TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДРАМА НАД АМЕРИКА: Забележан втор кинески шпионски балон

Вечер Прес - 04.02.2023

Кинески шпионски балон беше забележан над Јужна Америка, поради што Ентони Блинкен, американскиот државен секретар, ја одложи посетата на Кина. По сториите на странските медиуми и социјалните мрежи дека наводно се појавил кинески шпионски балон над ...

Блинкен ја откажа посетата на Кина поради шпионскиот балон што лета над САД

Сакам да кажам

Блинкен ја одложи посетата на Кина поради балонот

Deutsche Welle

Пентагон: Виден е уште еден кинески шпионски балон (ВИДЕО)

Канал5

Уште еден кинески балон виден над Америка

Независен

Блинкен со критика до Кина за инцидентот со шпионскиот балон

MakPress

Шефот на американската дипломатија ја одложи посетата на Кина поради шпионскиот балон

МКД

Канал5 360 степени Независен Р.С.Европа Глас на Америка Мета Опсервер Репортер

Америка откри уште еден „кинески шпионски балон“

Макфакс - 04.02.2023

Владата на САД објави дека уште еден наводен „кинески шпионски балон“ лета над територијата на Латинска Америка. Откако американските воени претставници вчера објавија дека сомнителен кинески „балон за набљудување“ бил забележан како лета над ...

Пекинг го прекина молкот: Кина се огласи за мистериозниот балон кој лета над САД

Точка

Кина ги шпионира Американците како во Студената војна

Кајгана

ВИДЕО| Сомневања дека кинески „шпионски балон“ лета над САД

Нетпрес

Пентагон набљудува сомнителен кинески балон: Што прави над САД?

Локално

Постои сомневање дека кинески шпионски балон неколку дена лета над САД, тврди американски претставник

Опсервер

Аларм во Пентагон- кинески шпионски балон неколку дена лета над САД

24Инфо

Независен Фокус +инфо Сител А1 On 24 Вести Канал5 Слободен Печат

Кина за шпионскиот балон: Смирено, ја проверуваме ситуацијата

Макфакс - 03.02.2023

Кина соопшти дека ги разгледува американските извештаи дека кинески шпионски балон бил забележан како лета низ воздушниот простор на САД. Пекинг повика на смиреност. Портпаролот на Министерството за надворешни работи Мао Нинг изјави дека нема ...

Кина: Ја следиме ситуацијата и извештаите за шпионскиот балон во САД

Кумановски м.

Кина го разгледува американскиот извештај за шпионски балон над САД и Канада и повика на смиреност

Сител

Кина го разгледува американскиот извештај за шпионски балон над САД и Канада

Канал5

Кина го разгледува американскиот извештај за шпионски балон над САД и Канада и повика на смиреност

Опсервер

Кина го разгледува американскиот извештај за шпионски балон над САД и Канада и повика на смиреност

MakPress

Кина за шпионскиот балон: Смирено, ја проверуваме ситуацијата

Точка

Вечер Прес Сител А1 On Курир Република MakPress Centar Опсервер