TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куман е убеден дека Барселона ќе донесе двајца играчи бесплатно

Sport M - 14.01.2021

Тренерот на Барселона, Роналд Куман можеби нема можност да го засили тимот овој јануари, но следното лето Каталонците може да добијат двајца одлични играчи потполно бесплатни. Куман е желен да ги донесе холандските репрезентативци Мемфиса Депај и ...

Барса носи три ѕвезди за нула евра

Спортски - 14.01.2021

Во Барселона веруваат дека ќе успеат да ги донесат трите најголеми трансфер цели без обештетување на крајот на сезоната. Тројцата фудбалери се веќе подолго време на списокот на Каталонците и се големи желби на Роналд Куман.

Куман не отстапува од идејата, Вајналдум и Депај и натаму остануваат приоритет

24Фудбал - 13.01.2021

Шефот на стручниот штаб на Барселона, Роналд Куман се верува дека и натаму е убеден дека може да ги ангажира Геогино Вајналдум од Ливерпул, како и Мемфис Депај од Лион на лето, инаку на обајцата им истекуваат договорите тој период.