TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Сметка за ќебапи од хрватското крајбрежје го шокираше регионот

Слободен Печат - 06.06.2023

Од Трогир повторно доаѓа нова шокантна сметка за угостителство, еве колку чинат средни ќебапи и помфрит. Во морето на големи поскапувања, сега со високите цени уште повеќе шокираат угостителите.

Сметка за ќебапи на хрватско приморје го шокираше регионот

Република - 07.06.2023

Во морето на големи поскапувања, во кое до сега водеа трговците на мало, сега со високите цени шокираат угостителите. Еден таков случај ни доаѓа од Трогир, Хрватска, каде туристите беа шокирани од цените на ќебапите.

(Фото) Цените на Јадранот повторно „дивеат“ – гостин згрозен од сметката за ќебапи, локалните жители се бранат: „Си го ...

Точка - 03.06.2023

Неколку сметки од угостителски објекти во Трогир последниве денови се појавија во хрватските медиуми, а згрозените граѓани се шокирани со парите кои требале да ги издвојат за кафе, ќебапи и други производи.

Сметка за ќебапи на хрватско приморје го шокираше регионот

Скопје24 - 05.06.2023

Во морето на големи поскапувања, во кое до сега водеа трговците на мало, сега со високите цени шокираат угостителите. Еден таков случај ни доаѓа од Трогир, Хрватска, каде туристите беа шокирани од цените на ќебапите.