TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува штрајкот на контролорите за летање на аеродромот во Тирана

Вечер Прес - 08.04.2021

Меѓународниот аеродром во Тирана е бликиран втор ден за летови, поради штрајкот на контролорите за летање на компанијата „АлбКонтрол“. Откако Обвинителството во Тирана отвори истрага за ситуацијата создадена вчера на аеродромот, полиција повикала на ...

Продолжува штрајкот на контролорите за летање на аеродромот во Тирана

MakPress

Продолжува штрајкот на контролорите за летање на аеродромот во Тирана

Либертас

Продолжува штрајкот на контролорите за летање на аеродромот во Тирана

Опсервер

Продолжува штрајкот на контролорите за летање на аеродромот во Тирана

24Инфо

Албанија: Продолжува штрајкот на контролорите за летање на аеродромот во Тирана

Денешен

Штрајк на вработените во конролата за летање, откажани сите летови на аеродромот во Тирана

MakPress

Тензична атмосфера на тиранскиот аеродром

Либертас - 08.04.2021

Поради штрајк на вработените контролори на аеродромот Ринаси кај Тирана , запрено е полетувањето и пристигнувањето на сите авиони од вчера па се до овој момент. Поради штрајкот и блокирањето на работата на аеродромот со одлука на владата на Албанија ...

Албанија: Продолжува штрајкот на аеродромот во Тирана, приведени контролори на летање

MTM

Албанија: Продолжува штрајкот на аеродромот во Тирана, приведени контролори на летање

Точка

Хаос во Тирана: Војската го зазема аеродромот. Рама се заканува: Загрозена е националната безбедност

Во Центар

Албанската Влада ја испрати својата Армија на аеродромот во Тирана (ВИДЕО)

Локално

Војска на националниот аеродром во Албанија, работниците штрајкуваат (ВИДЕО)

МКД

Рама ги обвини Мета и Бериша за поттикнување на штрајкот на контролорите на летање

Вечер Прес

MakPress Локално

Откажани сите летови на аеродромот во Тирана, контролорите штрајкуваат

360 степени - 07.04.2021

Поради штрајкот денеска оневозможено било да пристигнат и најавените вакцини против ковид Воената полиција и силите за брза интервенција се вклучија во обезбедувување на аеродромот во Тирана.

Воздушниот простор на Албанија е вон контрола: Рама обвинува за бид за државен удар

Слободен Печат

Аеродромот во Тирана го обезбедуваат воената и специјалната полициска единица

Независен

Аеродромот во Тирана го обезбедуваат воената и специјалната полициска единица

Вечер Прес

Аеродромот во Тирана го обезбедуваат воената и специјалната полициска единица

Либертас

Аеродромот во Тирана под силно воено и полициско безбедување поради штрајкот на контролорите на летање

Lider

Аеродромот во Тирана го обезбедуваат воената и специјалната полициска единиц

Република

Опсервер Курир MakPress