TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина Ацуле, легендарниот претседател на Победа

Фокус - 10.06.2021

Вечерва на 73-годишна возраст почина еден од најхаризматичните ликови во македонскиот фудбал, Александар Забрчанец – Ацуле. Тој беше најуспешен претседател на фудбалскиот клуб Победа и омилен помеѓу фудбалерите и навивачите во Прилеп, но и ...

Тажна вест – Почина Ацуле, долгогодишниот прв човек на Победа Прилеп

Спортманија - 10.06.2021

На 74-годишна возраст македонскиот фудбал го загуби Александар Забрчанец Денеска на 74-годишна возраст почина Александар Забрчанец, или како што сите го познаваа во мак-фудбалот, Ацуле, долгогодишниот прв човек на Победа Прилеп.

Почина Александар Забрчанец – Ацуле, најуспешниот претседател на ФК Победа Прилеп

Слободен Печат - 10.06.2021

Денеска на 74-годишна возраст почина Александар Забрчанец-Ацуле. Долгогодишен фудбалски работник под чие раководство ФК Победа ги постигна најголемите успеси. Прилепскиот клуб во тој период освои две титули шампион на Македонија (2003/2004 и ...

IN MEMORIAM: Почина легендарниот Ацуле, култниот претседател на ФК Победа

Gol.mk - 10.06.2021

Поранешниот претседател на Победа и еден од најкултните личности во македонскиот фудбал, Александар Забрчанец - Ацуле почина вечерва во 73 година од животот. Легендарниот прв човек на Победа беше поврзан со сите успеси на клубот, омилен меѓу ...

Почина најуспешниот претседател на ФК Победа – легендарниот Ацуле

Тера - 10.06.2021

Вечерва во 73-тата година од животот почина поранешниот претседател на Победа и еден од најкултните личности во македонскиот фудбал, Александар Забрчанец – Ацуле. Легендарниот прв човек на Победа беше поврзан со сите успеси на клубот, омилен меѓу ...

Почина најуспешниот претседател на ФК Победа – легендарниот Ацуле

Sport M - 10.06.2021

Легендарниот прв човек на Победа беше поврзан со сите успеси на клубот, омилен меѓу фудбалерите и навивачите и Прилеп и Македонија ќе го паметат како ведар заљубеник во фудбалот, на кого го посвети цел живот.

ИН МЕМОРИАМ: Почина Александар Забрчанец – Ацуле

Екипа - 10.06.2021

Поранешниот претседател на Победа и еден од најпрепознатливите личности во македонскиот фудбал, Александар Забрчанец – Ацуле почина вечерва во 73 година од животот. Со името на Ацуле врзани со сите успеси на клубот, омилен меѓу фудбалерите и ...

IN MEMORIAM: Почина Александар Забрчанец-Ацуле

SportMedia - 10.06.2021

Денеска на 74-годишна возраст почина Александар Забрчанец-Ацуле. Долгогодишен фудбалски работник под чие раководство ФК Победа ги постигна најголемите успеси-две титули шампион на Македонија(2003/2004 и 2006/2007) и победник во Купот на ...

Почина поранешниот претседател на ФК Победа, Александар Забрчанец – Ацуле

24Инфо - 10.06.2021

Денеска на 74-годишна возраст почина Александар Забрчанец-Ацуле. Долгогодишен фудбалски работник под чие раководство ФК Победа ги постигна најголемите успеси-две титули шампион на Македонија(2003/2004 и 2006/2007) и победник во Купот на ...

Тажна вест: Почина најуспешниот претседател на Победа, легендарниот Ацуле

Спортски - 10.06.2021

Денеска на 74-годишна возраст почина Александар Забрчанец-Ацуле. Долгогодишен фудбалски работник под чие раководство ФК Победа ги постигна најголемите успеси, пренесе Слободен печат. Прилепскиот клуб во тој период освои две титули шампион на ...

Почина најуспешниот претседател на ФК Победа – легендарниот Ацуле

Zoom - 10.06.2021

Легендарниот прв човек на Победа беше поврзан со сите успеси на клубот, омилен меѓу фудбалерите и навивачите и Прилеп и Македонија ќе го паметат како ведар заљубеник во фудбалот, на кого го посвети цел живот.

Почина легендарниот Ацуле, најуспешниот претседател на ФК Победа

Локално - 10.06.2021

Поранешниот претседател на Победа и еден од најпрепознатливите личности во македонскиот фудбал, Александар Забрчанец – Ацуле почина вечерва во 73 година од животот. Забрчанец најголем дел од својот живот го посвети на фудбалот и неговата најголема ...