан Павков. Високиот напаѓач во вторникот ги постигна двата гола, во сензационалната победа на Црвена ѕвезда над Ливерпул (2:0), во ...

Фотогалерија: Детето кое израсна во херој и му „пресуди“ на Ливерпул

Спортски - 08.11.2018

Херојот на Црвена Звезда, Милан Павков помина долг пат играјќи во ниските лиги во Србија за да стигне до Лигата на шампионите каде што одигра фантастичен натпревар против Ливерпул. Одличниот настап на Павков против англискиот гигант му обезбеди ...

УЕФА ги утврди кандидатите за најдобар гол на неделата

+инфо - 08.11.2018

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги именуваше кандидатите за признанието најдобриот гол на неделата во Лигата на шампионите. Номинирани се: Милан Павков (Црвена звезда), Рахим Стерлинг (Манчестер Сити), Отавиу (Порто) и Кристијано Роналдо ...

ВИДЕО: „Делии“ под прозор му пееја на Павков!

Sport M - 09.11.2018

Еуфоријата од историската победа над Ливерпул, сè уште е присутна кај најверните фанови на српскиот шампион Црвена Звезда. Познатите „Делии“ уште на самиот натпревар против англискиот гигант направија атмосфера која ја потврдува тезата дека се едни ...

Не престанува навивачкото лудило на „црвено-белите”: Му дојдоа и под прозор на Павков со песни

Точка - 09.11.2018

Српските медиуми во текот на изминативе денови на големо се занимаваат со сензационалната победа на Црвена Звезда против тимот на Ливерпул во Лигата на шампионите. Оваа победа за ,,црвено-белите’’, e дефинитивно една од најслатките за клубот од ...

Како беше да се биде навивач на Ливерпул на „Маракана”

Точка - 09.11.2018

Се уште траат импресиите од победата на Црвена Звезда против тимот на Ливерпул. ,,Црвено-белите” се надмина себеси и го шокираа тимот на Ливерпул и оствaрија сензационална победа од 2-0 во натпреварот од четвртото коло во Лигата на шампионите.

Веруваше во чудото на Ѕвезда и стана милионер - Овој навивач затвори обложувалница! (фото)

MTM - 07.11.2018

Еден фан на Црвена Ѕвезда од Виена бил убеден во победата на белградскиот тим против Ливерпул, па одлучил да вложи огромна сума за победа на црвено-белите. Црвена Ѕвезда убедливо го победи Ливерпул на преполнетата Маракана со 2-0, а Милан Павков ...

Серенада за јунакот на Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.11.2018

Еуфоријата во редовите на Црвена звезда по победата над Ливерпул не запира! Апсолутен херој на сите кои црвено-белата боја им е во срцето е Милан Павков. Најверните навивачи на српскиот првак, „Делиите“ синоќа го посетија Павков пред неговиот дом и ...

Голот на Павков меѓу кандидатите за признанието најдобар гол на седмицата во ЛШ

Фокус - 08.11.2018

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги именуваше кандидатите за признанието најдобриот гол на неделата во Лигата на шампионите. Номинирани се: Милан Павков (Црвена звезда), Рахим Стерлинг (Манчестер Сити), Отавиу (Порто) и Кристијано Роналдо ...

ВИДЕО: „Делии“ под прозор му пееја на Павков!

Курир - 09.11.2018

Еуфоријата од историската победа над Ливерпул, сè уште е присутна кај најверните фанови на српскиот шампион Црвена Звезда. Познатите „Делии“ уште на самиот натпревар против англискиот гигант направија атмосфера која ја потврдува тезата дека се едни ...