TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски бара лидерска средба со состојбата со Бугарија

Сител - 17.10.2020

Лидерски средби на релевантните партии за клучните политички прашања бара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Првата точа на лидерски состанок Мицкоски бара да бидат преговорите со Бугарија.

Ќе прифати ли Заев лидерска средба за уцените од Бугарија?

Република - 17.10.2020

Лидерска средба бара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за односите со Бугарија. Тој смета дека ова прашање е премногу сериозно и оти треба да се седне на заедничка маса. Но прашање е дали Заев ќе прифати откако тој во неколку наврати ...

Мицкоски останува на ставот дека Софија нуди нов договор, бара лидерска средба

Канал5 - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски останува на ставот дека е разговарано за нов договор меѓу Македонија и Бугарија кој вклучува уставни измени. И покрај демантите од министерот за надворешни Османи и премиерот Заев, за Мицкоски е чудно ...

Мицкоски: ФРОДЕМ преминува во ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 17.10.2020

Препознавајќи ги политиките на новото раководство, а потребите на новото време за обединување на опозицискиот фронт ФРОДЕМ одлучи во иднина да дејствува во рамките на структурите на ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија.

ВИДЕО: Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

А1 On - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски бара лидерска средба за разговорите со Бугарија

360 степени - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека Бугарија бара нов Договор по пример на Преспанскиот кој ќе опфати уставни измени Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на ...

Мицкоски бара лидерска средба за проблемот со Бугарија

Р.С.Европа - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција ги повика лидерите на политичките партии на лидерска средба за да разговараат „за проблемите со нашиот источен сосед“ Бугарија.

Мицкоски бара лидерска за проблемот со Бугарија, од Османи повеќе политичка култура ВИДЕО

+инфо - 17.10.2020

И порано имав телефонска комуникација со Османи, за жал навикнат сум да слушам невистинити работи од другата страна на линијата. Многу политичари заборавија што значи чест и честитост и збор.

(Видео) Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

Опсервер - 17.10.2020

Новинарско прашање : Во врска со Законот за здравствена заштита, во однос на мерките за КОВИД кризата, без вашите гласови тешко дека истите ќе се реализираат? Одговор: Насилнички политика во Македонија не се води, пред да се донесат мерки, а за тоа ...

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

Сител - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикува тоа да не се случи, вели на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски бара лидерска средба за проблемот со Бугарија

Локално - 17.10.2020

Уште една десничарска проопозициска структура во Македонија се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е ФРОДЕМ, соопшти денеска Христијан Мицкоски. Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии да организираат лидерска стредба на која ќе се ...

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

4NEWS - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикува тоа да не се случи, вели на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Освен за Бугарија, лидерски средби треба да има и за попис, платформата за образованието, лошата економска ...

PressingTV - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикува тоа да не се случи, вели на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

Република - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикувам тоа да не се случи, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

Вечер - 17.10.2020

- Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикувам тоа да не се случи, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

Курир - 17.10.2020

По денешната прес конференција, на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, му беа поставени неколку прашања во однос на актуелната состојба со Македонија и Бугарија. Откако тој обелодени скандал во телевизиско интервју, денес беше прашан дали ...

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

Макфакс - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

Опсервер - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

Press24 - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги повика лидерите на релевантните политички партии да организираат лидерска стредба на која ќе се разговара за сите битни прашања како за проблемот со Бугарија, пописот, економијата, образованието.

Мицкоски повика на лидерска средба ЗА АКТУЕЛНИТЕ СЛУЧУВАЊА НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА

Вечер - 17.10.2020

По денешната прес конференција, на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, му беа поставени неколку прашања во однос на актуелната состојба со Македонија и Бугарија. Откако тој обелодени скандал во телевизиско интервју, денес беше прашан дали ...

Мицкоски повика на лидерска средба за актуелните состојби во земјата

Нетпрес - 17.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите релевантни политички лидери на лидерска средба и да дускутираат за сите актуелни а крупни политички прашања коишто треба да ја детерминираат иднината на македонските граѓани и на Македонија како држава, порача лидерот на ...

Мицкоски повика на лидерска средба

Точка - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

Мицкоски бара лидерска за проблемот со Бугарија, од Османи повеќе политичка култура

Либертас - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги повика лидерите на релевантните политички партии да организираат лидерска стредба на која ќе се разговара за сите битни прашања како за проблемот со Бугарија, пописот, економијата, образованието.

Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

MakPress - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска одговараше на новинарски прашања, ви ги пренесуваме сите прашања и одговори во целост. Новинарско прашање: Во врска со Законот за здравствена заштита, во однос на мерките за КОВИД кризата, без вашите гласови тешко ...

Мицкоски бара лидерски средби, не очекува дека Бугарија ќе не блокира, останува на изјавата дека Захариева побарала нов ...

Денешен - 17.10.2020

На денешната прес конференција на која го објави преминувањето на ФРОДЕМ во ВМРО-ДПМНЕ, Христјан Мицкоски беше прашан и за изјавата дека Захариева побарала од Бујар Османи нов договор, по што министерот за надворешни работи реагираше и побара од ...

Мицкоски: ФРОДЕМ преминува во ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 17.10.2020

Почитувани, За мене претставува посебна чест и задоволство еве да соопштам дека уште една десничарска проопозициска структура во Македонија се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е ФРОДЕМ. Како што и претставникот самиот кажа препознавајќи ги ...

Мицкоски: Не верувам дека Бугарија ќе ги блокира нашите евроинтеграции (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Мицкоски не верува дека Бугарија ќе ја блокира земјава во евроинтеграциите. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што ...

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

Опсервер - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски бара лидерска за проблемот со „источниот сосед“

Expres - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција ги повика лидерите на политичките партии на лидерска средба за да разговараат „за проблемите со нашиот источен сосед“ Бугарија.

Мицкоски повика на лидерска средба за разговорите со Бугарија: Сериозните прашања се решаваат на маса

еМагазин - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

24Инфо - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

iPortal - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

Независен - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

Скопје1 - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

MTM - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

На маса е нов договор со Бугарија, сличен на Преспанскиот, со уставни измени, рече Мицкоски

ММС - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски повика на лидерска средба

Н.Македонија - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

Вечер Прес - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

Centar - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

Мицкоски бара лидерска средба за состојбата со Бугарија

Мак. Весник - 17.10.2020

Лидерски средби на релевантните партии за клучните политички прашања бара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Првата точка на лидерски состанок Мицкоски бара да бидат преговорите со Бугарија.

Мицкоски: Да за лидерска средба, нема потреба да ја организира Пендаровски, кај него претходните средби завршуваа со ...

MakPress - 18.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања. – Сериозни прашања се решаваат на лидерска средба на маса.