TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На наредната владина седница одлука за кризна состојба во енергетиката

Канал5 - 16.08.2022

Владата на наредната седница ќе донесе одлуки за прогласување кризна состојба за електрична енергија и за топлинска енергија што ќе важи од 1 септември годинава, потврди денеска министерот за економија Крешник Бектеши.

Одлука за кризна состојба во енергетиката се очекува на наредната владина седница

ТВ21

На следната владина седница одлука за кризна состојба во енергетиката

Press24

На наредната владина седница одлука за кризна состојба во енергетиката

Опсервер

На наредната владина седница одлука за кризна состојба во енергетиката

Алсат-М

Одлука за кризна состојба во енергетиката се очекува на наредната владина седница

4NEWS

На наредната владина седница одлука за кризна состојба во енергетиката

Либертас

Бриф Курир MakPress Република Фокус Независен Локално Zoom

ВЛАДАТА НЕ ПЛАНИРА РЕСТРИКЦИИ НА СТРУЈА Производните капацитети на ЕСМ се подготвени да одговорат на потребите за ...

+инфо - 16.08.2022

Во зимскиот период ќе бидат активирани сите производни капацитети во змејава, информира директорот на ЕСМ Ковачевски. Владата не планира да воведе рестрикции на струја, но не може а гарантира дека може да се случи хаарија кај набавката на струја од ...

Бектеши: Рестрикции на струја нема да има

Deutsche Welle

Бектеши: Нема да има рестрикции ако сé оди според планот на ЕСМ

Бриф - 16.08.2022

Рестрикции на струја нема да има, ниту се очекуваат ако сé оди според планот на ЕСМ, соопшти денеска министерот за економија Крешник Бектеши. Според Бектеши, во тек се редовни разговори со министерствата за енергетика на Србија и Бугарија, за да ...

Бектеши: Нема да има рестрикции ако сé оди според планот на ЕСМ

Опсервер

Бектеши: Нема да има рестрикции ако сé оди според планот на ЕСМ

Фокус

Бектеши: Нема да има рестрикции на струја ако сé оди според планот на ЕСМ

Н.Македонија

Бектеши: Нема да има рестрикции ако сé оди според планот на ЕСМ

Канал5

Бектеши: Нема да има рестрикции ако сé оди според планот на ЕСМ

Zoom

Бектеши: Нема да има рестрикции ако сé оди според планот на ЕСМ

Либертас

ТВ21 Press24 MakPress еМагазин Независен Бизнис Вести Факултети Lider