TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата пронашла мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

Р.С.Европа - 24.09.2020

Саксии со стебла марихуана, стебла кои се сушеле и мини лабораторија за производство на масло од канабис биле пронајдени при претрес во скопско Визбегово, соопшти полицијата. Единицата за недозволена трговија со дрога денеска извршила претрес во ...

(ВИДЕО) Полицијата откри мини лабораторија за масло од канабис - уапсени се три лица

Фактор - 24.09.2020

Во Визбегово e пронајдена мини лабораторија за масло од канабис, a уапсени се три лица, информира полицијата. Единицата за недозволена трговија со дрога денеска околу 15 часот, извршила претреси во скопско Визбегово, при што пронајдена е мини ...

(Видео) Во Визбегово пронајдена мини лабораторија за масло од канабис, уапсени три лица

Макфакс - 24.09.2020

Попладнево околу 15 часот, Единицата за недозволена трговија со дрога извршила претреси во скопско Визбегово при што пронајдена била мини лабораторија за производство на масло од канабис, информираат од МВР.

(ВИДЕО) Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

Опсервер - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

Приведени три лица: Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово

Курир - 24.09.2020

На 24.09.2020 околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во с.Визбегово, Скопје, извршени се претреси во дом и други простории на И. П.

Ексклузивно: Пронајдена лабораторија за канабис во Визбегово, уапсени повеќе лица

Centar - 24.09.2020

Попладнево полицијата пронајде лабараторија за канабис во скопско Визбегово, дознава Centar.mk. Неколку лица се приведени, а полицијата се уште врши претреси, според сведочењето на наши читатели.

Пронајдена мини лабoраторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица (ФОТО/ВИДЕО)

ТВ21 - 24.09.2020

На 24.09.2020 околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во с.Визбегово, Скопје, извршени се претреси во дом и други простории на И. П.

МВР:Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

Канал5 - 24.09.2020

Денеска околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во с.Визбегово, Скопје, извршени се претреси во дом и други простории на И. П. (38), соопшти МВР.

Видео од големата акција на МВР – има уапсени

Centar - 24.09.2020

На 24.09.2020 околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во с.Визбегово, Скопје, извршени се претреси во дом и други простории на И. П.

Пронајдена ЛАБОРАТОРИЈА и СТЕБЛА КАНАБИС во Визбегово (ФОТО/ВИДЕО)

Вечер - 24.09.2020

На 24.09.2020 околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во с.Визбегово, Скопје, извршени се претреси во дом и други простории на И. П.

Приведени три лица во Визбегово каде била пронајдена мини лабараторија и стебла канабис (ВИДЕО)

+инфо - 24.09.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска Единицата за недозволена трговија со дрога во Визбегово извршила претрес во една куќа при што била откриена лабораторија, стебла од марихуана, а притоа биле приведени три лица.

Пронајдена мини лабoраторија во скопско Визбегово (ВИДЕО)

МКД - 24.09.2020

Денес околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во село Визбегово, Скопје, извршени се претреси во дом и други простории на И. П.

Во Визбегово пронајдена мини лабораторија за масло од канабис, уапсени три лица

Н.Македонија - 24.09.2020

Попладнево околу 15 часот, Единицата за недозволена трговија со дрога извршила претреси во скопско Визбегово при што пронајдена била мини лабораторија за производство на масло од канабис, информираат од МВР.

Видео: Во Визбегово пронајдена мини лабораторија за масло од канабис, уапсени три лица

Точка - 24.09.2020

Попладнево околу 15 часот, Единицата за недозволена трговија со дрога извршила претреси во скопско Визбегово при што пронајдена била мини лабораторија за производство на масло од канабис, информираат од МВР.

(Видео) Во Визбегово пронајдена мини лабораторија за масло од канабис, уапсени три лица

Вечер - 24.09.2020

Попладнево, околу 15 часот, Единицата за недозволена трговија со дрога извршила претреси во скопско Визбегово, при што пронајдена била мини лабораторија за производство на масло од канабис, информираат од МВР.

Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

Сител - 24.09.2020

На 24.09.2020 околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во с.Визбегово, Скопје, извршени се претреси во дом и други простории на И. П.

Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

ММС - 24.09.2020

Денеска околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во с.Визбегово, Скопје, извршени се претреси во дом и други простории на И. П.

Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

24Инфо - 24.09.2020

Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица На 24.09.2020 околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во с.Визбегово, Скопје, извршени се ...

Приведени три лица: Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово (ВИДЕО)

Press24 - 24.09.2020

Три лица се приведени откако полицијата попладневно пронашла стебла од канабис и мини лабораторија за производство на масло од канабис. -О колу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР ...

Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

Либертас - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

Насади со марихуана и мини лабораторија откриени во Визбегово

Фокус - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени 3 лица

Кајгана - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога - СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

Пронајдена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица (ВИДЕО)

Frontline - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

Мини лабораторија за масло од канабис пронајдена во Визбегово (ВИДЕО)

Локално - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

Вечер Прес - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

Откриена мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово

Република - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

(Видео) Пронајдени стебла и мини лабараторија за производство на масло од канабис во Визбегово

еМагазин - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

(ВИДЕО) Пронајдени мини лабораторија и стебла канабис во Визбегово

Нетпрес - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

iPortal - 24.09.2020

По претходно добиени оперативни сознанија денеска околу 15 часот Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје, во скопско Визбегово извршила претреси во дом и други простории на И. П.

(ВИДЕО) Пронајдена мини лабараторија и стебла канабис во Визбегово, приведени три лица

Скопје1 - 24.09.2020

На 24.09.2020 околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во с.Визбегово, Скопје, извршени се претреси во дом и други простории на И. П.

(Видео) Во Визбегово пронајдена мини лабораторија за масло од канабис, уапсени три лица

Опсервер - 24.09.2020

Попладнево, околу 15 часот, Единицата за недозволена трговија со дрога извршила претреси во скопско Визбегово, при што пронајдена била мини лабораторија за производство на масло од канабис, информираат од МВР.

ВИДЕО: Тројца уапсени во Визбегово, правеле масло од канабис во мини-лабораторија

А1 On - 24.09.2020

Денеска околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во скопското село Визбегово извршени се претреси во дом и други простории на И. П. (38), соопшти МВР.

Пронајдена марихуана во Визбегово

AKO - 24.09.2020

На 24.09.2020 околу 15 часот, по претходно добиени оперативни сознанија на Единицата за недозволена трговија со дрога-СВР Скопје,во с.Визбегово, Скопје, извршени се претреси во дом и други простории на И. П.