TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црногорците и Хрватите му ја „уништуваат“ турнејата на Ѓоковиќ

TopSport - 28.05.2020

Одлуката на владите на Црна Гора и на Хрватска да не ги отворат границите за државјаните на Србија може да ги уништи плановите на Новак Ѓоковиќ за организација на балканската „Адрија турнеја“ со Доминик Тим, Александер Зверев, Марин Чилиќ и Борна ...

ФОТО: Најдобрите хрватски тенисери ќе настапат на „Adria Tour“

Дриблинг - 27.05.2020

Најдобрите хрватски тенисери Марин Чилиќ и Борна Чориќ го потврдија учеството на хуманитарниот турнир „Adria Tour“ кој е организиран од Новак Ѓоковиќ. Борна и Марин ќе настап на турнирот во Задар кој е еден од петте градови каде треба да се одржи ...

Турнирот на Ѓоковиќ во Задар ќе се игра пред публика

TopSport - 27.05.2020

Поранешниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ потврди дека турнирот на Новак Ѓоковиќ, наречен „Адриа тур“, во Задар ќе се игра пред публика. „Адриа тур“ во Задар ќе се игра на 20 и 21 јуни, а покрај Ѓоковиќ ќе настапат Григор Димитров, Доминик Тим, ...

Ѓоковиќ потврди: Најдобрите хрватски тенисери ќе учествуваат на „Адриа Тур“

Локално - 26.05.2020

Најдобрите хрватски тенисери Марин Чилиќ и Борна Чориќ ќе учествуваат на хуманитарниот турнир „Адриа Тур“, во организација на Новак Ѓоковиќ, кој ќе можете да го следите на каналите на Спорт Клуб, пренесува „Н1“.

Црногорците и Хрватите му ја „уништуваат“ турнејата на Ѓоковиќ

Макфакс - 28.05.2020

Одлуката на владите на Црна Гора и на Хрватска да не ги отворат границите за државјаните на Србија може да ги уништи плановите на Новак Ѓоковиќ за организација на балканската „Адрија турнеја“ со Доминик Тим, Александер Зверев, Марин Чилиќ и Борна ...