TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гајсер: Она што го следевме е дека неважни луѓе изнесуваа куфери со пари

24 Вести - 13.08.2019

Ви презентираме дел од опширното денешно излагање на словенечкиот новинар, Ларис Гајсер вработен во весникот „Ла Верита“ за радиото Каподистрија: „Не спиев со денови мислејќи дека луѓето од снимките ќе негираат дека се тие на нив.

Гејсер: Кредибилитетот на Заев е целосно изгубен

MakPress - 13.08.2019

Новинарот во весникот „Ла Верита“, Ларис Гајсер во радио емисија по објавувањето на аудио разговорите мислел дека лицата кои се во снимките ќе негираат дека се работи за нив, па дури ни дека не спиел од страв, но тие признале дека се работи за нив.

Гајзер прогнозира крај на премиерската кариера на Заев

МКД - 13.08.2019

Новинарот на весникот „Ла Верита“, Ларис Гајзер по објавувањето на „бомбите“ за случајот „Рекет“ денеска за радиото Каподистрија ги анализираше случувањата поврзани со аферата. Тој во разговор за радиото кажа дека по објавувањето на аудио ...

Гајсер: Заев веќе нема кредибилитет

Р.С.Европа - 13.08.2019

Словенецот Ларис Гајсер, кој на интернет страницата на италинскиот весник „Ла Верита“ објави неколку снимки поврзани со случајот „Рекет“, во емисија за италијанското радио „Каподистрија“, изјави дека по објавувањето на снимките завршила политичката ...

Гајсер: Не сум ничија продолжена рака и не ги откривам помошниците од Македонија!

Алсат-М - 13.08.2019

Во интервју за италијанското радио „Каподистрија“, Ларис Гајсер од порталот „Ла Верита“, прави анализа на случувањата и за реакциите од народната и политичка јавност во Македонија, но и за реакциите од странските амбасади и ЕУ.

Гајсер не објави ништо ново за „Рекет“

Либертас - 13.08.2019

И покрај најавите дека авторот на текстовите во италијанскиот весник „Ла Верита“, Лорис Гајсер, денеска ќе објави нови материјали за случајот „Рекет“, неговото гостување во италијанското радио се сведе на лична оценка за случувањата поврзани со ...

Гајсер: По случајот „Рекет“, политичката кариера на Заев е завршена

А1 On - 13.08.2019

Ларис Гајсер, соработникот на италинскиот весник „Ла Верита“ кој веќе објави неколку аудио-визуелни материјали поврзани со случајот „Рекет“, гостуваше во живо во емисија за италијанското радио „Каподистрија“, но овојпат, иако беше најавено, не беа ...

Гајсер ги објавил снимките, па не можел да спие од загриженост

365 - 13.08.2019

Италијанскиот новинар со словенечко потекло – Ларис Гајсер, не ги задоволи очекувањата на македонската јавност од неговото гостување во словенечкото Радио Копер (на италијански: Радио Каподистрија), за евентуална нова „бомба“ за случајот „Рекет“.

Гајсер: По скандалот сигурно ќе заврши кариерата на Заев како премиер

24 Вести - 13.08.2019

Новинарот на весникот „Ла Верита“, Ларис Гајсер за радиото Каподистрија предмалку ги анализираше случувањата поврзани со аферата „Рекет“. Тој напомена дека „претседателот Пендаровски со прес-конференцијата покажа дека полека се дистанцира од Заев“.

(ВО ЖИВО) Италијанското радио почна со најавената емисија за нови „бомби“ за „Рекет“

Алсат-М - 13.08.2019

Во моментов Ларис Гајсер, којшто веќе објави неколку аудио-визуелни материјали поврзани со случајот „Рекет“, има во живо емисија за италијанско радио во која се очекува да бидат објавени нови материјали за случајот.

Гајсер: Не сум продолжена рака на Орбан и Салвини

ММС - 13.08.2019

Како што беше најавено, соработникот на италијанскиотт весник „Ла Верита“, Ларис Гајсер, дека денеска во 11 часот во живо преку радио ќе соопшти нови детали за аферата „Рекет“, тоа и го стори на Радио Каподистрија.

Сознанија за „Рекет“ се префрлааат на радио фреквенција

Deutsche Welle - 13.08.2019

По кусиот прекин, Гајсер за денеска најави нови докази кои на јавноста ќе ѝ ги презентирал преку Радиото Каподистри Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита", најави дека денеска ќе изнесе нови факти за случајот „Рекет“, но овој ...

Гајсер: Јавно ги објавивме доказите бидејќи се стравуваше дека ќе исчезнат доказите

Магазин - 13.08.2019

Ларис Гајсер, италијанскиот новинар и соработник на весникот „Ла Верита“, денеска во 11 часот беше гостин во радиото Каподистрија каде ги анализираше случувањата поврзани со аферата „Рекет“, и се изјасни за видео и аудио снимките кој ги објави.

„Ла Верита“: Пендаровски се кандидира за спасител, оддалечувајќи се од Заев

Н.Македонија - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев е изолиран и внатрешно и надворешно по земјотресот предизвикан од објавените документи од страна на „Ла Верита“, кои докажуваат корупција во македонскиот политички и судски систем, пишува Ларис Гајсер во неговата нова статија ...

Гајсер денеска во 11 часот со „нова бомба“ за случајот „Рекет“

24 Вести - 13.08.2019

Словенецот, Ларис Гајсер, новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“ најави вчера дека денеска во 11 часот ќе објави нови информации поврзани со случајот „Рекет“. Гајсер на Фејсбук најави дека новите детали од „рекет-бомбата“ ќе се емитуваат при ...

Гајсер: Мислев дека луѓето од снимките ќе негираат дека се тие, но сите си признаа

Република - 13.08.2019

Во радиоемисијата на италијанското радио Радио Каподистри Гајсер, Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“ вели дека по објавувањето на аудио разговорите очекувал дека лицата чии гласови се слушаат ќе негираат дека се работи за ...

Во 11 часот новинарот од „Ла Верита“ гостува на радио, се очекуваат нови детали за „Рекет“ (ВО ЖИВО)

365 - 13.08.2019

За неколку минути, со почеток во 11 часот, на словенечкото радио „Каподистрија“ гостува италијанскиот новинар Ларис Гајсер, кој ги објави снимките за „Рекет“ во весникот „Ла Верита“. Гостувањето во живо вчера Гајсер го најави на својот Фејсбук ...

Новинарот на „Ла Верита“ за „Рекет“ ( ЖИВО)

Expres - 13.08.2019

Ларис Гејсер, кој во италијанскиот „Ла Верита“, минатата недела објави видео и аудио снимки за рекетот од 1,5 милиони евра за денеска најави дека ќе изнесе нови факти за случајот во живо на Каподистриa во 11 часот.

Следете го во живо обраќањето на Гајсер за „Рекет“

Н.Македонија - 13.08.2019

Ларис Гајсер, новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“, денеска ќе гостува во радиото „Каподистрија“ во 11 часот и ќе зборува за случајот „Рекет“. Неговото гостување ќе може да се следи тука ...

Гајсер денеска на радио ќе зборува за „Рекет“

+инфо - 13.08.2019

Ларис Гајсер, новинарот и сопственик на италијанскиот весник „Ла Верита“ најави дека денеска во 11 часот ќе гостува во радиото „Каподистрија“, каде ќе изнесе факти за случајот „Рекет“. Тој го најави ова на својот прифил на Фејсбук синоќа.

„Ла Верита“: Пендаровски се понуди да биде спасител на татковината кога режимот на Заев дефинитивно ќе падне

365 - 13.08.2019

Предизвиканиот земјотрес од објавените документи од страна на „Ла Верита“ кои докажуваат корупција во македонскиот политички и судски систем, го изолира премиерот Зоран Заев и внатрешно и надворешно, пишува новинарот Ларис Гајсер за италијанскиот ...

(ВИДЕО) Слушајте го во живо Гајсер со „нови факти“ за „Рекет“

Фактор - 13.08.2019

Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер во 11 часот преку радио ќе соопштува нови детали за случајот „Рекет“. Тој, како што наведе во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува факти директно во живо од студиото.

Денес во 11 часот Гајсер најави нова бомба за Рекет

24Инфо - 13.08.2019

Ларис Гајсер, новинарот на италјанскиот весник „Ла Верита“ најви дека денес ќе обелодени нови моменти за „Случајот Рекет“. На својот фејсбук профил Гајсер објави дека новите детали од „рекет-бомбата“ ќе одекнат денес во 11 часот, при неговото ...

Денеска нови факти за „Рекет“, најавува Ларис Гајсер, ќе ги соопшти во живо

Слободен Печат - 13.08.2019

Гајсер на Фејсбук профилот објави дека нови факти ќе соопшти при гостување на Радио Каподистри. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за ...

Денеска во 11 часот нова „бомба“ за РЕКЕТ

Магазин - 13.08.2019

Италијанскиот новинар Ларис Гајсер кој воедно е и соработник на Ла Верита, вчера на својот Фејсбук профил објави дека денеска за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали. Гајсер во својот статус пишува дека денеска во 11 часот на ...

Гејсер за денеска најави радио-бомба за „Рекет“

Expres - 13.08.2019

Новинарот кој во италијанскиот „Ла Верита“, минатата недела објави видео и аудио снимки за рекетот од 1,5 милиони евра кој бил изнуден од Орце Камчев за да биде пуштен од притвор, за денеска најави dека ќе изнесе нови факти за случајот.

„РЕКЕТ“ ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕС: Ларис Гајсер со нови факти преку радио

Фактор - 13.08.2019

Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник Ла Верита, најави дека денес ќе изнесе нови факти за случајот кој ја здрма Македонија. Гајсер на Фејсбук профилот објави дека нови факти ќе соопшти при гостување на Радио Каподистри во 11 часот.

Италијанскиот новинар Ларис Гајсер го бара вниманието на македонската јавност и најави факти за „Рекет“

365 - 12.08.2019

Утре, 13 август, во 11 часот, италијанскиот новинар кој ги објави снимките за „Рекет“ во весникот „Ла Верита“, ќе гостува во живо на словенечкото Радио Каподистриа, најави денеска тој на својот Фејсбук профил.

Гајсер утре ќе пука нова „Рекет-бомба“

24Инфо - 12.08.2019

Ларис Гајсер, новинарот на италјанскиот весник „Ла Верита“ најви дека утре ќе обелодени нови моменти за „Случајот Рекет“, кој е главна топ-тема изминатава недела во земјава, а со големо внимание се следи и во поширокото опкружување.

Утре ќе пукне нова „бомба“: Италијанскиот новинар најави нови факти за „Рекет“

Магазин - 12.08.2019

Ларис Гајсер, италијанскиот новинар, соработник на италијанскиот весник Ла Верита, на својот Фејсбук профил напиша дека утре за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали. Гајсер пишува дека во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува ...

Денеска ќе одекне нова „бомба“ за „Рекет“ - Ларис Гејсер ќе соопшти детали на радио

Press24 - 12.08.2019

Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“, најави дека денеска ќе изнесе нови факти за случајот „Рекет“ кој деновиве ја „тресе“ Македонија. Гајсер на Фејсбук профилот објави дека нови факти ќе соопшти при гостување на Радио ...

Гајсер: Македонија го смени името како подарок за Грција

Press24 - 13.08.2019

Во интервју за италијанското радио „Каподистрија“, Ларис Гајсер од порталот „Ла Верита“, прави анализа на случувањата и на реакциите од народната и политичка јавност во Македонија, но и од странските амбасади и ЕУ.

Гајсер негира дека е продолжена рака на Орбан и Салвини-тврди сам истражувал

Нова ТВ - 13.08.2019

Во интервјуто за италијанското радио „Каподистрија“, Ларис Гајсер од италијанскиот весник „Ла Верита“, прави анализа на случувањата и за реакциите од народната и политичка јавност во Македонија, но и за реакциите од странските амбасади и ЕУ.

Што ќе објави Ларис Гајсер за Македонија утре?

Фактор - 12.08.2019

Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер на Фејсбук објави дека утре за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали. Гајсер пишува дека во 11 часот во на Радио Каподистрија ќе емитува директно во живо од студиото факти.

УТРИНСКИ ФОКУС: Нема нова „бомба“ за Боки 13-Пендаровски ќе има збор пред јавноста

Фактор - 12.08.2019

Вести во фокусот на Фактор овој понеделник .... * По бурниот викенд со „бомби“ за „Рекет“ од Ларис Гајсер денес молк Утринава јавноста не слушна нова аудио или видео снимка за случајот „Рекет“.

По бурниот викенд со „бомби“ за „Рекет“ од Ларис Гајсер денес молк

Фактор - 12.08.2019

Иако имаше најави, утринава нема нова „бомба“ за Бојан Јовановски осомничен за случајот „Рекет“. На профилот на словенецот кој направи потрес во земјава со видео и аудио снимки утрово ја остави јавноста без нова снимка од разговорите меѓу ...

Гајсер не објави ништо ново за „Рекет“

iPortal - 13.08.2019

И покрај најавите дека авторот на текстовите во италијанскиот весник „Ла Верита“, Лорис Гајсер, денеска ќе објави нови материјали за случајот „Рекет“, неговото гостување во италијанското радио се сведе на лична оценка за случувањата поврзани со ...

Гајсер: Не сум продолжена рака на Орбан и Салвини

Макфакс - 13.08.2019

Ларис Гајсер, соработникот на италинскиот весник „Ла Верита“ кој веќе објави неколку аудио-визуелни материјали поврзани со случајот „Рекет“, гостуваше во живо во емисија за италијанското радио „Каподистрија“, но овојпат, иако беше најавено, не беа ...

Гајсер: Не сум продолжена рака на Орбан и Салвини

Нетпрес - 13.08.2019

Како што беше најавено, соработникот на италијанскиотт весник „Ла Верита“, Ларис Гајсер, дека денеска во 11 часот во живо преку радио ќе соопшти нови детали за аферата „Рекет“, тоа и го стори на Радио Каподистрија.

Дорис Пак се чуди зошто ЕУ не рагира за „Рекет“

Фактор - 12.08.2019

Дорис Пак, претседателката на Европската народна партија, по повод случајот „Рекет“ во земјава и изнудата во која се споменува името на шефицата на СЈО Катица Јанева, запраша на социјалните мрежи зошто не реагира Европската служба за надворешни ...

Сознанија за „Рекет“ се префрлааат на радио фреквенција

Либертас - 13.08.2019

По кусиот прекин, Гајсер за денеска најави нови докази кои на јавноста ќе ѝ ги презентирал преку Радиото Каподистри Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита”, најави дека денеска ќе изнесе нови факти за случајот „Рекет“, но овој ...

Гајсер денеска во 11 часот со нова снимка за “Рекет“

Либертас - 13.08.2019

Словенецот, Ларис Гајсер, новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“ најави вчера дека денеска во 11 часот ќе објави нови информации поврзани со случајот „Рекет“. Гајсер на Фејсбук најави дека новите детали од „рекет-бомбата“ ќе се емитуваат при ...

Гајсер: Мислев дека луѓето од снимките ќе негираат дека се тие, но сите си признаа

Вечер - 13.08.2019

Во радиоемисијата на италијанското радио Радио Каподистри Гајсер, Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“ вели дека по објавувањето на аудио разговорите очекувал дека лицата чии гласови се слушаат ќе негираат дека се работи за ...

(ВО ЖИВО) Следете го во живо обраќањето на италијанскиот новинар, НОВИ ДЕТАЛИ ЗА СЛУЧАЈОТ РЕКЕТ!

Магазин - 13.08.2019

Со почеток во 11 часот, на словенечкото радио „Каподистрија“ гостува италијанскиот новинар Ларис Гајсер, кој ги објави снимките за „Рекет“ во весникот „Ла Верита“. Италијанскиот новинар која ја откри вистината за случајот Рекер, Ларис Гајсер во 11 ...

Италијанскиот „Ла Верита“ тврди дека поседува уште снимки, ги добиле од државни службеници

Сител - 11.08.2019

Загрижени службеници од македонската администрација ги предале видео и аудио снимките од случајот „Рекет“ на италијанскиот весник Лаверита кои изминативе четири дена објавува стории и материјали за скандлот што ја тресе државата.

ЕУ бара темелна истрага за случајот „Рекет“

Телма - 11.08.2019

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан бара целосно расчистување на случајот „Рекет“ и одговорност за сторителите. „Никој не е над законот напиша“ Хан на Твитер. „Борбата против корупцијата на високо ниво мора да се одвива непречено.

Следете го во живо обраќањето на Гајсер за „Рекет“

Независен - 13.08.2019

Ларис Гајсер, новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“, денеска ќе гостува во радиото „Каподистрија“ во 11 часот и ќе зборува за случајот „Рекет“. Неговото гостување во живо ќе може да се следи ...

Гајсер за „Рекет“ денес на италијанско радио

Вечер - 13.08.2019

Ларис Гајсер, новинарот и сопственик на италијанскиот весник „Ла Верита“ најави дека денеска во 11 часот ќе гостува во радиото „Каподистрија“, каде ќе изнесе факти за случајот „Рекет“. Тој го најави ова на својот прифил на Фејсбук синоќа.

Ла Верита: Пендаровски се понуди да биде спасител на државата кога Заев ќе падне

24Инфо - 13.08.2019

Предизвиканиот земјотрес од објавените документи од страна на „Ла Верита“ кои докажуваат корупција во македонскиот политички и судски систем, го изолира премиерот Зоран Заев и внатрешно и надворешно, пишува новинарот Ларис Гајсер за италијанскиот ...

„Ла Верита“ денеска без бомба, ја обвинува ЕУ И Могерини за молк

24 Вести - 11.08.2019

Македонија денска се разбуди без нови бомби од „Ла Врита“ за случајот „Рекет“, но објави видео колумна – во која италијанскиот весник ја прозива Европската Унија и шефицата на дипломатијата Федерика Могерини зошто молчи за криминалот во Македонија.