TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лапорта: Добив порака од Меси по победата на изборите

Дерби - 08.03.2021

Жоан Лапорта вчера непосредно пред полноќ беше по вторпат избран за нов предводник на Барселона, откако победи на најважните претседателски избори во историјата на клубот од „Камп Ноу“. Легендарниот Лапорта издоминира во изборот на сосиосите и со ...

Барселона има старо-нов претседател, Лапорта победник на изборите

ММС

Лапорта пристигна во базата на Барса, ги посети сите тимови🎥

Спортски

Лапорта се врати на претседателската функција во Барса

Сител

Лапорта ја испрати првата порака како нов претседател на Барса: Во прв план се најдоа Меси и ПСЖ!

Дерби

Лапорта убедливо победи на претседателските избори во Барселона 🎥

СуперСпорт

Барселона доби нов претседател: Лапорта убедливо стигна до победата

Спортски

PressingTV Локално Спортманија Дерби Gol.mk Спортклуб Спортманија Дриблинг

Познат шпански стример го најави првото засилување за Лапорта и Барселона?!

24Фудбал - 08.03.2021

Познатиот шпански стример и навивач на Барселона, Ибаи Љанос вели дека Кун Агуеро ќе биде првото засилување за Жоан Лапорта и „каталонците“. Барселона започнува нова ера откако Жоан Лапорта синоќа доби доверба одново да седне на чело на клубот.

Познат шпански стример го најави првото засилување за Лапорта и Барселона?!

МКД

Познат шпански стример го најави првото засилување за Лапорта и Барселона?!

Во Центар