TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тина Тарнер може да биде кремирана

Нетпрес - 26.05.2023

Американската пејачка којашто долги години живееше во Швајцарија чија државјанка стана Тина Тарнер, родена како Ана Меј Булок, може да биде кремирана затоа што била будист, пишува 247 news agency.

(Фото) Последната фотографија на Тина Тарнер: Природна, без шминка, со прослава на животот и поинаков концепт за гордоста

Еспресо

ФОТО | Последната објава на Тина Тарнер ги растажи сите: Се доведов во голема опасност…

Слободен Печат

Познатите личности и фановите со емотивни пораки се збогуваат од Тина Тарнер

Сител

„Неее... замина најдобрата“ - Бројни јавни личности се збогуваат од славната Тина Тарнер

Канал5

Животот на Тина Тарнер го следеле големи трагедии: За пет години остана без двата сина! (ВИДЕО)

Убавина и Здравје

Видео: Почина Тина Тарнер - жената која имаше неверојатен глас и енергија

Скопје инфо

Фокус Вистина.мк Вистина.мк Тера Вечер Прес Црнобело Алсат-М Либертас

Од Тина Тарнер можевме да научиме многу за животот, но и за ПРЕТПРИЕМНИШТВОТО

Вечер Прес - 26.05.2023

Приказната за оваа ѕвезда е приказна за силата и истрајноста. Музичката легенда Тина Тарнер, која почина во средата, во 83 година од животот – и покрај тоа што сите не научи за добра музика, животот на оваа пејачка е доказ за целта, страста и ...

Тина Тарнер пејачката со експлозивна моќ почина на 83 години

Окно

Фановите се простија од кралицата на рокенролот, палеа свеќи и оставаа цвеќиња

Макфакс

Почина Тина Тарнер – жестока и заводлива рок и соул икона

Centar

Она што не ја скрши ја направи посилна - Тина засекогаш!

Fashionel

Тина Тарнер беше неуништлива: Преживеа мозочен удар и рак, болно детство, болен брак

Женски магазин

По што ќе ја паметиме легендарната рок ѕвезда Тина Тарнер: Ова се приказните за нејзините најголеми хитови

Во Центар

Слободен Печат А1 On Репортер ММС Хаштаг MTM Либертас Бриф

Неверојатната хемија на Тина Тарнер и Мик Џегер: Ѝ го соблече здолништето среде сцена, а многумина мислеа дека се ...

Слободен Печат - 25.05.2023

Тина Тарнер беше музичка дива, која беше сакана и почитувана од милиони обожаватели ширум светот. Таа им беше драга соработничка на своите современици од музичката сцена, но и идол на помладите пејачи и музичари.

Ја користеше траумата за да го промени светот – ѕвездите се збогуваат со рок кралицата Тина Тарнер

Сакам да кажам

Тина Тарнер откри во кој колега била заљубена: „Никогаш не можевме само да стоиме и да пееме“

Макфакс

ФОТО | „Едноставно најдобра“: Светот се простува од легендарната Тина Тарнер

Слободен Печат

(ФОТО) ЕДНОСТАВНО НАЈДОБРА НАСА ја испрати Тина Тарнер меѓу ѕвездите

+инфо

ФОТО | НАСА спектакуларно ја испрати Тина Тарнер меѓу ѕвездите

Слободен Печат

„Тина без пардон зборуваше и ја пееше својата вистина“ – Обама се прости од кралицата на рокенролот

ММС

Локално +инфо Вечер Прес MTM

Збогум, Тина

Н.Македонија - 25.05.2023

Светот се збогува со една од најголемите поп-рок икони во светот на музиката. Личноста со која растеа и музички се „описменуваа“ милиони луѓе на планетава, кралицата на рокенролот, едната и единствена Тина Тарнер, по долго боледување и борба со ...

(Видео) Продаде над 180 милиони копии од своите албуми: Ова се најголемите хитови на Тина Тарнер

Еспресо

ПОСЛЕДНАТА ПОРАКА НА ТИНА ТАРНЕР ГО КИНЕ СРЦЕТО! Еве што зборувала Тина пред смртта: Раскажала како „избегала од одвратниот живот“

Во Центар

Светот се простува од легендарната Тина Тарнер

Канал5

Почина легендарната пејачка Тина Тарнер

Сакам да кажам

Тина Тарнер: збогување со Кралицата на рокот

Deutsche Welle

Почина легендарната рокенрол пејачка Тина Тарнер

Радио МОФ

Женски магазин Попара Црнобело Еспресо Опсервер 360 степени 24Инфо Телма

(ВИДЕО) ОВА ВИДЕО СТАНА ВИРАЛНО ПО СМРТТА НА ТИНА ТАРНЕР Жесток настап и два моќни вокали

+инфо - 25.05.2023

Станува збор за настапот на Тина Тарнер и Бијонсе на Греми наградите во 2008 година. Пејачките заедно ја изведоа „Proud Mary“, а видеото од настапот моментално е хит на Твитер. Светот се простува од Тина Тарнер, која почина на 83-годишна возраст во ...

Шер и кралицата на рокенролот пријателки до крајот:Најдобрата пријателка проговори за последните денови на Тина Тарнер/ВИДЕО

Вечер Прес

Снимката на Тина Тарнер и Шер која ги засмејува фановите веќе 15 години/ВИДЕО

Вечер Прес

(ФОТО) ПОСЛЕДНИТЕ ФОТОГРАФИИ ОД ТИНА ТАРНЕР Еве како изгледала музичката дива

+инфо

Во последното интервју откри долго чувана тајна: Тина Тарнер за животот зад камерите

Мастило

(Фото) НАСА и Белата куќа се простија од Тина Тарнер – „Simply the best“

Еспресо

Тина Тарнер: „Еве што сакам во рајот - зборовите да станат ноти, а разговорите да станат симфонии“

Факултети

еМагазин Вечер Прес 4NEWS Вечер Прес OhridNews МКД Слободен Печат еМагазин

ФОТО | Последната фотографија на Тина Тарнер: „Ме натера да доживеам некои од најгордите моменти“

Слободен Печат - 25.05.2023

Славната пејачка Тина Тарнер која минатата вечер почина на 83 години, ретко можевме да ја забележиме во јавноста во последниве неколку години. Имено, таа последен пат беше видена во јавност во ноември 2019 година, присуствувајќи на премиерата на ...

Фото: Последната фотографија на Тина Тарнер

Канал5

Ѝ го подари бубрегот за да продолжи да ја сака – Кој е Ервин Бах, вториот маж на Тина Тарнер со кого ја пронајде среќата?

ММС

Тина Тарнер размислувала за евтаназија, нејзиниот сопруг ѝ понудил спас: „Не сакам ниедна друга“

Еспресо

Зошто Тина Тарнер се откажала од американското државјанство? Пред 23 години си заминала и никогаш веќе не се вратила!

Убавина и Здравје

Кога го запозна Далај Лама, животот ѝ се промени: Тина Тарнер од тогаш засекоаш си замина од Америка

Фактор

Зошто Тина Тарнер пред 23 години се откажа од американското државјанство и никогаш повеќе не се врати во САД?

ММС

Еспресо 4NEWS Убавина и Здравје Во Центар

Објавена е причината за смртта на неповторливата Тина Тарнер

Еспресо - 25.05.2023

Тина Тарнер почина од природна смрт, изјавија нејзините претставници за Daily Mail. Музичката икона претходно се бореше со рак на дебелото црево и четири децении страдаше од висок крвен притисок.

(Видео) Тина Тарнер – жена која имаше неверојатен глас и енергија

Макфакс

Почина кралицата на поп – рок и соул музиката Тина Тарнер (фото)

Вистина.мк

Пејачката Тина Тарнер почина по долго боледување

Фокус

Почина Тина Тарнер по долго боледување во нејзиниот дом во Куснахт во близина на Цирих, Швајцарија

Во Центар

РОК КРАЛИЦАТА ПОЧИНА НА 84 ГОДИШНА ВОЗРАСТ - збогум за легендарната Тина Тарнер

Фактор

Крај на една ера: Почина легендарната Тина Тарнер, „Кралицата на рокенролот“

Слободен Печат

Еспресо 4NEWS Мастило Макфакс Курир Вечер Прес Сител Денешен

(ФОТО) Емотивното збогување на Бијонсе од Тина Тарнер: „Моја сакана кралица, те сакам бескрајно!“

Екран - 25.05.2023

Познатата рок пејачка Тина Тарнер почина во средата по долго боледување на 83-годишна возраст во својот дом во Куснахт, во близина на Цирих, Швајцарија. Од неа се збогуваат многу колеги од музичкиот свет, меѓу кои и Бијонсе, за која Тарнер беше еден ...

„Кралицe, те сакам бескрајно“: Бијонсе со емотивна порака се прости од Тина Тарнер (ВИДЕО)

Локално

Бијонсе и оддаде почит на Тина Тарнер: Моја кралице, те сакам бескрајно

Вечер Прес

Бијонсе се прости од Тина Тарнер: Моја сакана кралица, те сакам бескрајно

Канал5

„Кралицe, те сакам бескрајно“: Бијонсе со емотивна порака се прости од Тина Тарнер (ВИДЕО)

Убавина и Здравје

Бијонсе со моќна порака по смртта на Тина Тарнер: Моја сакана кралице…

Курир

Бијонсе се прости од Тина Тарнер: Моја сакана кралица, те сакам бескрајно (фото)

Во Центар