TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рама: Единственото вистинско решение е целосно признавање на Косово

МКД - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама изрази надеж дека Белград и Приштина ќе најдат решение, за кое вели дека од аспект на Тирана би било целосно признавање на независноста на Косово. Тој во интервјуто истакна дека има разбирање за напорите на претседателот ...

Рама: Признавање на независноста на Косово е решение на проблемот помеѓу Белград и Приштина

Кумановски м. - 12.07.2018

loading... Албанскиот премиер Еди Рама изрази надеж дека Белград и Приштина низ дијалог ќе пронајдат решение, за кое вели дека од аголот на Тирана би било целосно признавање на независноста.

Рама: Ќе ги решиме проблемите со Грција

Макфакс - 11.07.2018

Албанскиот премиер, Еди Рама е уверен дека Тирана и Атина ќе ги заокружат преговорите со нов документ за стратешка соработка. Во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, тој рече дека Албанија и Грција работат на решавање на отворените прашања ...

Рама најавува брзо постигнување договор со Грција

А1 On - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Курир - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама: Реакциите во двете земји за Договорот покажуваат дека е донесена смела и корисна одлука

Локално - 11.07.2018

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, коментирајќи ги реакциите и во Македонија и во Грција за ...

Бериша: Рама и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

Стандард - 10.07.2018

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, денешниот ден го нарече ден на национална жалост, поради тоа што „премиерот Еди Рама во Лондон и отстапил на Грција дел од морето“.

На самитот за Балканот во Лондон сите гледале само во Еди Рама

Точка - 10.07.2018

Во рамките на Берлинскиот процес, во Лондон, се одржува Самит на државите од Западен Балкан, на кој присуствуваат и учествуваат премиерите на Македонија, Србија, Црна Гора, Австрија, Франција, Германија...., но и премиерот на Албанија, Еди Рама.

Еди Рама повторно шокираше со стајлингот (ФОТО)

Курир - 10.07.2018

Премиерот на Албанија Еди Рама е еден од учесниците на Самитот на државите од Западен Балкан кој се одржува во Лондон. На состанокот во Лондон тој се појави во темен костум и бели патики. Рама во градот на светската мода се појави во темно син ...

Рама: Ќе ги решиме проблемите со Грција

Точка - 11.07.2018

Албанскиот премиер, Еди Рама е уверен дека Тирана и Атина ќе ги заокружат преговорите со нов документ за стратешка соработка. Во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, тој рече дека Албанија и Грција работат на решавање на отворените прашања ...

Рама најавува брзо постигнување договор со Грција

Стандард - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Локално - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама: Реакциите во двете земји за Договорот покажуваат дека е донесена смела и корисна одлука

А1 On - 11.07.2018

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, коментирајќи ги реакциите и во Македонија и во Грција за ...

Едвин Кристаќ Рама и отстапува на Грција 1.200 км од морето

Вечер - 10.07.2018

Поранешниот албански претседател и екс премиер , Сали Бериша , денешниот ден го нарече ден на национална жалост , поради тоа што „ премиерот Еди Рама во Лондон и отстапил на Грција дел од морето “.

Еди Рама: „Бела патика“ на сѐ иде!

Република - 10.07.2018

Еди Рама, премиерот на Албанија е еден од учесниците на Самитот на државите од Западен Балкан кој се одржува во Лондон. На состанокот во Лондон тој се појави во темен костум и бели патики.

Рама најавува брзо постигнување договор со Грција

Либертас - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Н.Македонија - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама: Реакциите во двете земји за Договорот покажуваат дека е донесена смела и корисна одлука

Стандард - 11.07.2018

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, коментирајќи ги реакциите и во Македонија и во Грција за ...

Бериша: Рама и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

Локално - 10.07.2018

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, денешниот ден го нарече ден на национална жалост, поради тоа што „премиерот Еди Рама во Лондон и отстапил на Грција дел од морето“.

Рама: Оптимист сум дека брзо ќе постигнеме договор со Грција

Н.Македонија - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Нова ТВ - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама: Реакциите во двете земји за Договорот покажуваат дека е донесена смела и корисна одлука

Канал5 - 11.07.2018

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама. Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на ...

Бериша: Рама и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

Курир - 10.07.2018

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, денешниот ден го нарече ден на национална жалост, поради тоа што „премиерот Еди Рама во Лондон и отстапил на Грција дел од морето“.

Рама најавува брзо постигнување договор со Грција

CivilMedia - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

А1 On - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Рама: Реакциите во двете земји за Договорот за името покажуваат дека е донесена смела и корисна одлука

Либертас - 11.07.2018

Реакциите во двете земји покажуваат дека беше донесена храбра одлука во корист на двете држави и на регионот, вели албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА, коментирајќи ги реакциите и во Македонија и во Грција за ...

Бериша: Рама и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

А1 On - 10.07.2018

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, денешниот ден го нарече ден на национална жалост, поради тоа што „премиерот Еди Рама во Лондон и отстапил на Грција дел од морето“.

Рама најавува брзо постигнување договор со Грција

1tv - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за грчката агенција АНА-МПА вели дека е оптимист дека Албанија и Грција ќе постигнат договор за „еден нов стратешки документ за соработка“. – Проблемите меѓу двете земји се тешки, но нивното решавање е ...

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Стандард - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Бериша го обвини Рама дека и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

1tv - 10.07.2018

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, денешниот ден го нарече ден на национална жалост, поради тоа што „премиерот Еди Рама во Лондон и отстапил на Грција дел од морето“.

Опозицијата му поднесе кривична пријава на Рама

Либертас - 11.07.2018

Албанскиот премиер Еди Рама заработи кривична пријава поради „прикривање на вистина“ во случајот со прислушуваните разговори на Агрон Џафај, брат на актуелениот министер за внатрешни работи Фатмир Џафај, кој во Италија е осомничен за трговија со ...

Бериша: Рама и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

CivilMedia - 10.07.2018

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, денешниот ден го нарече ден на национална жалост, поради тоа што „премиерот Еди Рама во Лондон и отстапил на Грција дел од морето“.

Бериша го обвини Рама дека и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

Либертас - 10.07.2018

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, денешниот ден го нарече ден на национална жалост, поради тоа што „премиерот Еди Рама во Лондон и отстапил на Грција дел од морето“.

Бериша: Рама и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

Република - 10.07.2018

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, денешниот ден го нарече ден на национална жалост, поради тоа што „премиерот Еди Рама во Лондон и отстапил на Грција дел од морето“.

Бериша: Рама и отстапува на Грција 1.200 километри од морето

Н.Македонија - 10.07.2018

Поранешниот албански претседател и екс премиер, Сали Бериша, денешниот ден го нарече ден на национална жалост, поради тоа што „премиерот Еди Рама во Лондон и отстапил на Грција дел од морето“.