TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чави не е оптимист за еден од двата најавени бомбастични трансфери на Барселона

Дерби - 11.07.2019

Чави Ернандез вчера преку социјалните мрежи ги освои фановите на Барселона со симпатичното видео кое го сподели на Инстаграм, но само еден ден подоцна, повторно се најде во фокусот на јавноста поради интервјуто кое го направи за угледната шпанска ...

Ако дојдат Гризман и Нејмар, шестмина си одат од Барса

Спортклуб - 11.07.2019

Се поизвесни се трансферите на Антоан Гризман и Нејмар во Барселона, но кога и да се случат тие, следува егзодус од Камп Ноу. Шпанските медиуми тврдат дека најмалку седуммина фудбалери ќе си заминат ако дојдат двете големи ѕвезди.

ПСЖ свика итен состанок, позната казната за Нејмар

СуперСпорт - 11.07.2019

Од таборот на ПСЖ се состанале во текот на денешниот ден на средба на која се зборувало за казната која ќе му биде изречена на Нејмар. Бразилскиот фудбалер ќе добие казна затоа што не се појавил на почетокот на подготовките на клубот, а тежината на ...

КОНЕЧНО: Барса ја активира клаузулата од договорот на Гризман!!!

SportMedia - 11.07.2019

По толку исчекување, конечно, Барселона ќе ја активира клаузулата од договорот на францускиот напаѓач, Антоан Гризман. Според пишувањата на шпанскиот печат, тоа и официјално ќе се случи утре изутрина.

Барса ја платиле откупната клаузула за Гризман

TopSport - 11.07.2019

Трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона е пред комплетирање, откако каталонскиот клуб ја уплатил сумата од 120 милиони евра за да ја активира клаузулата за прекин на договорот на Французинот, тврди „Л’Екип“.

Барселона го штити Гризман поради „гревовите“ од минатото

Екипа - 11.07.2019

Антоан Гризман наскоро треба да потпише за Барселона, но Французинот нема да биде претставен на „Камп ноу“. Причината е тоа што на Гризман, навивачите не можат да му го заборават тоа што минатото лето тој ја одби Барселона, одлучувајќи да остане ...

Крај на сагата, „Л’Екип“ пренесува: Активирана откупната клаузула на Гризман!

Спортклуб - 11.07.2019

Сагата околу Антоан Гризман е завршена, пренесува еминентниот француски магазин. Она за што се шпекулираше со месеци и недели наскоро ќе добие официјална потврда: Гризман ќе биде нов фудбалер на Барселона.

Барселона утре ќе ја плати откупната клаузула на Гризман

Дерби - 11.07.2019

Актуелниот шпански шампион Барселона е на добар пат да ја активира првата голема бомба во овој летен трансфер период, а тоа е ангажманот на Антоан Гризман. Долго време се пишува и говори за преселбата на Французинот на „Камп Ноу“, но како што сега ...

ПСЖ се обиде да ја изигра Барса, но Гризман ги „олади“, постојат три опции за Нејмар

Спортклуб - 11.07.2019

Шпански „Ел Паис“ денеска откри некои детали од летната сага околу Нејмар. Имено, ПСЖ сака да се ослободи од него и тоа повеќе не е тајна. Леонардо смета дека со неговото заминување, во центарот на проектот би бил поставен Мбапе на кого би му била ...

Гризман во Барса доаѓа како супер засилување, а ќе има дочек на – празен стадион!?

Sport 1 - 11.07.2019

Француската суперѕвезда Ентоан Гризман треба да дојде во Барселона за 120 милиони евра вреден трансфер од Атлетико Мадрид, но веќе сигурното екстра засилување на Каталонците во моментов е замрзнато, поради проблем Каталонците да извадат банкарска ...

За да му удоволи на Гризман, Барса ќе го понижи Кутињо

Спортклуб - 11.07.2019

Доаѓањето на Антоан Гризман во Барселона ќе направи проблеми со броевите што ги носат фудбалерите. Шпанските медиуми најавуваат дека најверојатно Кутињо ќе биде толку понижен што ќе мора да се откаже од „седумката“ што ја носеше претходната сезона.

Барса се плаши од инциденти: Презентација на Гризман нема да има!

Спортклуб - 11.07.2019

Најдоцна за два дена Барселона ќе уплати 120 милиони евра на сметката на Атлетико Мадрид и ќе го откупи договорот на францускиот репрезентативец Антоан Гризман. Сепак, иако тој ќе стане еден од најскапите играчи во историјата на клубот, официјална ...

Барса оди на сигурно: Гризман нема да истрча на теренот на „Ноу Камп“

Спортски - 11.07.2019

Антоан Гризман во наредните денови би требало официјлано да стане нов член на Барселона. Каталонскиот гигант наскоро (веројатно во текот на наредната недела) ќе ја плати клазулата која ја бара Атлетико во износ од 120 милиони евра и така Гризман ќе ...

Реал Мадрид сериозно влегува во трката за ангажман на Нејмар

Дерби - 11.07.2019

Долго време се шпекулира дека Барселона сериозно размислува во своите редови да го врати Нејмар кој пак дефинитивно сака да си замине од ПСЖ. Трансферот секако нема да биде евтин и лесен за реализација, меѓутоа желбата на Нејмар да си замине од ...

ПСЖ не го толерира Нејмар: Бразилецот доби жестока казна!

СуперСпорт - 11.07.2019

Бразилскиот репрезентативец Нејмар беше казнет, откако не присуствуваше на тренинзите во претсезоната. Поради тоа Нејмар остана без 375.000 евра, кои се договорени за секој фудбалер на ПСЖ на месечно ниво доколку се однесува добро.

Најскап трансфер, а е фрлен во канта за отпадоци: Нејмар јасно порача што сака преку видео

Спортклуб - 11.07.2019

Нејмар и ПСЖ воопшто не комуницираат деновиве, откако бразилскиот фудбалер одби да се појави на првата прозивка со останатите играчи на Пари Сен Жермен. Нивната врска пукнала откако Нејмар уште во мај изразил желба да го напушти Париз, а овие му ...

Нејмар остана без 375.000 евра поради недисциплина

Sport 1 - 11.07.2019

Нејмар пред две години од Барселона се пресели во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра. Бразилецот доби неверојатен договор во Париз според кој заработува 35 милиони евра по сезона. Фудбалерот има интересна клаузула во својот договор, која вели дека ...

ПСЖ го казни Нејмар ама на Бразилецот сигурно нема тешко да му падне

Спортски - 11.07.2019

Бразилската ѕвезда Нејмар не се појави на припремите на Пари Сен Жермен. Најскапиот фудбалер во историјата не ги започна припремите и во медиумите на големо се пишува за негово засминување.

ПСЖ го казни Нејмар

SportMedia - 11.07.2019

Најскапиот фудбалер, Нејмар не се појави на почетокот на подготовките на ПСЖ. Тој и натаму ужива во Бразил чекајќи разврска за Барселона. Францускиот првак за ваквиот потег парично го казни Нејмар, овој месец нема да го земе бонусот.

Барса го одложува трансферот на Гризман поради даноци

Опсервер - 11.07.2019

Од 1 јули натаму сите очекуваа Антоан Гризман во секој момент да пристигне во Барселона и да биде претставен официјално. Причината е дека од тогаш клаузулата за раскинување на договорот му се намалува од 200 на 120 милиони евра, а фудбалерот има ...

Нејмар убеден дека ќе се врати во Барселона

Опсервер - 11.07.2019

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар не се сомнева дека ќе се врати во Барселона за време на летниот трансфер прозорец, објави „РМЦ“. Според извори, Бразилецот веќе ги известил своите роднини за престојниот трансфер во шпанскиот тим.

Барса ја платиле откупната клаузула за Гризман

Макфакс - 11.07.2019

Трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона е пред комплетирање, откако каталонскиот клуб ја уплатил сумата од 120 милиони евра за да ја активира клаузулата за прекин на договорот на Французинот, тврди „Л’Екип“.

Бомба на „Спорт“: Реал ја стартува „операцијата“ Нејмар!

Спортски - 10.07.2019

Реал Мадрид се вратил во трката за доведување на Нејмар, пишува „Спорт“ во денешното издание. Со голема фотографија од Нејмар и наслов: „Аларм од Мадрид“ каталонски „Спорт“ објави голема најава за тоа како Флорентино Перез го смислил целиот план да ...

Се чекаше среда и среда дојде ама Барса пари за Гризман – нема!

Спортски - 10.07.2019

Денес, среда беше ден во кој барем според најавите Барселона требаше да ја плати откупната клазула за Антоан Гризман во износ од 120 милиони евра. Среда дојде, но нема најави дека такво нешто ќе се случи, а во Шпанија почна да кружи вест со наслов – ...

Ако овие информации се точни ПСЖ за Нејмар бара премногу

Спортски - 10.07.2019

Веќе долго време траат шпекулациите околу трансферот на Нејмар, но работите засега како да стојат во место. Бразилецот во 2017 година за сума од 222 милиони евра премина од Барселона во Пари Сен Жермен, а сега тој клуб сака да ја добие истата сума ...

Место на припреми со ПСЖ Нејмар се дружи со Роналдо во Торино (ФОТО)

Спортски - 10.07.2019

ПСЖ и Нејмар се една од главните вести во сите спортски медиуми откако францускиот клуб во понеделникот објави дека Бразилецот требало, а не се појавил на припремите за новата сезона. Нејмар очигледно прави се за да ги натера луѓето во Париз да го ...

Реал Мадрид сериозно влегува во трката за ангажман на Нејмар

Точка - 11.07.2019

Долго време се шпекулира дека Барселона сериозно размислува во своите редови да го врати Нејмар кој пак дефинитивно сака да си замине од ПСЖ. Трансферот секако нема да биде евтин и лесен за реализација, меѓутоа желбата на Нејмар да си замине од ...

Барса го одложува трансферот на Гризман поради даноци

А1 On - 11.07.2019

Од 1 јули натаму сите очекуваа Антоан Гризман во секој момент да пристигне во Барселона и да биде претставен официјално. Причината е дека од тогаш клаузулата за раскинување на договорот му се намалува од 200 на 120 милиони евра, а фудбалерот има ...

Нејмар е убеден дека ќе се врати во Барселона

Република - 11.07.2019

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар не се сомнева дека ќе се врати во Барселона за време на летниот трансфер период, објави „РМЦ“. Според извори блсики до него, Бразилецот веќе ги известил своите роднини за престојниот трансфер во шпанскиот тим.

Барса: Поради даноци одложен трансферот на Гризман

Денешен - 11.07.2019

Од 1 јули натаму сите очекуваа Антоан Гризман во секој момент да пристигне во Барселона и да биде претставен официјално. Причината е дека од тогаш клаузулата за раскинување на договорот му се намалува од 200 на 120 милиони евра, а фудбалерот има ...

Нејмар убеден дека ќе се врати во Барселона

А1 On - 11.07.2019

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар не се сомнева дека ќе се врати во Барселона за време на летниот трансфер прозорец, објави „РМЦ“. Според извори, Бразилецот веќе ги известил своите роднини за престојниот трансфер во шпанскиот тим.

Барса го одложува трансферот на Гризман поради даноци

+инфо - 11.07.2019

Од 1 јули натаму сите очекуваа Антоан Гризман во секој момент да пристигне во Барселона и да биде претставен официјално. Причината е дека од тогаш клаузулата за раскинување на договорот му се намалува од 200 на 120 милиони евра, а фудбалерот има ...

Нејмар убеден дека ќе се врати во Барселона

MakPress - 11.07.2019

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар не се сомнева дека ќе се врати во Барселона за време на летниот трансфер прозорец, објави „РМЦ“. Според извори, Бразилецот веќе ги известил своите роднини за престојниот трансфер во шпанскиот тим.

Барса го одложува трансферот на Гризман поради даноци

MakPress - 11.07.2019

Од 1 јули натаму сите очекуваа Антоан Гризман во секој момент да пристигне во Барселона и да биде претставен официјално. Причината е дека од тогаш клаузулата за раскинување на договорот му се намалува од 200 на 120 милиони евра, а фудбалерот има ...

Нејмар убеден дека ќе се врати во Барса

Денешен - 11.07.2019

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар не се сомнева дека ќе се врати во Барселона за време на летниот трансфер прозорец, објави „РМЦ“. Според извори, Бразилецот веќе ги известил своите роднини за престојниот трансфер во шпанскиот тим.