TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стотици ја испратиле убиената бугарска новинарка во нејзиното родно место! Градоначалникот: Ова брутално злосторство ...

Точка - 12.10.2018

Стотина граѓани, роднини, пријатели и колеги денес се простиле од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова, на погребот во нејзиниот роден град Русе. Луѓето чекале на ред во локалната црква Свето Тројство, за да и оддадат почит и да положат ...

Погребана убиената бугарска новинарка

А1 On - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Красимиров го призна убиството на Маринова, но не и силувањето

Deutsche Welle - 12.10.2018

Германските обвинители велат дека осомничениот убиец на бугарската телевизиска новинарка за време на распитот го признал убиството, но негира дека ја силувал и дека извршил кражба. Екстрадицијата во рок од 10 дена Обвинителите во германскиот Селе ...

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка ќе биде екстрадиран од Германија

Алсат-М - 12.10.2018

Осомничениот за убиството на руската новинарка, Викторија Маринова, Северин Красимиров, се очекува за десетина дена да биде екстрадиран од Германија во Бугарија. Во меѓувреме, осомничениот го признал убиството, но негирал дека ја силувал жртвата.

Осомничениот убиец на Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Кајгана - 12.10.2018

Германските власти ја одборија екстрадикцијата на осомничениот убиец на бугарската новинарка Викторија Маринова. 20-годишниот Бугарин Северин Красимиров е уапсен во Германија и за десет дена ќе биде испратен во Бугарија.

Убиецот на бугарската новинарка ја шокираше полицијата: Го призна злоделото, но еден детаљ ја зголемува мистеријата

Точка - 12.10.2018

Германскиот суд наведе дека Бугаринот кој го призна убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова ќе биде екстрадиран во татковината во наредните денови. "Наскоро може да се очекува екстрадиција на обвинетиот.

Убиецот на Маринова негира дека ја силувал новинарката

Репортер - 12.10.2018

Германскиот суд наведе дека Бугаринот кој принза дека ја убил бугарската телевизиска новинарка Викторија Маринова, ќе биде испорачан во татковината во наредните неколку дена. „Наскоро ќе моде да се очекува испорака на обвинетиот.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

А1 On - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Убиецот на новинарката се враќа на местото на злосторството

Макфакс - 12.10.2018

Германија во следните 10 дена ќе и го испорача на Бугарија осомничениот за убиството на бугарската новинарка, Викторија Маринова, соопшти денеска германското обвинителство. Дваесетгодишниот бугарски државјанин, Северин Красимиров делумно го призна ...

Мажот кој го носел убиецот на Викторија од Русе до Хамбург раскажува што правеле пред злосторството

Фактор - 12.10.2018

Во ромската населба Русе, каде што живее Северин Красимиров, ноќта мирно минала по тензиите од минатата ноќ, пренесоа бугарските медиуми. Има полиција, а жандармеријата треба да пристигне во секој момент, објави бугарската Нова ТВ.

Погребување на убиената Викторија Маринова

Локално - 12.10.2018

Денеска е погребот на убиената Викторија Маринова во храмот “Св. Троица “во Русе Бурно незадоволство предизвикаа во социјалните мрежи распространети во градот пораки по билборди за опел на трагично загинатиот новинар, јавуваат медиумите од ...

(ВИДЕО) И ПРИЗНАЛ НА МАЈКА СИ УЖАСНИ ДЕТАЛИ: Што раскажа мајката за убиецот на новинарката од Русе

Фактор - 11.10.2018

Мајката на 20 годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека синот и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

Сведоштво на мајката на убиецот: Плачејќи призна се, бил многу пијан и дрогиран

Макфакс - 11.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијам и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

ГАЛЕРИЈА: Стотици граѓани за последен пат се простија од убиената бугарска новинарка во родното Русе

Press24 - 12.10.2018

Стотина граѓани, роднини, пријатели и колеги денес се простиле од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова, на погребот во нејзиниот роден град Русе. Луѓето чекале на ред во локалната црква Свето Тројство, за да и оддадат почит и да положат ...

Погребана убиената бугарска новинарка

1tv - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Во Германија уапсен убиецот на бугарската новинарка, тој го признал делото

ТВ21 - 11.10.2018

Во Германија денеска е уапсен 21-годишниот Северин Красимиров, кој што според бугарските власти, е главен осомничен за убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова. Красимов е уапсен во куќата на својата мајка каде што побегнал по бруталното ...

УБИЕЦОТ НА НОВИНАРКАТА ПРИЗНАЛ: Бил пијан и дрогиран, плачеше пред мене кога ми призна

MTM - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин, уапсен во Германија за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рече дека нејзиниот син ја признал вината. "Тој призна дека го сторил тоа додека бил пијан и многу дрогиран", изјави Надежда Красимирова на ...

Бугарин и признал на мајка си дека ја убил новинарката Маринова

Денешен - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин уапсен во Германија поради убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека нејзиниот син признал дека е виновен, објави бугарската телевизија Нова.

Ова е убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија: Побегнал кај мајката откако силувал и убил Маринова ...

Сител - 11.10.2018

Бугарските власти потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекува негово испорачување. Осомничениот Северин Красимов (21) е уапсен во вторникот во куќата ...

Красимиров го признал убиството на бугарската новинарка

Нова ТВ - 12.10.2018

Германските обвинители велат дека осомничениот убиец на бугарската телевизиска новинарка за време на распитот го признал убиството, но негира дека ја силувал и дека извршил кражба. Екстрадицијата во рок од 10 дена, објави Дојче Веле.

Ромите во Русе: На нож со роднините на убиецот на новинарката

Фактор - 11.10.2018

Мирно помина ноќта во ромската населба во градот Русе, откако вчера жителите се побунија по убиството на новинарката Викторија Маринова, пишува бугарски Днес . Тие беа загрижени да не дојде до етнички тензии, а, добиле и закани по телефон.

Осомничениот признава дека ја удрил бугарската новинарка, но не и дека ја силувал

Нетпрес - 12.10.2018

Германските власти ја одборија екстрадикцијата на осомничениот убиец на бугарската новинарка Викторија Маринова. 20-годишниот Бугарин Северин Красимиров е уапсен во Германија и за десет дена ќе биде испратен во Бугарија.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

1tv - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Втор осомничен уапсен за убиството на новинарката Маринова

24 Вести - 10.10.2018

Доцна синоќа во Германија е упасен 21-годишниот Северин Надеждов Красимиров, осомничен за убиството на новинарката Викторија Маринова. Премиерот, Бојко Борисов, министерот за внатрешни работи, Младен Маринов и главниот јавниот обвинител Сотир ...

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

Либертас - 10.10.2018

Ужасното убиство на 30-годишната новинарка Викторија Маринова ја потресе цела Бугарија. Во неколку градови во земјата беа одржани масовни бденија во нејзино сеќавање. Истовремено, тоа ѕверско убиство, чиј извршител сѐ уште се открива, повторно ...

Мотивот за морничавото и злобно убиство на новинарката Викторија е откриен - овој детаљ кажува се

Press24 - 10.10.2018

Локалниот бугарски портал Русе 24 пренел дека неколку метри од местото каде е пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова е пронајден дел од црвена блуза која ја носела тој ден.

ФОТО: Ова е убиецот на Викторија - избегал кај мајку му бидејќи ја силувал и убил новинарката додека џогирала

Press24 - 10.10.2018

Бугарските власти потврдиле дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекуваат негово испорачување. Осомничениот Северина Красимиров (21) е уапсен во вторникот во ...

Ова е уапсениот за убиството на бугарската новинарка: го признал делото?

iPortal - 10.10.2018

Уапсениот во Германија осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, признал се, објавија бугарските медиуми, повикувајќи се на неколку извори. Сведоци од ромската маало „Селеметја“ во Русе тврдат дека уапсениот се вика ...

Студио 1 анализа на последните случувања околу убиството на новинарката Маринова

1tv - 10.10.2018

Во Студио 1 ги анализираме последните настани околу убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова. Уапсен е втор осомничен, во Германија, бугарски државјанин. Станува збор за на Северин Красимиров, лице со криминално досие поврзано со кражби ...

(ФОТО) Ова е убиецот на бугарската новинарка кој е уапсен во Германија

MTM - 10.10.2018

Бугарските власти потврдиле дека на нивно барање во Германија е уапсен еден маж кој е осомничен за силување и убиство на новинарка Викторија Маринова (30) и ја очекуваат неговата екстрадиција.

Бугаринот уапсен во Германија на мајка си ѝ признал дека ја убил новинарката

МКД - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова кажала дека син ѝ признал дека е виновен, објави денес бугарската телевизија НОВА, а пренесува Ројтерс .

Мајката на убиецот на бугарската новинарка: Бил дрогиран и пијан, тој призна сè

А1 On - 11.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијан и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

Погребана бугарската новинарка Маринова

Р.С.Европа - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Што го чека сега убиецот на бугарската новинарка Маринова?

Фактор - 11.10.2018

Ќе му се суди на убиецот на бугарската новинарка Викторија Маринова (30). Властите во Бугарија потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката и дека очекува негово испорачување во земјата.

Красимиров го призна убиството на Маринова, но не и силувањето

Либертас - 12.10.2018

Германските обвинители велат дека осомничениот убиец на бугарската телевизиска новинарка за време на распитот го признал убиството, но негира дека ја силувал и дека извршил кражба. Екстрадицијата во рок од 10 дена, пишува Дојче веле .

Ромите во Русе преплашени од етнички тензии по убиството на бугарската новинарка

1tv - 11.10.2018

По протестите во Русе поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова ноќта поминала мирно, вели бугарски Днес. Грижата произлегла поради етнички тензии, а и закани биле упатувани по телефони.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Курир - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

iPortal - 11.10.2018

Ужасното убиство на 30-годишната новинарка Викторија Маринова ја потресе цела Бугарија. Во неколку градови во земјата беа одржани масовни бденија во нејзино сеќавање. Истовремено, тоа ѕверско убиство, чиј извршител сѐ уште се открива, повторно ...

Убиецот на бугарската новинарка пред својата мајка го признал убиството (видео)

Република - 11.10.2018

Мајката на 20 годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, изјавила дека нејзиниот син и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

Сведоштво на мајката на убиецот: Плачејќи призна се, бил многу пијан и дрогиран

Република - 12.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијам и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

Погребана убиената бугарска новинарка

Курир - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

ФОТО Убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија

Нетпрес - 11.10.2018

Бугарските власти потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекува негово испорачување. Осомничениот Северин Красимов (21) е уапсен во вторникот во куќата ...

Красимиров го призна убиството на Маринова, но не и силувањето

iPortal - 12.10.2018

Германските обвинители велат дека осомничениот убиец на бугарската телевизиска новинарка за време на распитот го признал убиството, но негира дека ја силувал и дека извршил кражба. Екстрадицијата во рок од 10 дена, пишува Дојче веле .

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Стандард - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

ВИДЕО: И признал ужасни детали на мајка си - мајката на убиецот на новинарката Викторија откри се

Press24 - 12.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека синот и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

Бугарија: Убиената новинарка Викторија Маринова денеска е погребана во Русе

Денешен - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Ова е убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија: Побегнал кај мајката откако силувал и убил

МК News - 11.10.2018

„Собравме многу докази кои упатуваат дека тој е виновен. Красимиров е обвинет во отсуство за две злосторства – силување и исклучително сурово убиство со предумисла“, рече државниот обвинител Сотир Цацаров.

Обвинетиот го признава убиството на бугарската новинарка, но не и силувањето

Нетпрес - 12.10.2018

Германските обвинители велат дека осомничениот убиец на бугарската телевизиска новинарка за време на распитот го признал убиството, но негира дека ја силувал и дека извршил кражба, како и дека екстрадицијата е се одвива во рок од десет дена.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

24 Вести - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Бугаринот на мајката и признал дека ја убил новинарката Маринова: Бил пијан и дрогиран, почна да плаче пред мене!

Сител - 12.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, рече дека синот и признал дека е виновен. „Призна дека го направил тоа додека бил пијан и многу дрогиран“, му рече Надежда Красимирова на ...