TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Калифорнија: родители држеле 13 деца врзани со ланци

Алфа - 16.01.2018

Полицијата во Калифорнија пронајде 13 лица, на возраст од две до 29 години, кои се заробени и држени во куќа, а некои од нив со лацни биле врзани за кревет. Полицијата во Калифорнија пронајде 13 лица, на возраст од две до 29 години, кои се заробени ...

Родители ги чувале децата заробени во окови и синџири

Кајгана - 16.01.2018

Полицијата во Калифорнија уапси брачна двојка откако доби дојава дека ги чувале нивните 13 деца заробени во семејната куќа, оковани во синџири. Дејвид Ален Турпин (57) и Луиз Ана Турпин (49) се приведени под обвиненија за измачување, лишување од ...

13 прегладнети деца врзани со синџири спасени од куќа во калифорнија

Сакам да кажам - 16.01.2018

Калифорниска двојка е обвинета за мачење, откако полицијата спаси 13 прегладнети деца од куќа, во којашто некои од нив биле врзани со синџири за кревети. Полицијата дошла до шокантното откритие, откако 17-годишна девојка успеала да избега од куќата ...

Страв и ужас во Калифорнија: Родителите држеле 13 деца на ланци во подрум! Полицијата останала во шок кога ги пронашла

Точка - 16.01.2018

Полицијата во американската држава Калифорнија пронашла 12 браќа и сестри, на возраст од 2 до 29 години, кои родителите ги држеле затворени и врзани со ланци во подрум. Полицијата спровела спровела акција по дојавата која ја добила од 13-тата жртва, ...

Родители држеле 13 деца врзани со синџири во куќа во Калифорнија

Макфакс - 16.01.2018

Полицијата во Калифорнија пронајаде 13 лица, на возраст од 2 до 29 години, заробени во куќа, а некои од нив биле врзани со синџири за кревет, пренесуваат американските медиуми. Поради злоставување на деца, уапсени се родителите Дејвид Ален Турпин ...

РОДИТЕЛИ ОД ПЕКОЛОТ: Своите 13 деца ги држеле со синџири за кревет и ги злоупотребувале

Таратур - 16.01.2018

Во Калифорнија се уапсени родителите кои се товарат со обвинение за злоупотреба на деца и загрозување на нивните животи. Полицијата ги уапси родителите откако пронајде 13 деца кои биле заробени во нивната куќа, врзани со синџири и лисици за нивните ...

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

+инфо - 16.01.2018

Нивните родители се уапсени и обвинети за загрозување на здравјето и животот на децата, соопшти локалната полиција. Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, што се ...

Родители си ги врзале децата со синџири и ги криеле во подрум

Репортер - 16.01.2018

Полицијата во американската држава Калифорнија открила 12 браќа и сестри на старост од две до 29 години, кои родителите ги држеле затворени и врзани со синџири во подрум. Полицијата спровела акција по дојавата што ја добила од тринаесеттото дете, ...

Видео: Куќа на хоророт - 13 деца држени во синџири и окови во Калифорнија

Канал5 - 16.01.2018

Куќа на хоророт ја згрози американската јавност. Полицијата во Калифорнија близу Лос Анѓелес уапси мајка и татко, кои со години ги држеле во заробеништво своите 13 деца, дел од нив врзани со синџири и катанци за своите кревети..

Американци ги држеле своите 13 деца како затвореници, оковани во синџири

Стандард - 16.01.2018

Двајца родители биле уапсени во Калифорнија откако властите откриле дека ги држеле своите 13 деца во лоша состојба во нивната куќа. Некои од жртвите биле дури и оковани. Родителите – на возраст од 57 и 49 години, се обвинети за мачење и загрозување ...

Во Калифорнија, тие уапсиле семејство кое држеле затворени 13 деца

Локално - 16.01.2018

Брачен пар од Калифорнија е уапсена откако властите утврдиле дека држеле деца оковани во нивниот дом, пренесе СNN. Делото беше откриено откако едно 17-годишно девојче успеа да избега во неделата и ја повика полицијата на 911.

Страв и ужас во Калифорнија: Родителите држеле 13 деца на ланци во подрум

Press24 - 16.01.2018

Полицијата во американската држава Калифорнија пронашла 12 браќа и сестри, на возраст од 2 до 29 години, кои родителите ги држеле затворени и врзани со ланци во подрум. Полицијата спровела акција по дојавата која ја добила од 13-тата жртва, една од ...

Родители држеле 13 деца врзани со синџири во куќа во Калифорнија

Вечер - 16.01.2018

Полицијата во Калифорнија пронајаде 13 лица, на возраст од 2 до 29 години, заробени во куќа, а некои од нив биле врзани со синџири за кревет, пренесуваат американските медиуми. Поради злоставување на деца, уапсени се родителите Дејвид Ален Турпин ...

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

Канал 77 - 16.01.2018

Нивните родители се уапсени и обвинети за загрозување на здравјето и животот на децата, соопшти локалната полиција. Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, што се ...

Хорор го потресе светот: Овие родители ги држеле своите 12 деца врзани за синџири и изгладнети (ФОТО)

Курир - 16.01.2018

Жртвите се пронајдени изгладнети и во нехигиенски услови. Изгледале дека сите се помлади од 18 години, но дополнително е утврдено дека седуммина од нив се полнолетни. Полицијата во американската држава Калифорнија открила 12 браќа и сестри на ...

Родители од пеколот: Држеле 13 деца врзани со синџири во куќа во Калифорнија

Република - 16.01.2018

Полицијата во Калифорнија пронашла 13 лица, на возраст од 2 до 29 години, заробени во куќа, а некои од нив биле врзани со синџири за кревет, пренесуваат американските медиуми. Поради злоставување на деца, уапсени се родителите Дејвид Ален Турпин ...

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

ТВ21 - 16.01.2018

Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, што се наоѓа на 100 километри источно од Лос Анџелес. Нивните родители се уапсени и обвинети за загрозување на здравјето и ...

Родители држеле 13 деца врзани со синџири во куќа во Калифорнија

А1 On - 16.01.2018

Полицијата во Калифорнија пронашла 13 лица, на возраст од 2 до 29 години, заробени во куќа, а некои од нив биле врзани со синџири за кревет, пренесуваат американските медиуми. Поради злоставување на деца, уапсени се родителите Дејвид Ален Турпин ...

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија...

Н.Македонија - 16.01.2018

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, биле пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, кој се наоѓа на сто километри источно од Лос Анџелес.

(ВИДЕО) Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

Бриф - 16.01.2018

Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, што се наоѓа на 100 километри источно од Лос Анџелес. Нивните родители се уапсени и обвинети за загрозување на здравјето и ...

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

24 Вести - 16.01.2018

Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, на 100 километри источно од Лос Анџелес. Локалната полиција соопшти дека нивните родители се уапсени и обвинети за ...

(ВИДЕО) Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани и гладни во куќа во Калифорнија

еМагазин - 16.01.2018

Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, што се наоѓа на 100 километри источно од Лос Анџелес. Нивните родители се уапсени и обвинети за загрозување на здравјето и ...

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

Либертас - 16.01.2018

Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, што се наоѓа на 100 километри источно од Лос Анџелес. Нивните родители се уапсени и обвинети за загрозување на здравјето и ...

Тринаесет браќа и сестри пронајдени врзани во куќа во Калифорнија

Локално - 16.01.2018

Тринаесет браќа и сестри, на возраст меѓу две и 29 години, се пронајдени врзани и гладни во куќа во калифорнискиот град Перис, што се наоѓа на 100 километри источно од Лос Анџелес. Нивните родители се уапсени и обвинети за загрозување на здравјето и ...